Slovenské volejbalistky podľahli Fínsku

Michaela Abrhámová zo Slovenska (v strede) počas volejbalového zápasu Európskej ligy žien – semifinále – prvý zápas Slovensko - Fínsko. (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
TASR|28. jún 2017 o 20:47

V prvom semifinálovom zápase Európskej ligy v Poprade získali dva sety.

POPRAD. Volejbalistky Slovenska prehrali v prvom semifinálovom zápase Európskej ligy v Poprade s Fínskom 2:3.

Slovenky prehrávali 0:1, no dokázali otočiť na 2:1 na sety.

Ani to však Fínky nezlomilo a v rozhodujúcom sete zvíťazili na 12.

Odveta je na programe 2. júla v Helsinkách.

Vyrovnaný prvý set

Prvý set priniesol vyrovnaný priebeh.

Slovenky sa pomalšie rozbiehali a hoci dokázali otočiť z 12:14 na 16:14, koncovku prvého dejstva lepšie zvládli Fínky, ktoré ho vyhrali na 23.

V druhom sete sa už Slovenky rozbehli a ich dôrazná hra na sieti robila Fínkam veľké problémy.

Domácim hráčkam sa darilo aj v medzihre, pričom kľúčová bola úspešná bodová šnúra z 13:9 na 18:9.

Nádejne rozohraný set už zverenky Mareka Rojka nepustili a vyrovnali na 1:1. Podobný obraz hry priniesol aj tretí set.

Slovenky pokračovali v koncentrovanom výkone, vyvarovali sa zbytočných chýb a opäť si vytvorili výrazný náskok - 2:1.

Volejbalový zápas medzi ženami Slovenska a Fínska: fotogaléria

28.6.2017

Fínky zapli

V treťom sete Fínky dvihli hlavy a zlepšenou hrou sa snažili o vyrovnanie.

Rýchlo si vypracovali výrazný náskok (12:4), ktorý už Slovenky nedokázali stiahnuť.

Domáce reprezentantky poľavili z výkonu, ktorý ich zdobil v druhom a treťom sete a výsledkom bolo vyrovnanie na 2:2.

V rozhodujúcom dejstve Slovenky rýchlo získali manko, no nevzdávali sa.

Fínky sa však prezentovali pozornou hrou a napokon si pripísali cenné víťazstvo.

Slovensko - Fínsko 2:3 (-23, 15, 20, -17, -12)

Rozhodovali: Brlas (Chorv.), Bátkai-Katonová (Maď.),