Korzár logo Korzár Spiš
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Hokejbal v Kežmarku sa rýchlo posúva na vrchol

M. Glevaňák: Hokejbal sa stal pre mňa veľkou vášňou a záľubou.

Mužstvo seniorov sa v extralige radovalo zo vzácneho striebra.Mužstvo seniorov sa v extralige radovalo zo vzácneho striebra. (Zdroj: archív)

KEŽMAROK. K najprioritnejším športom v podtatranskom meste Kežmarok patrí okrem volejbalu žien aj hokejbal, ktorý si za posledné roky získal veľký obdiv a pozornosť fanúšikov, verejnosti a samotného mesta.

Táto veľmi priaznivá skutočnosť ho dokázala posunúť omnoho vyššie, pričom aj na slovenskej hokejbalovej scéne patrí ten kežmarský medzi najlepšie hokejbalové kluby.

Vzhľadom na tieto pozitíva, ktoré majú už pevnú silu, sme sa v nastávajúcom rozhovore opýtali riaditeľa MŠK Kežmarok Milana Glevaňáka, ako vníma nielen terajší rozvoj tohto športu v tomto meste pod Tatrami, ale aj čo očakáva od nastávajúceho obdobia pri ňom.

Skryť Vypnúť reklamu

Hokejbal v Kežmarku patrí medzi najobľúbenejšie kolektívne športy, čo jasne potvrdzuje aj účinkovanie vášho klubu medzi slovenskou konkurenciou ostatných kolektívov. Ako osobne vnímate nielen celkový záujem a podporu pre rozvoj hokejbalu zo strany kompetentných osôb z mesta a ostatných sponzorov a fanúšikov tohto klubu u vás?

„Musím potvrdiť, že ako MHK sme s celkovou spoluprácou nášho mesta doposiaľ všetci maximálne spokojní. Vnímame to hlavne z prejavenej podpory po finančnej stránke, na ktorej majú veľký podiel aj mestskí poslanci. Mesto nám v súčasnej dobe výrazne napomáha prísunom dotácie jedenkrát ročne a to čisto len na extraligu seniorov. Spomedzi ostatných klubov v tejto najvyššej slovenskej súťaži patríme v silnej konkurencii spoločne s naším volejbalom a futbalom medzi najviac finančne podporované seniorské kluby medzi ostatnými mestami na Slovensku. Vďaka tomuto prísunu potrebných financií si tým pádom dokážeme pokryť bezproblémové účinkovanie v elitnej hokejbalovej lige. Tie naplno využívame predovšetkým na cestovné náklady, stravné a ubytovanie, keď cestujeme na dvojstretnutia k vzdialenejším súperom. Keďže počas sezóny zvykneme odohrať aj počas troch víkendov spomínané dvojzápasy, či už v sobotu i v nedeľu, ako aj duely v play-off, náklady na tieto potreby počas účinkovania v lige nám pravidelne stúpajú, čo nám velí aj osloviť mnohých sponzorov, ktorí by dokázali v dostatočnej miere napomôcť prílivom dôležitých a nevyhnutných financií. Doposiaľ sme veľmi radi, že túto náročnú úlohu sa nám darí neustále spĺňať, zásluhou čoho si aj udržujeme naše meno a veľký význam na slovenskej hokejbalovej scéne. Veľmi nás taktiež teší, že postupom času je badať aj želaný rozvoj tohto kolektívneho športu v tomto podtatranskom meste. Pociťujeme to najmä na zlepšovaní ďalších prvoradých výdavkov, ako sú regenerácia hráčov, strava, nájomné na súkromných ihriskách, ošatenie pre klub i mnohé ďalšie akcie. Nesmieme zabúdať ani na materiálne zabezpečenie, kam patria výstroj pre hráčov, odmeny pre rozhodcov. Tie naviac boli v minulej sezóne omnoho vyššie, keďže sme sa dokázali prebojovať až takmer na samotný vrchol ligy.”

Skryť Vypnúť reklamu

Účinkovanie v náročnej najvyššej lige ale jasne potvrdilo, že medzi elitou ostatných vyspelých tímov váš výrazne skúsený kolektív patril k prioritným a najpopulárnejším, čo potvrdila jeho cesta až do boja o prvenstvo v súťaži. Ako z tohto pohľadu hodnotíte vlaňajšie vynikajúce pôsobenie mužstva v extralige?

„Treba určite uznať, že kvalitné i veľmi zodpovedné kolektívne výkony nás dokázali posunúť až do finále, čo bol pre naše mužstvo nesmierne veľký úspech. V rozhodujúcom súboji o celkový triumf sme však, bohužiaľ, ťahali za kratší koniec povrazu, no i zisk striebornej medaily mal pre všetkých hráčov a trénerov veľkú hodnotu. Tá bola zaslúženou odmenou predovšetkým za odvedenie spoľahlivých výkonov v každom meraní síl a zároveň aj výsledkom pravidelného kráčania po nádhernej ceste, ktorú sme si vytýčili už pred začiatkom samotnej sezóny. Tá nám, samozrejme, prinášala nielen mnoho radosti, ale i starostí pri zdolávaní mohutných prekážok, ktoré nám zvykli byť postavené počas celého priebehu ligy. Hoci účinkovanie v extralige, ktoré bolo po finančnej stránke veľmi zložité, sme dokázali dobre zvládnuť, už teraz bezpodmienečne musíme myslieť aj na nastávajúci hokejbalový ročník 2017/2018. Minulá sezóna nám jasne ukázala, že pôsobiť v hokejbalovej súťaži je určite veľmi náročné a so všetkým, čo k nej nevyhnutne potrebujeme, nás to vyjde na vyše 17 000 eur. Z toho vyplýva, že akékoľvek dotácie, či už od mesta alebo od ochotných sponzorov, majú pre nás nesmierne veľkú hodnotu a nám neostáva nič iné, ako sa im stále za prejavenú pomoc vrelo poďakovať.”

Skryť Vypnúť reklamu

Naznačili ste, že účinkovanie vo vlaňajšej sezóne, v ktorej ste dosiahli nielen viacero pekných úspechov, bolo pre váš tím takmer fantastické, že sa po tvrdej drine počas celého priebehu súťaže a postupe až do finálového boja predviedol vo vynikajúcom svetle. Do-siahnutie prvenstva mu však uniklo o malý chĺpok, čo možno priviedlo do radov mužstva a pre hráčov určité sklamanie. Ako ste vnímali celý dej tohto finišu a vyvrcholenia extraligy vo vašom tíme?

“Túto sezónu som zaiste považoval za nesmierne náročnú a dosť komplikovanú. Postup až do samotného finále bol ale podľa mňa najväčší historický úspech pre MŠK a tento boj o zlaté medaily považujem pre nás za krásny koniec v extralige. Bola to pre nás aj akási rozprávková sezóna, keďže sme v nej museli pravidelne vynakladať maximum síl a tvrdo bojovať s nastavenými prekážkami, ktoré sa pred nami vyskytli nielen počas účinkovania v súťaži, ale i mimo ihriska. Z toho vyplýva, že z nášho hľadiska išlo o akúsi žlto-modrú bájku, pretože aj zisk veľmi cenného striebra má pre nás hodnotu zlata. Bolo to pritom obdobie, ktoré nás naučilo, akým spôsobom by sme si mali poradiť s rôznymi nepríjemnými situáciami. Prišli obdobia, keď sa nám nedarilo, v tréningovom procese, ale i v majstrovských súbojoch herne tak, ako by sme si všetci želali a očakávali. Ak k tomu pridáme aj manažérsku prácu, ktorá bola niekedy dosť kolísavá, padali sme na duchu a v našich radoch nastala neistota. S ňou sme si ale napokon dokázali skvelo poradiť, keďže v našich radoch prevládala neustále silná viera v splnenie všetkých vytýčených cieľov, ktoré sme si nastavili už na začiatku extraligy. Prvoradá úloha bola nepretržite dosahovať čo najlepšie výsledky a úspechy počas celého súťažného ročníka a pokúsiť kráčať za dosiahnutím majstrovského titulu. Motív k tomu bola aj vynikajúca partia hráčov v tíme, ktorá sa tu postupom času vytvorila a aj v nepriaznivom období silno spoločne ťahala za jeden koniec povrazu. Hlavný výsledok tejto kolektívnej usilovnosti a oddanosti každého hokejbalistu bol zisk striebra v extralige, čo považujem aj za veľký zázrak. Ním sa mohol kežmarský hokejbal, samozrejme, vo väčšom meradle popýšiť, pretože na takýto triumf čakala naša verejnosť a priaznivci už pomerne dlhú dobu.”

Dôležitá úloha pri napredovaní a ďalšej existencii akéhokoľvek klubu je mať pevnú záruku vo vytrvalej výchove vlastnej mládeže. Ste presvedčený, že vo vašom MŠK sa s takýmto vážnejším problémom nestretnete a všetko pôjde podľa nastaveného plánu postavených cieľov?

„V klube zaiste nikdy nesmieme zabúdať ani na výchovu našich odchovancov, ktorí sú pre nás veľká záruka ďalšej existencie. Neustále sa venujeme cieľavedomej tréningovej príprave mládeže vo všetkých vekových kategóriách a môžem otvorene povedať, že naše hokejbalové talenty nám v čoraz väčšom počte vyrastajú pred očami. Tento skvelý športový rast mládežníkov si taktiež pravidelne čoraz viac všímajú aj v našom meste a keďže vystupujeme pod hlavičkovou MŠK, na prísun financií pre nevyhnutné potreby klubu sa z ich strany môžeme pravidelne spoľahnúť. Vzhľadom na to môžeme každoročne prihlásiť naše mládežnícke tímy do jednotlivých súťaží a nepretržite tak s našimi odchovancami napredovať. Na druhej strane ma však trocha mrzia nie príliš vyhovujúce zázemie a vytvorené podmienky v priestoroch hokejbalového ihriska. Treba podotknúť, že hokejbal sa v Kežmarku hráva už nepretržite 7 rokov a v posledných troch rokoch vznikli dosť neočakávané problémy s vedením základnej školy Dr. Fischera, ktoré nesúhlasí s celkovým ďalším účinkovaním všetkých tímov i pôsobením MŠK na hokejbalovom ihrisku tejto školy. Všetci si naplno uvedomujeme, že terajšia situácia okolo nášho hokejbalu nie je vôbec ružová a ľahká, ale i napriek tomu sa vždy usilujeme tento závažný problém vyriešiť a nájsť spoločnú cestu a nejaké kompromisy, aby sa nám podarilo aspoň najbližšiu sezónu odohrať na ihrisku v priestoroch tejto školy.”

Ste naplno presvedčený, že tento nežiadúci problém sa vám v čo najkratšom čase podarí čo najideálnejšie vyriešiť k vašej spokojnosti?

„Samozrejme by sme boli radi, keby sa nám v čo najkratšej dobe podarilo to najsprávnejšie východisko z tejto núdze spoločne nájsť, aby sa kežmarský hokejbal neocitol v nezávideniahodnej situácii, akú si tu zaiste nikto neželá vidieť. Kežmarskí diváci, deti a ostatná verejnosť si za posledné roky tento šport neskutočne obľúbili a ich náklonnosť na každom kroku výrazne pociťujeme. Tá si popritom želá mať okolo seba čoraz vyspelejších hokejbalistov, ktorí aj v majstrovských zápasoch dokážu preukazovať svoje herné a výkonnostné skúsenosti s umením. Tím má pritom silný potenciál na to, aby dokázal aj v nastávajúcich rokoch zabojovať o zisk medailí, ktoré by si každý z nás určite čo najviac prial. Nikto z nás však nikdy nedostane nič zadarmo a len tak, preto je nevyhnutné stále čo najlepšie bojovať a držať sa stále, či už v realizačnom tíme alebo v jednotlivých mužstvách, vždy pohromade. Ak si to každý z nás v MŠK uvedomí, výsledok sa dokáže zaiste dostaviť.”

Dôležitý faktor pre naplnenie tejto senzačnej a veľkej túžby je však mať k dispozícii nielen všetky potrebné podmienky, aby sa tieto predpoklady napokon dokázali k vašej najväčšej spokojnosti naplniť. Ste v maximálnom rozsahu pripravený na nastávajúcu sezónu, aby sa vám so želaním nielen všetkých členov vášho MŠK, ale aj ostatnej verejnosti s mestom, podarilo získať ten najvyšší vrchol v hokejbalovej extralige?

„Všetci pevne veríme, že vytvorené podmienky a základy pre vzostup nášho hokejbalu do nastávajúcej sezóny máme výborne postavené. Zameriavať sa v prvom rade budeme nielen na zisk triumfu, ale aj samotné mládežnícke kategórie, aby nám počas pôsobenia v súťažiach prinášali čo najkvalitnejšie výsledky. Na to, aby sa nám všetky tieto predpoklady podarilo čo najlepšie zrealizovať, je ale, samozrejme, nevyhnutné mať stále pevné zdravie, šťastie a vysokú hernú formu s dostatočným potenciálom hráčov. Samozrejme, že už teraz sa mnohí z nás tešia na nastávajúci ročník hokejbalovej ligy 2017/2018, ktorý bude mať v našich radoch prvok dobrodružstva a krásnych chvíľ, čo podporuje terajší zisk striebra na našich krkoch. Všetci pevne veríme, že sa nám podarí k našej spokojnosti počas vývoja celej sezóny tieto ciele postupne naplniť a popritom sa čím skôr dočkáme aj výstavby nového hokejbalového areálu s adekvátnymi podmienkami, ktoré sú taktiež naša najväčšia túžba a tunajší hokejbal si to zaiste veľmi zaslúži. Našťastie však môžeme byť maximálne spokojní, keďže pri terajšej hracej ploche, kde prebiehajú naše extraligové stretnutia, je vytvorené zázemie na ich odohrávanie vo všetkých smeroch postačujúce.”

Dlhodobejšie je známe, že v slovenskom hokejbalovom rebríčku v súčasnosti pôsobíte medzi špičkou najlepších tímov. Dokáže byť práve tento fakt aj akýmsi odrazovým mostíkom k ďalšiemu napredovaniu a prebojovaniu sa medzi konkurenciou ostatných tímov ešte vyššie?

„Môžeme byť do týchto chvíľ veľmi radi, že v slovenskom hokejbale vždy účinkujeme medzi ostatnými klubmi iba na vrchných priečkach a v posledných dvoch až troch rokoch sa tým pádom udržujeme medzi najlepšími klubmi. Veľká motivácia pre nás je aj fakt, že tento pre niekoho ešte dosť netradičný šport sa v rýchlom tempe za posledné tri roky dokázal dostať čoraz viac do povedomia jeho priaznivcov, čím v podstate nadobudol čoraz vyššiu úroveň, akú vo veľkej miere aj potrebuje. Nepochybne po-pritom sa takýto vzostup môže ešte vo väčšom rozsahu premietnuť aj do kežmarského hokejbalu, ktorý si to nepochybne zaslúži. Naši fanúšikovia si určite taktiež želajú, aby tento kolektívny šport bol v tomto meste pod Tatrami čoraz populárnejší a v domácich dueloch by mohli byť svedkami kvalitnej hry, o ktorú by sa postarali v prvom rade ich skúsení hokejbalisti. Všetkým priaznivcom a ľuďom, ktorí pri nás stáli, sa musíme vrelo poďakovať, že mužstvo dokázali nielen podržať, ale i vytvárať mu vynikajúcu atmosféru počas súťažných stretnutí. Vytrvalá náklonnosť dokázala do tímu vliať skvelú pohodu až do konca dlhej a veľmi náročnej sezóny.”

Celkový priebeh v extralige nám potvrdil, že táto súťaž sa vyznačuje vysokou vyrovnanosťou kolektívov. V nich pôsobilo i mnoho vyspelých hráčov, čo sa preukázalo vo väčšine dramatických duelov, ktoré sa niesli nielen v plnom nasadení hokejbalistov, ale aj v neskutočnom napätí v zápasoch. O konečných výsledkoch často rozhodovala vo veľkej miere psychická pohoda , ktorá sa neraz podpísala na dosiahnutých víťazstvách. Ste presvedčený, že váš tím zvládal tieto duely bez väčších starostí a s touto náročnou situáciou si dokázal čo najlepšie poradiť?

„V prvom rade musím podotknúť, že v tejto sezóne sa nám podarilo vytvoriť rekord v počte dosiahnutých remíz v celej extralige. Súhlasím s tým, že množstvo súbojov sa hralo do poslednej minúty, no odohrali sme aj duely, kedy sme inkasovali nešťastný gól 2 sekundy pre koncom stretnutia. Na druhej strane sa vyskytli aj vydarené zápasy, v ktorých sme sa radovali zo zisku bodov až v prebiehajúcej poslednej minúte, kedy sme zaznamenali vyrovnávajúci alebo víťazný gól. Vo remízových súbojoch prišlo napokon k predĺženiu, v ktorom museli všetci hráči siahnuť až na dno svojich fyzických a psychických síl, čo so sebou prinášalo aj napätie a stres. V prípade rozhodujúcich nájazdov sa stal víťazom ten, ktorý v nich mal viac potrebného šťastia. Nás takéto duely zastihli až v 11 prípadoch a hlavne aj v semifinálovom boji s Ružinovom. Nielen v tomto obojstranne veľmi dôležitom stretnutí diváci prežívali veľké peklo so stresujúcimi až infarktovými momentmi. Inak to nebolo ani vo finále, ktorého priebeh bol herným prejavom hráčov oboch tímov takmer úplne rovnaký a všetci hokejbaloví fanatici prežívali doslova niečo neskutočné až do záverečného hvizdu rozhodcu. Zastihli nás aj duely, do ktorých sme išli od samého úvodu naplno, pričom hra sa vyvíjala v našej réžii. V záverečnej tretine prišlo ale k neočakávanému obratu, keď súper dokázal výsledok úplne zmeniť. Z takéhoto vývoja a nešťastného vyvrcholenia sme boli v mužstve veľmi smutní najmä kvôli tomu, že sme vyhrávali počas celého zápasu. V rozhodujúcom predĺžení síce misky váh na svoju stranu naklonil súper, no v nájazdoch sa už šťastie obrátilo na našu stranu a mohli sme sa tak radovať z postupu do finále proti Skalici.”

V súčasnom období síce v mužstve prebieha letná príprava, no v realizačnom tíme sa kvôli vytvoreniu čo najideálnejších a ešte lepších podmienok pred novou sezónou určite pracuje naplno. Veríte, že v novej sezóne budete bez vážnejších problémov pokračovať po vytýčenej ceste k získavaniu čo najkvalitnejších úspechov nielen na Slovensku, ale aj na hokejbalovej scéne v zahraničí?

„I keď momentálne má celé mužstvo dovolenky, v pláne máme iba účasť na niekoľkých futbalových podujatiach a nejakých propagačných akciách. Čaká nás opäť dlhá sezóna, ktorá bude pre nás tvrdý oriešok. Treba však uznať, že naši hráči si tento oddych zaslúžia, pretože niektorí z nich mali počas prvej polovice tohto roka aj reprezentačné povinnosti. Na MS v Pardubiciach, kde nastúpili v reprezentácii Slovenska, sa mužstvu podarilo získať mimoriadny úspech dosiahnutím zlatého hetriku. Naše vedenie klubu v súčasnosti usilovne pracuje na zháňaní financií a materiálu do klubu. Taktiež zodpovedne riešime, ako by mala vyzerať letná prípravu, ktorú seniori začnú 7. augusta a ostatné mládežnícke kategórie o tri dni neskôr. Pevne veríme, že nastávajúca sezóna začne v pokoji, v plnom zdraví a vo veľkej viere znova siahnuť na medaily. Ako to všetko pôjde, nám však ukáže až vývoj súťaže a ako sa nám v nej bude herne i výsledkovo dariť. Do mužstva máme v pláne zapracovať čo najviac mladých hráčov nielen z Kežmarku, ale i širokého okolia a regiónu, ktorým by sme chceli dať šancu. Popritom vytvárame i B mužstvo, ktoré bude hrať v popradskej hokejbalovej lige, čo značí, že pracujeme na ďalších účinných projektoch, ktoré pomôžu k zlepšeniu podmienok pre seniorov a mládež. Taktiež čakáme a dúfame v schválenie nejakých ďalších dotácií nielen zo strany mesta, ale aj sponzorov, pretože nová sezóna čoraz silnejšie klope na dvere. Presvedčili sme sa, že tá predošlá nás finančne dosť pohltila. Na druhej strane musíme ale vziať do úvahy, že markantnou mierou sa o to postaralo vyvrcholenie extraligy, ktorým bolo štvrťfinále v Považskej Bystrici, semifinále v Ružinove a finálový súboj v Skalici. Napriek tomu, že nás to stálo množstvo výdavkov, veľká odmena za vynaloženú prácu bol zisk striebra v slovenskej extralige.”

Považujete pôsobenie pri hokejbale za dlhodobo srdcovú záležitosť, ktorá vám prináša mnoho príjemných chvíľ a radosti z úspechov?

„Odmalička som sa začal venovať hlavne hokeju, ktorý sa stal mojím najobľúbenejším športom a považujem ho za najkrajšiu a najdynamickejšiu hru. Po mojich začiatkoch, počas pôsobenia v mládežníckych mužstvách, som pokračoval v profesionálnej hráčskej kariére a pôsobil som i vo Francúzsku. Tento kolektívny šport sa v nastávajúcom živote stal srdcovou záležitosťou a vôbec nepochybujem o tom, že vždy budem mať k nemu veľmi blízko. Veľmi som dúfal, že po návrate zo zahraničia domov si zachytám na ľade aj v Kežmarku, kde som plánoval ukončiť moju hokejovú kariéru. Tejto možnosti som sa však, bohužiaľ, nedočkal, keďže hokej v našom meste stále stagnuje. Napriek tomuto dlhoročnému problému som nezvesil hlavu a začal som sa venovať tunajšiemu hokejbalu, ktorý je v Kežmarku už dlhší čas veľmi uznávaný šport. Počas pôsobenia pri ňom som zistil, že ide o šport, ktorý má mohutnú vášeň, dokázal som načerpať mnoho ďalších skúseností a prežil som popri ňom aj krásne hokejbalové úspechy a zážitky. Vďaka týmto faktom som sa stal aj riaditeľom, manažérom, trénerom detí i brankárom v seniorskom kolektíve. Naviac v minulej sezóne sa mi v tíme nesmierne darilo a počas stretnutí som sa v nej mnohému inému priučil. Táto skutočnosť ma posunula ešte na vyššiu úroveň, čo znamená, že môžem byť iba veľmi šťastný.”

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 8. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 9. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 10. Pomáhajte čítaním
 1. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 2. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 3. Budúcnosť M&A v Európe
 4. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 5. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 6. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 7. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 10. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 31 617
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 11 354
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 683
 4. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 9 114
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 035
 6. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 707
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 542
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 490
 9. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 408
 10. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 342
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Hokejbal

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Hokejbal  na sport.sme.sk

Neprehliadnite tiež

Košické rozprávkové Vianoce čakajú tohto roku viaceré zmeny

Účinkujúcich nahradí rádio, nebudú ani stánky s občerstvením.

Na adventnom venci sa prvá svieca rozsvieti 29. novembra.

Meteorológovia varujú pred hmlou i poľadovicou

SHMÚ vydal výstrahy prvého stupňa, trvajú rôzne.

Ilustračné.

Do Humenného chce prísť investor. Poslanci majú obavy

Firma plánuje preinvestovať vyše 12,5 milióna eur a zamestnať do 160 ľudí.

Priemyselný park Guttmanovo v Humennom.

Pri bitke odrezal súperovi časť nosa. Hrozí mu 15-ročné väzenie

Ku konfliktu medzi dvoma mužmi došlo vo Veľkom Šariši.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Plošné testovanie má byť podľa prezidentky dobrovoľné (minúta po minúte)

Z 44 769 vykonaných antigénových testov zistili 919 pozitívnych osôb.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.

Peter Tkačenko
Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.

Peter Pellegrini.

Akcia Babylon: NAKA zadržala aj exšéfa kontrarozviedky SIS

Zadržaní čelia obvineniu pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania.

Ilustračná fotografia.
Cynická obluda

Matovičova paradigma

Keby žil v ére Edisona, tak sa hádže o zem a vyhráža až kým by sme nemali ústavný zákon o svietení petrolejkami.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop