Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Kamzíci doma na Trenčín nestačili

Hostia si tak spod Tatier vezú všetky tri body.

(Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš)

POPRAD. Dukla Trenčín triumfovala na ľade Popradu 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy.

Trenčín je v lige zatiaľ 100-percentný, Poprad si pripísal prvú prehru v ročníku 2017/2018.

Priebeh stretnutia

Už po 20 sekundách hry mohol otvoriť skóre domáci Štrauch a vzápätí po ňom Mlynarovič, ale i zásluhou faulu Branka Radivojeviča si brankár Trenčína Valent udržal čisté konto.

Skóre napokon otvoril v 6. minúte Matúš Paločko, keď sa aj so šťastím dokázal presadiť v náznaku úniku 2:1 a poslal Poprad do vedenia.

"Vojaci" ale vyrovnali ihneď po buly. Domáci zabudli na voľného Tibora Vargu medzi kruhmi a ten sa nemýlil - 1:1.

Popradčanov rýchly gól zaskočil a o 23 sekúnd od vyrovnania už prehrávali zásahom Dlouhého po parádnej prihrávke Bezúcha.

Nerozhodný stav 2:2 po prvej tretine zariadil na začiatku 15. minúty Lichanec, ktorého do samostatného úniku vo vlastnom oslabení uvoľnil obranca König.

Gólové tempo v druhej časti hry opadlo. V hre na oboch stranách sa objavovali veľké nepresnosti a hrubé chyby.

Po jednej domáceho zadáka Zadražila zaváhal Bulík. Hostí trápil najmä prvý popradský útok, ale ani jednu zo Svitanových akcií nedokázali Štrauch a ani Mlynarovič dotiahnuť do gólovej koncovky.

"Kamzíci" s pribúdajúcimi minútami stupňovali svoj tlak a chvíľami Trenčania nevedeli, kam skôr skočiť.

V závere tretiny mali popradskí hráči výhodu dvoch presiloviek, ale na pozorných "vojakov" nič nevymysleli.

Tesne pred koncom tretiny po zrážke s Bulíkom skončil v šatni zranený König a domáci hrali presilovku o dvoch hráčov.

Tú si preniesli aj do tretieho dejstva.

Hostia napokon oslabenie o dvoch hráčov prečkali bez ujmy a úspešne čelili aj ďalšej domácej presilovke.

Keď naskočil na ľad faulujúci Pač, Trenčania sa na brankára domácich rútili v trojici. Pač ale namiesto prihrávky zvolil strelu, ktorú Corbeil vyrazil do rohu klziska.

S blížiacim sa koncom riadneho hracieho času pribúdala na ľade s rastúcim počtom osobných súbojov nervozita.

V 56. minúte sakľúčovým zákrokom prezentoval Corbeil, keď v páde zabránil skórovať včistej šanci hosťujúcemu Rehákovi. Trenčín ale naďalej stupňoval svoju aktivitu, ktorá bola odmenená v 58. minúte.

Cebákovu strelu od modrej dorazil do siete Bezúch - 2:3.

Hostia si tak spod Tatier vezú tri body.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Do zápasu sme vstúpili aktívne a jeho priebeh bol, myslím si, vyrovnaný. Zlom nastal pri presilovke 5:3, v ktorej sme ani raz nevystrelili na bránku a to nás možno stálo vedenie 3:2. Rozhodla väčšia skúsenosť na strane Trenčína. My sme nevedeli kontrolovať zápas. Naši mladí chlapci zbierajú skúsenosti. V prvej tretine sme mali aj hluché dve minúty, keď sme dvakrát inkasovali. To ovplyvnilo tento zápas."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Po domácom zápase s LiptovskýmMikulášom sme sa na Poprad svedomito pripravovali. Vedeli sme, že násčaká ťažký súper. Chlapci si ale víťazstvo zaslúžili. Keď si vezmemelen pomer striel po prvej tretine a koľko tých šancí sme v nej mali.Dnes nám viazli presilovky, ale hráči odmakali a odpracovali to, čomali, a preto je naše víťazstvo zaslúžené. To nás teší iba do polnoci, potom nás čaká ďalšia tvrdá práca na piatok."