Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|13. sep 2017 o 00:00

Klub orientačného behu Čingov Spišská Nová Ves usporiadal dve kolá pretekov.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Klub orientačného behu Čingov Spišská Nová Ves usporiadal počas jedného dňa 6. a 7. kolo pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu v intraviláne mesta Spišská Nová Ves.

Preteky 6. kola sa uskutočnili doobedu na sídlisku Mier a 7. kolo sa konalo poobede na sídlisku Tarča.

V hlavnej mužskej kategórii zvíťazil v oboch pretekoch juniorský reprezentant SR Dušan Sláma (ATU Košice), keď v prvej etape 4,2 km dlhú trať s 23 kontrolami zabehol za 20:20 min. a druhú etapu (3,7 km, 17 KS) za 20:26 min.

Celkovo druhý v súčte časov z oboch etáp skončil Michal Kurák (ATU Košice) a tretie miesto obsadil Tomáš Rusnák zo Spišskej Novej Vsi.

V ženskej kategórii obe etapy vyhrala Jana Slámová (ATU Košice) pred Barborou Pavlíkovou (KOB Kysak).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách celkové prvenstvá po dvoch etapách dosiahli:

M-10: Milan Trenčan, W-10: Ela Patrašová (obaja Hadveo B. Bystrica),

M-12: Gabriel Legáth, W-12: Júlia Pavelová (obaja KOB Kysak),

M-14: Richard Sláma, W-14: Simona Mihaličová,

W-18: Ľuboslava Weissová (všetci ATU Košice),

M35-A: Milan Dudra (KOB Kysak),

M45-A: Jozef Pollák, W45-A: Valéria Kuráková,

M55-A: Ján Kuchta (všetci ATU Košice), M65-A: Marta Szuromi (SPA – Maď.).

V kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Ľudovít Pavela (KOB Kysak) pred Oksanou Velgosovou (ATU Košice).