Regionálna hasičská liga Spiš má za sebou finálové kolo

(Autor: Erik Tkáč)
Sportnet|13. sep 2017 o 11:02

Sezóna je na konci. Ponúkla množstvo napínavých súbojov a skvelých výsledkov.

BIJACOVCE. Už šiestykrát v sedemročnej histórii Regionálnej hasičskej ligy Spiš (RHLS) sa záverečné finálové kolo tejto momentálne najkvalitnejšej ligy v hasičskom útoku na východe Slovenska konalo v Bijacovciach.

Domáci organizátori sa tejto úlohy zhostili už piaty rok po sebe a ako každoročne pripravili všetko na vysokej úrovni ako sa poriadne finále patrí.

Chýbalo snáď len troška lepšieho počasia, ale ani to neodradilo 24 ligových družstiev z troch samosprávnych krajov a deviatich okresov od snahy vydať na záver sezóny zo seba to najlepšie.

Na štartovej listine ako každoročne nechýbali ani hostia spoza rieky Moravy (SDH Dolní Lutyně), rovnako tak aj záruka kvality z VHSL (Fire racingsport) či víťaz KEHL (Vtáčkovce).

To najlepšie nakoniec

Hovorí sa, že to najlepšie nakoniec.

Spolovice to platilo aj tentoraz v vo finálovom kole Bijacovciach. 14-kových časov u mužov bolo síce aj vplyvom počasia „iba“ päť, no výkon víťaznej Revúčky, kde sa časomiera zastavila na 14.00 s, bol najlepší v tomto ročníku RHLS a siedmy celkovo v jej histórii.

Druhé miesto obsadila Štôla “A“ časom 14.31 s, čím potvrdila formu, ktorá je sprevádzala celú sezónu.

Tretí skončil mimoligový Fire racingsport, ktorý si na bijacovskej trati vytvoril osobný rekord s hodnotou 14.36s.

Medzi ženami sa Spišský Štvrtok po minulotýždňovom rekordnom zápise tentokrát uspokojil len s tradičným víťazstvom, ktoré získali časom 17.55 s.

Znalosť domácej trate dokonale využili Bijacovčanky druhým miestom (18.19s), čím sa v celkovej tabuľke prepracovali nakoniec na stupne víťazov.

Z tretieho miesta sa tešili Mlynčeky výkonom 18.70s.

Finálna podoba tabuľky

Ako sa tieto výsledky premietli do finálnej podoby ligovej tabuľky RHLS 2017?

V kategórii mužov bol víťaz jasný už pred finálovým kolom. Po rokoch 2011 a 2012 si tretí celkový triumf v RHLS na svoje konto pripísali muži zo Štôly “A“ (PP). A treba povedať, že úplne zaslúžene.

Počas celej sezóny (až na malý výpadok v úvode) predvádzali stabilne skvelé výkony, ktorých výsledkom boli 4 víťazstvá na ligových súťažiach a spolu 166 bodov.

Revúčka (RA) - víťaz ligy z roku 2014 - po zbabranom začiatku sezóny spôsobenom personálnymi zmenami, v jej druhej polovici šli nezastaviteľne ako parný valec.

V poslednom kole sa skvelým finišom prepracovali na konečné druhé miesto v tabuľke s bilanciou 3 ligové víťazstvá a 137 bodov.

Spišský Štvrtok (LE) - minuloročný víťaz ligy – v tomto ročníku prekvapivo nezískal ani jedno víťazstvo, avšak vyrovnanými výkonmi sa až do posledného kola držal na priebežnom druhom mieste.

Po nezdare v Bijacovciach z toho nakoniec bola zo ziskom 132 bodov výsledná tretia priečka.

Kvarteto postupujúcich na Slovenský superpohár (SSP) v Kútoch doplnila Stratená (RV) – azda najväčšie prekvapenie v tomto ročníku RHLS.

Deväť víťazstiev v tomto roku, deväť v minulom, osem pred dvomi rokmi a päť pred tromi. Dokopy 31 triumfov zo 40 súťaží. Tak toto je famózna bilancia žien zo Spišského Štvrtku (LE), okorenená niekoľkými zlepšeniami ligového rekordu v ženskej kategórii.

Niet pochýb, že celkové prvenstvo v roku 2017 je v správnych rukách, keďže baby získali skvelých 95 bodov.

Súboj o druhé miesto v tabuľke nakoniec lepšie zvládli dievčatá zo Spišskej Soboty (PP) s 58 bodmi. Zároveň týmto získali druhé postupové miesto za RHLS na SSP.

Tesne tretie v celkovom hodnotení skončili Bijacovce (LE) s 57 bodmi.

Sezóna je na konci

Sezóna 2017 Regionálnej hasičskej ligy Spiš je teda na konci.

Ponúkla množstvo napínavých súbojov, neopakovateľných zážitkov a skvelých výsledkov.

Potvrdila, že RHLS naozaj právom patrí medzi tie TOP hasičské ligy na Slovensku.

Verme, že ta nasledujúca sezóna bude po všetkých stránkach ešte lepšia a kvalitnejšia. Samozrejme držíme prsty všetkým našim ligovým zástupcom, ktorí budú RHLS zastupovať na Finále Východoslovenských hasičských líg v Spišskom Bystrom a takisto na Slovenskom superpohári.

Domov»Sportnet na východe»Regionálna hasičská liga Spiš má za sebou finálové kolo