Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Poprad vybojoval dôležité tri body s Novými Zámkami

Hokejisti spod Tatier vyhrali v zápase 4. kola Tipsport ligy 3:1.

Patrik Svitana strelil víťazný gól Popradu.(Zdroj: TASR/Oliver Ondráš)

POPRAD. V stretnutí 4. kola hokejovej Tipsport ligy porazil HK Poprad na domácom ľade Nové Zámky 3:1.

K trom bodom kamzíkov posunul gólom v záverečnej tretine Patrik Svitana, definitívu podpísal v power-play hostí do prázdnej brány Michael Vandas.

Gól hostí a piskot

Popradčania začali zápas opäť optickým tlakom, veľa šancí si však nevytvorili. Najväčšiu spálil Štrauch v náznaku prečíslenia 2 na 1 po Svitanovej prihrávke.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Keď hostia prežili svoje prvé oslabenie bez ujmy, osmelili sa šancou Zbořila. Na začiatku 13. minúty však fauloval domáci Jáchym a Novozámčania svoju početnú výhodu dokonale zužitkovali. Po Salijiho nabití trafil presne Štěpán Novotný - 0:1.

Vyrovnať mohol Vandas, ale jeho individuálna akcia sa gólom neskončila. Z hostí hrozil najviac ich najproduktívnejší hráč Zbořil, lenže popradský brankár Corbeil bol pozorný.

Počas druhej presilovky "kamzíkov" sa po prvý raz v zápase ozval ohlušujúci piskot domáceho publika.

Najprv neuznaný gól, potom vyrovnanie

Druhá tretina sa niesla v znamení nepresností na oboch stranách. Peknou akciou sa blysol Vandas, keď sa natlačil do bránkoviska a dostal puk do siete.

Jeho gól však pre zrážku s novozámockým brankárom Kováčom a následný hvizd rozhodcov platiť nemohol.

Domáci sa vyrovnania napokon dočkali v 32. minúte. Po Abdulovej akcii sa puk spoza bránky dostal k Lichancovi, ktorý mal pred sebou už len prázdnu bránku - 1:1.

Počas presilovky domácich sa po Ježekovej chybe predral do trháku Tibenský, ale jeho únik sa gólom neskončil.

Hostí do vedenia takmer poslal Prapavessis, tento zásah však pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku rozhodcovia neuznali. Gól následne nepotvrdila ani konzultácia s videorozhodcom.

Tesne pred odchodom na druhú prestávku sa sám rútil na Kováča popradský útočník Mlynarovič, skóre sa však už nezmenilo.

Výhru pečatil do prázdnej brány Vandas

Dobrú príležitosť mal hneď v úvode tretiny počas presilovky domáci kapitán Daniel Brejčák, keď po krížnom pase od Svitanu musel v páde zasahovať hosťujúci brankár.

Zápasovú zápletku rozsekol až v 54. minúte Svitana, ktorý na seba zobral zodpovednosť a namiesto prihrávky lepšie postavenému spoluhráčovi zvolil strelu - 2:1.

Hostia po inkasovanom góle ožili, ale zo zvýšenej aktivity druhý presný zásah nevyťažili.

Tridsaťdva sekúnd pred koncom riadneho hracieho času výhru domácich poistil Michael Vandas.

Hostia v tom čase už hrali vabank bez brankára. Cetkovský na modrej zvolil namiesto nahodenia na zadný mantinel strelu na bránu, puk sa odrazil od brániaceho Vandasa a ten s ním dokorčuľoval až do opustenej brány hostí - 3:1.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Prvá tretina z našej strany nebola dobrá. Hostia síce prišli po dlhej ceste a mali dva zápasy v nohách, ale patrilo im viac z hry. Vedeli sme, že musíme byť aktívni. V druhej tretine sme sa viac snažili zatláčať súpera, vytvorili sme si kopec dobrých šancí, ale koncovka nám nevychádzala. V tretej tretine zobral na seba zodpovednosť Svitana a peknou strelou dal dôležitý gól. V závere hrali hostia vabank a podarilo sa nám dať tretí gól. V druhej polovici zápasu sme zblokovali až 13 striel súpera a to je ukazovateľ, ktorý nám dnes priniesol tri body. Zdôraznil som to aj chlapcom v kabíne. Ľahké zápasy sa tu nebudú hrať s nikým, veľmi si vážime tieto tri body."

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Bolo vidieť v úvode zápasu, že sme správne nahnevaní po dvoch domácich prehrách. Mohli sme sa dostať do dvojgólového vedenia, žiaľ, nevyužili sme šance a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. Vedeli sme, že Poprad je húževnatý tím a zintenzívni svoju hru. S jedným streleným gólom sa vonku ťažko vyhráva. Napriek tomu si myslím, že dostať dva góly v Poprade nie je hanba, tu sa ťažko vyhráva."