Vanesa Jankurová.
Vanesa Jankurová. (Autor: jgz)
Sportnet|4. okt 2017 o 00:00

Karatisti zápolili a boli úspešní.

POPRAD. Vyše 1 500 štartujúcich z 30 štátov si to rozdalo na jubilejnom dvadsiatom ročníku Budapešť Open v karate.

Pre kategórie kadetov a juniorov, bol tento turnaj zaradený ako nominačný na októbrové Majstrovstvá sveta 2017 v Tenerife v Španielsku a zároveň na Majstrovstvá Európy 2018, ktoré sa budú konať vo februári v Sochi.

Karate Klub Shihan Poprad u našich južných susedov neostal skrátka. V sobotu patrili tatami juniorom a seniorom.

Zo shihanistov nastúpil v kategórii súborného cvičenia kata juniorov Samuel Bednarčík, ktorému sa však nedarilo a ostal v eliminačných bojoch.

Nedeľňajší program patril žiackym a kadetským kategóriám. V kategórii kata kadetiek si suverénne počínala Vanesa Jankurová. V nabitej kategórii nedala svojim súperkám šancu a suverénne vyhrala.

Do nominácie na majstrovstvá si tak pripísala ďalšie cenné boby. Hugo Hyben v kategórii kata starších žiakov a Simona Bednarčíková medzi mladšími kadetkami ostali v eliminačných bojoch.

V športovom zápase kumite starších žiakov nad 40 kg sa Martinovi Střížovi ani Filipovi Chudíkovi nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov.

Lepšie si počínali staršie žiačky. V kategórii do 34 kg si Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová vybojovali bronzové medaily. Blízko k medailovému zápisu mala aj Barbora Glatzová v kategórii nad 40 kg, avšak zápas o tretie miesto nakoniec prehrala a ostala za pódiovým umiestnením. Adamovi Chudíkovi medzi mladšími kadetmi do 50 kg, Markovi Jalowiczorovi medzi kadetmi do 54 kg a ani Kristíne Tapferovej medzi kadetkami do 54 kg sa do bojov o medaily nepodarilo zasiahnuť, skončili v eliminačných bojoch.