Kežmarskí hokejbalisti pokračujú vo víťaznom ťažení

Kežmarčania v extralige jasne dominujú.
Kežmarčania v extralige jasne dominujú. (Autor: archív)
Marián Dic|3. okt 2017 o 00:00

V rámci extraligy znovu hrali na ihriská súperov. A úspešne.

KEŽMAROK. Hokejbalisti Kežmarku pre pretrvávajúce problémy s hokejbalovým ihriskom vycestovali minulý víkend v rámci ďalších súťažných kôl extraligy znovu na ihriská súperov, kde sa im podarilo opäť bodovať naplno a natiahnuť tak svoju víťaznú sériu duelov.

V stretnutí 3. kola v Martine- Diakovej, s ktorou si navzájom vymenili domáce prostredie, sa od samého úvodu merania síl predstavili so skvelým herným elánom, pričom zároveň aj predviedli bojovný a kolektívny výkon.

Ten bol zabezpečený nielen pozornou hrou v obrannej fáze, ale i veľmi skvelými brankárskymi zákrokmi ich gólmana. V azda najlepšom hernom svetle počas duelu sa predstavil Marek Bednár, ktorý vďaka výbornému výkonu po krásnych akciách v ofenzívnej časti v prvom aj treťom útoku veľkou mierou napomohol k zisku dôležitého skalpu vlastného tímu.

Seniorský kolektív spod kežmarského hradu dokázali vybojovať hladké i zaslúžené víťaz-stvo 1:6 vďaka ktorému si domov priviezli ďalšie tri cenné body. Konečný hladký výsledok súboja ale v plnom rozsahu nepotvrdil celkový priebeh hry, keďže po prvej tretine sa oba tímy rozišli zmierlivo 1:1.

Po výmene strán sa hra prelievala z jednej strany na druhú, pričom obe mužstvá si dokázali vytvoriť aj dostatočný počet sľubných príležitostí na strelenie gólov. V tejto časti zápasu si však už k výhre smelo vykročili hostia, ktorí po dvoch pekných presných zásahoch naklonili misky váh na vlastnú stranu.

V záverečnej časti súboja mali už počas celého priebehu hru pevne pod kontrolou skvelo rozbehnutí hostia, ktorí po neustálom výbornom výkone naplno predčili svojich protihráčov z Diakovej. Dosiahnuté hladké a zaslúžené víťazstvo podčiarkli vo všetkých troch presilovkách po pekných góloch zásluhou, ktorých sa nakoniec mohli tešiť z úspešného výsledku 1:6.

Na majstrovské meranie síl 4. kola vycestovali hokejbalisti spod Tatier k nepríjemnému súperovi z Nitry, s ktorým odohrali obojstranne veľmi kvalitný súboj.

Domáci tím nitrianskych rytierov sa predstavil so skvelým vekovo mladým kádrom doplneným ale aj niekoľkými skúsenými hráčmi. Vzhľadom na silu oboch kolektívov sľubovalo toto stretnutie na novom hokejbalovom ihrisku v školskom areáli oku lahodiaci a kvalitný hokejbal, čo samotný priebeh aj napokon potvrdil.

Tento zápas začali hostitelia veľmi dobre, keď si už v úvodných minútach vytvorili aj niekoľko veľmi nádejných šancí na otvorenie skóre najmä v presilovej hre. Bez veľkej odozvy ale postupom času vôbec neostali ani Kežmarčania, ktorí mali nesmierne blízko k prvému zásahu po krásnych sólových nájazdoch Libora Teplického a Tomáša Pospíšila na bránku súpera, no tie v domácej sieti ešte neskončili.

Prvý strelecký zásah sa predsa len podarilo vsietiť rytierom, keď sa po skrumáži tiel pred bránkou žltomodrých najideálnejšie podarilo zorientovať ich hráčovi, ktorý svojou prudkou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostí však tento nepríjemný okamih vôbec nezlomil a v ďalšom priebehu súboja prebrali iniciatívu pevne do vlastných rúk.

Do konca prvej tretiny sa navyše po dvoch umných a výborne vydarených kombinačných akciách druhej päťky podarilo Šimonovi Pisarčíkovi po vynikajúcich prihrávkach Dominika Glevaňáka a Sebastiana Ugraya otočiť skóre zápasu na vlastnú stranu.

Do druhej tretiny vyštartovali v snahe vrátiť sa po vyrovnávajúcom góle znova do stretnutia vo vyššom tempe, ktorým si aj zásluhou hernej aktivity dokázali vytvoriť presilové hry. Počas ich priebehu v nie jednom prípade vytvorili dostatočné množstvo nádejných šancí, ale brankár Kežmarku Milan Glevaňák stál vždy na svojom mieste a po osobných senzačných zákrokoch nepustil už ani jedinú loptičku za svoj chrbát.

V záverečnej tretine mali herne navrch už podtatranci, ktorí po výborne zvládnutej presilovke gólom z hokejky Denisa Kundlu poistili tretím gólom tesné vedenie. Kežmarskému tímu sa ešte podarilo zavŕšiť zaslúžené víťazstvo po risku domácich, ktorí v 12. minúte tretej časti odvolali svojho gólmana a v následnej presilovke 6 na 4, inkasovali posledný štvrtý úder do svojej svätyne od kapitána hostí Teplického.

V oboch týchto ligových meraniach síl Kežmarčania opäť naplno potvrdili, že vďaka svojej trpezlivej hre dokázali naplno bodovať a umiestniť sa priebežne spoločne s družstvom Kometa Vrútky na čele Hel ligy.

Výsledky stretnutí:

Diaková – MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok 1:6 (1:1, 0:2, 0:3), góly Kežmarku: Pospíšil 2, Kantorek, Teplický, Barc, Bednár

Nitrianski rytieri Nitra – MŠK Kežmarok 1:4 1:2, 0:0, 0:2), góly Kežmarku: Pisarčík 2, Kundla, Teplický.

Domov»Halové športy»Hokejbal»Kežmarskí hokejbalisti pokračujú vo víťaznom ťažení