Výsledky zápasov mládežníckych tímov FK Poprad

Prehľad výsledkov futbalových tímov.

Juniori

Zámutov – FK Poprad B 1:2 (0:2)

Góly: Ujčík, Ferenc.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Dnešný zápas je ťažko hodnotiť z futbalovej stránky, nakoľko sa zápas neodohral na futbalovom ihrisku, ale na lúke. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a od začiatku sme diktovali tempo hry. Už v prvom polčase sa nám podarilo streliť dva góly. V druhom polčase sa domácim síce podarilo streliť kontaktný gól, ale umnou hrou sme domácim viac nedovolili a získali ďalšie tri body z ihriska súpera.“

U19

FK Poprad – Stropkov 2:0 (1:0)

Góly: Kapsdorfer, Šimonovič.

Tréner Ján Blaháč: „Máme za sebou obojstranne nadštandardné stretnutie. Aj naši chlapci, aj hosťujúci hráči podali veľmi sympatické výkony. Všetci hráči na ihrisku potvrdili nielen to, že futbal vedia hrať, ale aj zaujímavú konfrontáciu po stránke technicko-taktickej, mentálnej a v neposlednom rade aj kondičnej. Bolo sa na čo pozerať od prvej do poslednej minúty stretnutia. Začali sme veľmi dobre a dá sa povedať, že sme 35 minút dominovali. Ujali sme sa vedenia po úvodnom tlaku, keď spätnú prihrávku Lapšanského gólovo zakončil Kapsdorfer. Potom nasledoval festival zahodených gólových príležitostí. Boleš, Hudaček, dvakrát Kapsdorfer, Kačmarčík, dvakrát Dávid Škyrta neboli gólovo úspešní. Záverečných desať minút súper ožil a prevzal iniciatívu, ktorá pokračovala aj po prestávke do 70. minúty zápasu. Ustáli sme súperove štandardné situácie, aj gólové príležitosti, kedy nám pomohla aj konštrukcia brány, ale hlavne výborne chytajúci Trojčák. Veľmi dobre pracovala aj celá obranná štvorica. Záverečných 20 minút bolo vyrovnaných, kedy sme nepremenili tutovku Lapšanského a nedotiahli do konca dobre sa vyvíjajúce naše protiútoky. Upokojil nás až gól Šimonoviča po peknej krížnej strele osem minút pred koncom. Ešte raz musíme konštatovať, že sme boli svedkami veľmi dobrého stretnutia, keď v niektorých sekvenciách zápas pripomínal mužský súboj. Všetci hráči si zaslúžia absolútnu pochvalu.“

U17

FK Poprad – Stropkov 3:0 (2:0)

Góly: Maliňák, Kubus, Horanský.

Tréner Anton Kočiš: „Z našej strany zlepšený výkon, myslím, že sme boli jasne lepším tímom, škoda nepremenených šancí. Súper nám pohrozil akurát z dvoch štandardných situácií. Vyzerá to tak, že proti silnejším súperom sa nám hrá lepšie ako s družstvami, ktoré prídu iba brániť. Sila družstva vzrástla aj príchodom Maliňáka a Pavloviča a bolo to cítiť na sebavedomí družstva.“

U16

FK Poprad – Hôrka 1:0 (0:0)

Gól: Kromka.

Tréner Ján Guziar: „Tentokrát nastúpili mladí hráči z U17 a v piatkový večer na umelej tráve dobíjali bránku Hôrky. Dobrý súper ukázal nielen dostatok húževnatosti a chuti po dobrom výsledku, ale aj futbalové kvality. Naši mladí dorastenci si vypracovali dostatok šancí, ale zlyhávali v koncovke. Nedôraz, zbytočný dotyk navyše, či zlý prvý dotyk nás pripravili o pohodu a tak museli vo fyzicky náročnom zápase hrať o víťazstvo až do samého konca. Rozchytaný brankár Hôrky bol nepriestrelný až do 68. minúty, kedy pekná kolmá lopta od Banaša do tretej či štvrtej tutovky Kromku konečne znamenala gól. Súper mal takisto dve až tri dobré príležitosti a oproti našim 9 až 12 dobrým šanciam predsa len prišla spravodlivosť na našu stranu. Pohyb a aktivitu hodnotím pozitívne, ale veľa technických nedostatkov, zlý prvý dotyk a nepresné „krátke“ prihrávky viacerých hráčov bolo negatívum zápasu a výkonu družstva. Koncovka tiež „bolela“, hlavne, keď sme nepoužili nielen hlavu, ale aj opačnú (väčšinou ľavú) nohu. Pracujeme ďalej na zlepšovaní.“

U15

Stropkov – FK Poprad 1:1 (0:1)

Gól: Pavlíčko.

Tréner Jozef Vernarec: „V nekultúrnom a nešportovom prostredí, keď rozhodca sa riadil podľa zvláštnych pravidiel, sme aj tak boli lepším družstvom celý zápas. V prvom polčase sme dali gól a mali sme aj hernú prevahu. Súper len odkopával lopty a nemal záujem o hru. Do druhého polčasu sme nastúpili náš náskok ešte zvýšiť, mali sme pár šancí, no nepodarilo sa nám to. Pri jednom z hlavičkových súbojov nášho hráča Šarišského mu rozhodca udelil druhú žltú kartu a zároveň červenú. Od 56. minúty sme hrali o jedného hráča menej. V závere sme však dostali gól na 1:1, ktorý možno ani nebol.“

U14

Stropkov – FK Poprad 1:5 (0:5)

Góly: Novák 2, Fajtl 2, Tybor.

Tréner Tomáš Koterba: „V 6. kole sme si zmerali sily s domácim málo prajným a pokojným prostredím, no najviac s domácim celkom Tesly Stropkov. Stretnutie sa hralo na umelom trávnatom povrchu, čo hru zrýchlilo, ale najviac vzhľadom k jej rozmerom zhustilo. Od úvodu sa hral tempo futbal, my, aj domáci, sme sa snažili o kombinácie v postupnom útoku. Hra mala spád, striedali sa obe fázy zápasu, vhodne sme reagovali na stratu či zisk lopty. Vysoko sme napádali a boli naozaj aktívni a húževnatí. O vývoji, či samotnom stretnutí podľa mňa rozhodol úsek hry medzi 10. až 21. minútou stretnutia, kedy sme boli neskutočne produktívni, naše pohľadné útočné kombinácie končili po dokonalej súhre za chrbtom domáceho brankára. Polčasový rezultát 0:5 hovorí sám za seba. S čím sme menej spokojní je aktivita v druhom polčase, ktorá už strelený gól nepriniesla, naopak, gól sme inkasovali. Príležitosť dostali viacerí hráči ukázať a overiť si tréningový proces v zápasovej praxi.“

U13

FK Poprad – Michalovce 1:5 (1:3)

Gól: Bukovinský.

Tréner Boris Rigo: „V dnešnom zápase sme privítali jedno z najlepších družstiev na Slovensku v tejto vekovej kategórii. Začiatok zápasu do 15. minúty bol vyrovnaný, hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska, obe družstvá pozorne bránili, takže šancí bolo pomenej. V druhej polovici polčasu sme, žiaľ, urobili dve veľké chyby a súperovi sme doslova pripravili dva góly. Do hry nás vrátila premenená penalta, chlapci ožili a snažili sa o vyrovnanie. Minútu pred prestávkou nám však súper po ďalšej chybe strelil tretí gól. V druhom polčase sme chceli ešte potrápiť súpera strelením kontaktného gólu, ale nemali sme dosť hlavne psychických síl. Súper ešte pridal dva góly a zaslúžene zvíťazil. Výsledok je pre našich chlapcov krutý, ale zápas s kvalitným súperom nám ukázal, na čom musíme pracovať, hlavne po rýchlostnej stránke a v riešení niektorých taktických vecí v obrannej činnosti.“

U12

FK Poprad – Michalovce 5:11 (2:4)

Góly: Kolesár, Bielený, Lopušek, Polakovič, Laufik.

Tréner Radovan Novák: „Na lídra našej súťaže sme sa tešili. Hneď od úvodu sme Michalovce zaskočili výbornou aktivitou, dôrazom a rýchlou kombináciou. Tempo hry bolo počas celého zápasu veľmi vysoké. Na chlapcoch bolo cítiť sebavedomie a odhodlanie zvíťaziť. Prvý polčas bol zatiaľ náš najlepší herný výkon. Veľmi dobre sme zakladali útok, zrýchľovali sme hru a súper mal s nami obrovské problémy. Úspešne sme narúšali rozohrávku súpera. Pozitívne je, že z každej útočnej akcie sme boli nebezpeční. Vo finálnej fáze nám chýbala presnosť a kvalitnejšie zakončenie. Súper bol zameraný skôr na rýchle protiútoky a my sme sa snažili hrať ofenzívne. Myslím, že to bolo stretnutie veľmi kvalitnej úrovne. Chlapcov musím pochváliť za nasadenie, odhodlanie a predvedený herný prejav. Mrzieť nás môže len záverečný výsledok.“

Ženy

FK Poprad – Lokomotíva Košice 0:1 (0:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, ktorý sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Bolo to až neuveriteľné, čo dokážeme zahodiť. Prvý polčas, keby sme vyhrávali rozdielom triedy, súper by nemohol nič povedať. Do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že budeme hrať aj naďalej aktívne, zase sme si vytvorili šance a opäť boli nevyužité. Niekedy to tak býva, že súper z ojedinelej šance rozhodne o výsledku a ešte tri minúty pred koncom zápasu. Gratulujem súperovi k trom bodom.“

Žiačky

FK Poprad – Lokomotíva Košice 3:1 (2:0)

Góly: Házyová 3.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Po minulotýždňovom preloženom zápase v Humennom sme nastúpili proti Košiciam s veľkou chuťou sa pobiť o tri body. Naše dievčatá od úvodu napádali súpera na ich polovici a tak získavali loptu a dostávali sa do blízkosti ich brány. Stále naladené ofenzívne domáce hráčky skórovali v 11. minúte Házyovou. Do prestávky sa nám podarilo pridať aj druhý gól. V druhom polčase sa nič na hre nezmenilo a dominancia FK Poprad pokračovala. Chcem pochváliť hosťujúcu brankárku, ktorá vychytala veľa príležitostí domácich dievčat, a keď nechytila, veľakrát jej pomohla žrď jej brány. Svoj hetrik zavŕšila strelecky disponovaná Házyová, a tak domáce dievčatá zaslúžene zvíťazili a natiahli svoju sériu neporaziteľnosti.“