Veronika Jalowiczorová z Popradu tretia vpravo.
Veronika Jalowiczorová z Popradu tretia vpravo. (Autor: jgz)
Sportnet|19. okt 2017 o 00:00

Turnaj bol pre slovenských karatistov nominačným na svetový šampionát.

POPRAD. Na prelome septembra a októbra sa v Chorvátskej Rijeke uskutočnil 17. ročník medzinárodného turnaja Croatia Open Karate.

Turnaj bol pre slovenských karatistov nominačným turnajom pre kategórie kadetov a juniorov na Majstrovstvá sveta 2017 ktoré sa budú koncom októbra v Španielsku a Majstrovstvá Európy 2018 v Rusku.

O posledné body do nominácie zabojovali aj Popradčania ktorých komisia štátnej reprezentácie na tento turnaj nominovala.

V kategórií športového zápasu kumite kadetov do 57 kg sa predstavil Marko Jalowiczor.

V eliminácií sa mu nedarilo a skončil v druhom kole. O čosi lepšie v treťom kole skončil Samuel Bednarčík v kategórií súborného cvičenia kata juniorov. V štvrtom, štvrťfinálovom kole eliminácie skončila v kata kadetiek aj Vanesa Jankurová. Karate klub Shihan Poprad vycestoval k Jadranu aj po svojej osi.

Popradské farby zachraňovala Veronika Jalowiczorová, ktorá v kumite starších žiačok do 32 kg vybojovala bronzovú medailu.

Blízko k medaile mala aj Barbora Glatzová medzi staršími žiačkami do 44 kg. Svoj zápas o bronz ale prehrala a ostala za pódiovým umiestnením.

V súbornom cvičení kata mladších dorasteniek sa predstavila ešte Simona Bednarčíková, ktorá skončila v druhom kole eliminácie.