Marcel Ozimák, tréner Popradu.
Marcel Ozimák, tréner Popradu. (Autor: TASR)
TASR|20. okt 2017 o 20:52

V 13. kole Tipsport ligy Podtatranci nestrelili ani gól a päť dostali.

NOVÉ ZÁMKY. V 13. kole hokejovej Tipsport ligy sa popradskému tímu absolútne nedarilo.

Na ľade Nových Zámkov utreli vysokú prehru a nedokázali streliť ani jediný gól.

Držali nádejný stav

Úvod stretnutia sa hral vo svižnom tempe, na úvodnú väčšiu šancu si museli diváci počkať až do 9. minúty, keď si Šimun ideálne nakorčuľoval medzi kruhy, jeho švih však minul bránku.

V nasledujúcich minútach domáci zvýšili aktivitu, za čo boli na začiatku 11. minúty odmenení. Novotný ideálne našiel krížnou prihrávkou Škodu, ktorý sa bez prípravy nepomýlil.

O dve minúty neskôr získal puk vo vlastnom oslabení Lantoši, tiesnený v nájazde však už nedokázal zakončiť. Skórovať mohli aj hostia, no Matúš Paločko zblízka nevyzrel na Kováča.

Bezzubý Poprad v presilovke

V 25. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Salija, hosťom sa však nepodarilo nič vymyslieť.

Až niekoľko sekúnd po uplynutí trestu sa dostal do zakončenia Lichanec, zoči-voči Kováčovi však namieril len do hrude brankára.

K slovu sa dostali Novozámčania, Dubinin našiel prihrávkou skrz predbránkový priestor Haina a ten upravil do odkrytej bránky na 2:0.

Prešlo len 96 sekúnd a domáci udreli znova: Zbořil dorazil za Corbeilov chrbát Novotného strelu od modrej.

Ďalší zásah mohol pridať Raenko, popradský brankár si puk postrážil. Tri a pol minúty pred koncom druhej tretiny hrali domáci 32 sekúnd v oslabení o dvoch hráčov, no Popradčania ani túto ponúknutú príležitosť nevyužili.

Kováč výborne zasiahol proti Davydovovej strele i následnej dorážke a poradil si aj s Mlynarovičovou príležitosťou.

Dopili kalich trpkosti

V úvode tretej tretiny predviedol svoje umenie domáci brankár Kováč, ktorý semaforom zneškodnil McDowellov pokus.

V ďalších minútach domáci nepotrestali vylúčenie práve McDowella. Poprad mohol dať gól pri nájazde Majdana, Kováčove betóny však rýchlo zaklapli.

Novozámocký brankár vynikol aj pri následnej šanci Mateja Paločka.

Naopak, z gólu sa tešili Novozámčania, konkrétne Dubinin, ktorý zasunul puk do popradskej bránky.

To však zo strany domácich nebolo všetko, päť minút pred koncom sa strelou z ľavého kruhu presadil Salija. Domáci mohli pridať aj ďalší gól, no Lantoši ani Hain sa už nepresadili.

HC Nové Zámky - HK Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Škoda (Špirko, Novotný), 28. Hain (Dubinin, Fábry), 30. Zbořil (Novotný, Cetkovský), 44. Dubinin (Fábry, Lantoši), 55. Salija (Zbořil, Šimun)

Rozhodovali: Stano, Fridrich - Synek, Kacej,vylúčení: 5:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 1344 divákov.

Nové Zámky: Kováč - M. Jass, Plašil, Prapavessis, Salija,Kovačevič, Hruška, M. Novák, Hain - Škoda, Špirko, Raenko - Zbořil,Novotný, Cetkovský - Varga, Šimun, K. Jass - Lantoši, Dubinin, Fábry

Poprad: Corbeil - Davydov, Fabian, Jáchym, Brejčák, Šterbák,McDowell, Zadražil - Majdan, Heizer, Vartovník - Svitana, Mlynarovič,Paločko ml. - Paločko, Lichanec, Bondra - Olejník, Ježek, Martančík