Popradu jeden gól na Zvolenčanov nestačil

TASR|22. okt 2017 o 19:30

V zápase 14. kola podľahli kamzíci hokejistom spod Pustého hradu.

POPRAD. V 14. kole hokejovej Tipsport ligy hostili Popradčania súpera zo Zvolena.

Hoci domáci dokázali v závere prvej tretiny vyrovnať, v ďalšom priebehu dali Zvolenčania ďalšie góly a spod Tatier si vezú tri body.

Štrauch vyrovnal, ale...

Úvodné minúty zápasu veľa vzruchu nepriniesli. Ako prví pohrozili hostia. Počas presilovej hry sa v 6. minúte Coffman preštrikoval až pred Ivanova, jeho strelu však zastavila konštrukcia bránky.

Na konci 9. minúty si Coffman svoje sólo zopakoval a dal svoj piaty gól v sezóne. Poľahky totiž obišiel brániaceho Štraucha a Ivanov už proti jeho zakončeniu nemal šancu - 0:1.

Zvolenčania mali následne viac z hry a domáci sa na ľade iba hľadali. Päť minút pred koncom 1. tretiny prepadol puk cez stredné pásmo až k Matúšovi Paločkovi, ale sám pred Šimkom netrafil odkrytú časť bránky.

Osem sekúnd pred prvým odchodom do šatní Popradčania vyrovnali. Na konci peknej kombinačnej akcie Mlynaroviča s Königom bol Andreas Štrauch.

Trest za nevyužitú presilovku

Na začiatku druhej tretiny hrali hostia svoju druhú presilovú hru v zápase. Po individuálnej akcii Steena sa síce rozvlnila sieť za Ivanovom, ale rozhodcovia gól neuznali.

Aktivitou hýril americký legionár vo zvolenských farbách Coffman, ktorý si s Popradčanmi robil, čo chcel.

V polovici stretnutia upútali vzájomnou šarvátkou Ježek s Dubňom. Prevahu mal v nej Čech v službách Popradu.

V nasledujúcej početnej výhode domácich sa po chvíli nechal vylúčiť hosťujúci Ross a Popradčania hrali takmer minútu a pol presilovku 5:3. V nej však diváci čakali na gól márne.

V 38. minúte Coffman opäť zamotal hlavy "kamzíkov" a z jeho práce ťažil Drgoň, ktorý pred sebou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:2.

Jalový tlak a dva údery hostí

Divácky najatraktívnejší hokej hrali tabuľkoví susedia v treťom dejstve, v ktorom sa obe mužstvá predháňali v zahadzovaní gólových šancí.

Najprv neplatilo vyrovnanie z hokejky Mlynaroviča pre postavenie v bránkovisku, aby na druhej strane s vypätím všetkých síl nekapituloval pred Coffmanom brankár Popradu Ivanov.

Domáci sa pod vplyvom častých vylúčení znovu dostali k početnej výhode o dvoch hráčov. Tentoraz minútovú presilovku hrali o poznanie lepšie, Zvolenčania neinkasovali iba zásluhou obetavej obrany a pozorného Šimka.

Lavička hostí si osem a pol minúty pred záverečným klaksónom vzala oddychový čas, aby aspoň na čas prerušila zdrvujúci tlak "kamzíkov".

V 56. minúte napriahol od modrej čiary Ťavoda a vďaka dvojnásobnému teču Zvolenčania viedli o dva góly.

V samom závere skúsili Popradčania hru bez brankára, počas ktorej pečatil víťazstvo hostí v šesťbodovom zápase do opustenej brány Viktor Fekiač.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme okrem gólu a tlaku v tretej tretine hrali veľmi zle, hlavne po taktickej stránke. Zlomový moment pre mňa bola prvá presilovka 5 na 3. Tá trvala minútu a 28 sekúnd a zahrali sme ju veľmi zle. Máme v nej nacvičené signály, ale v zápase hráči predvádzajú úplne niečo iné. Z môjho pohľadu je to nedisciplinovanosť. Musia sa s tým vyrovnať, najmä tí, ktorí majú byť lídri. Máme veľa kľúčových hráčov zranených, musíme toto obdobie nejako preklenúť. Čaká nás ťažký týždeň - Detva, ktorá ešte s nikým nevyhrala a Liptovský Mikuláš. Ak sa niečo nezmení, budeme musieť pristúpiť k nejakým opatreniam."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Dnešný zápas dvoch susedov v tabuľke bol dôležitý z hľadiska postavenia. Základ nášho úspechu bol v dvoch rovinách. Dostali sme gól osem sekúnd pred odchodom do šatne, napriek tomu naša hra mala opodstatnenie a neodtrhli sme sa od taktiky. Druhým aspektom, ktorý hodnotím vysoko pozitívne, bol, že sme ubránili dve dlhé presilovky 5 na 3. Záver bol síce v réžii Popradu, ale sme ho ustáli."

HK Poprad – HKM Zvolen 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 20. Štrauch (König, Mlynarovič) - 9. Coffman (Obdržálek), 38. Drgoň (Coffman, Steen), 56. Ťavoda (Fekiač), 60. Fekiač (Šišovský).

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc st., Stano - Jobbágy, Korba, 1 193 divákov.

Poprad: A. Ivanov - Jáchym, Š. Fabian, P. König, I. Davydov,D. Šterbák, McDowell, Zadražil - D. Bondra, Heizer, Lichanec- Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Matúš Paločko, Matej Paločko, Martančík - Olejník, Vartovník, Ježek

Zvolen: M. Šimko - Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, T. Bokroš,Ťavoda, Dubeň, Andersons - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Matis, M. Kytnár, Šišovský - T. Török , L. Jurík, Kelemen - Martin Ďaloga, V. Fekiač, L. Dubeň