Kamzíci v Detve inkasovali sedem gólov

(Autor: archív)
Sportnet|27. okt 2017 o 20:40

Ozimák: Je to horšie a horšie. Uvidíme, možno sa prijmú nejaké riešenia.

DETVA, POPRAD. Hokejisti Detvy si pripísali svoje historicky prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži.

Poprad v piatok v 15. kole Tipsport ligy zdolali doma 7:3.

Priebeh stretnutia

Prvá tretina zápasu priniesla disciplinovaný výkon oboch tímov s množstvom šancí na oboch stranách.

Domáci začali aktívnejšie, no pozorná popradská obrana ich streleckým pokusom dokázala odolať. Napriek snahe domácich, skóre stretnutia otvorili hostia gólom Jindřicha Abdula v 6. minúte.

Dlho sa však z gólu netešili, pretože domáci dokázali odpovedať už o necelú minútu a pol nenápadnou strelou Jozefa Tibenského, ktorý vystrelil puk od modrej čiary a ten skončil až za chrbtom prekvapeného brankára Corbeila.

Po vyrovnávajúcom góle sa domáci hokejisti dopustili viacerých chýb, po ktorých mohli inkasovať. Stalo sa tak v 11. minúte, kedy sa po obrovskej chybe domácej obrany rútil od modrej čiary v samostatnom nájazde Samuel Mlynarovič, ktorý sa nemýlil a poslal hostí opäť do vedenia.

Domáci už do konca tretiny vyrovnať nedokázali a do šatne tak odchádzali spokojnejší hostia.

Do druhej tretiny vstúpili domáci výrazne aktívnejšie, so snahou o rýchle vyrovnanie. Vytvorili si tlak, čo vyvrcholilo presilovou hrou v prospech Detvy už po 45. sekundách hry.

Ponúknutú príležitosť ale napriek množstvu strel domáci nevyužili.

Skóre sa menilo až v 26. minúte, kedy Jozef Tibenský vnikol do útočného pásma po ľavej strane, milimetrovou prihrávkou poslal puk pred bránu, kde ho šikovným tečom usmernil do popradskej brány Michal Murček.

Po vyrovnávajúcom góle sa hostia zmobilizovali a na dlhé minúty zatlačili domácich do svojho obranného pásma, ale na začiatku 31. minúty sa dopustili zbytočného útočného faulu, po ktorom Detva počas dvojminútovej presilovky viackrát mohla prikloniť skóre stretnutia na svoju stranu.

Stalo sa tak až v 37. minúte, kedy rozbehnutí domáci otočili skóre vo svoj prospech gólom Miroslava Macejka.

Záver tretiny sa dohrával v nervóznom duchu, čo odštartoval úder hokejkou brankára hostí o mantinel a jej následné odhodenie smerom ku striedačke hostí, za čo si vyslúžil 10 minútový trest za nešportové správanie.

Do konca tretiny ešte udelili rozhodcovia menší trest pre Jozefa Tibenského a po jej skončení sa v strede klziska strhla menšia šarvátka.

Do poslednej tretiny vstúpili lepšie hostia, ktorí už po 35. sekundách hry využili presilovku. Domáci však nezložili zbrane a napriek nepriaznivému úvodu si útočnou hrou už o necelú minútu vypýtali presilovku po faule Aleša Ježka.

V nej svoje predchádzajúce vylúčenie dokonale odčinil gólom Jozef Tibenský. V tejto chvíli ovládla štadión pod Poľanou divácka eufória, ktorá hnala domácich hokejistov k ešte väčšej aktivite.

Stúpajúci tlak a množstvo príležitostí na zvýšenie skóre najskôr využil v 44. minúte Juraj Milý a v 52. náskok Detvy zvýšil miláčik domácich Ladislav Ščurko.

V týchto chvíľach bolo cítiť frustráciu hostí, ale domáci pokračovali v dobíjaní brány za výraznej pomoci fanúšikov, ktorí posledné 3 minúty fandili po stojačky.

Ako posledný sa ešte zapísal do listiny strelcov David Videlka, ktorý uzatvoril skóre stretnutia gólom v 58. minúte na 7:3 a na štadióne sa strhli oslavy prvého ligového víťazstva.

Hlasy trénerov

Ivan Dornič, tréner Detvy: "My sme verili, že raz to musí prísť, že musíme už konečne vyhrať. Hráčom sa zle hralo, boli pod psychickým tlakom, keď 15 zápasov nevyhrali a dnes sme išli od začiatku za víťazstvom, hoci sme hneď dostali prvý gól. Našťastie sa nám podarilo dať kontaktný gól na 1:1 a opäť sme hrali kvalitný hokej, ale dostali sme zase na 2:1. Po druhej tretine sme urobili trošku zmeny v zostave a keď sme už viedli 3:2, opäť sme dostali kontaktný gól na 3:3, čo som sa bál, že zase to s mužstvom trochu zahýbe, ale musím povedať, že chlapcov to ešte viac povzbudilo, dali sme na 4:3 a 5:3 a potom z hráčom padol kameň zo srdca a hrali úplne inak, ako v predchádzajúcich 15 zápasoch. Som veľmi rád, že sa nám to konečne podarilo."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Dnes nie je čo hodnotiť, zaslúžene vyhrala Detva, raz to muselo prísť a nás mrzí, že sme si to odniesli práve my. Ale my sme si dnes absolútne nezaslúžili vyhrať, pretože predvedený výkon bola jedna veľká katastrofa. Nám sa v určitom momente narušila taká jemná mikroklíma, ktorá bola v mužstve, taká víťazná a odvtedy to nevieme dať dokopy, skôr naopak, je to horšie a horšie. Uvidíme, možno sa zajtra prijmú nejaké riešenia a my sa s trénerom dohodneme, čo ďalej. Situácia sa určite musí riešiť."

HC 07 Detva - HK Poprad 7:3 (1:2, 2:0, 4:1)

Góly: 7. Tibenský (Milý), 26. Murček (Tibenský, Šimon), 37. Macejko, 43. Tibenský (Sládok), 44. Milý (Gachulinec), 52. Ščurko (Kuklev, Videlka), 58. Videlka - 6. Abdul (McDowell), 11. Mlynarovič (Svitana, Štrauch), 41. Heizer (Fabian, Šitnikov). Rozhodovali: Lokšík, Štefík - Kollár, Rojík, vylúčení: 1:4, navyše: Corbeil (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 421 divákov

Zostavy:

Detva: Larose, Jendroľ, Sládok, Murček, Chovan Mat., Gašpar, Žilka, Kuklev, Tibenský, Šimon, Macejko, Chovan Mar., Nagy, Ščurko, Gachulinec, Abramov, Videlka, Surový, Surovka, Fekiač, Novák, Milý

Poprad: Fabian, Davydov, Šterbák, Majdan, Paločko Matej., Bondra, Mlynarovič, Paločko Matúš, Lichanec, Konig, Heizer, Šitnikov, Corbeil, McDowell, Ježek, Štrauch, Svitana, Ivanov, Jáchym, Krempaský, Dinda, Abdul