PREŠOV. Novozvolený predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský (KDH) od zvolenia do funkcie má už za sebou prvé rokovania ohľadne výstavby dlho očakávanej rýchlostnej cesty R4.
Na prvé citeľné zmeny pre obyvateľov kraja však podľa jeho slov potrebuje viac ako prvých 100 dní.
Problémy ešte môžu nastať v Levoči pre zákon, ktorý už dostal označenie lex Raši.
Spolupráca aj so Smerom
V najbližšom období by mal Milan Majerský iniciovať spoluprácu s poslancami v krajskom zastupiteľstve. Podľa neho je to prvá a základná vec, ktorú by mal urobiť.

Ponúknutá spolupráca má byť adresovaná všetkým poslancom, takže aj jeho politickým oponentom za stranu Smer.
„Ponuku spolupráce dávam aj pre poslancov Smeru. Ja som to deklaroval aj pred voľbami, že nekandidujem iba pre pravicového voliča, ale aj pre ľavicového. Chcem byť županom pre všetkých obyvateľov kraja,“ povedal Majerský.
Problémy pri spolupráci však nastať môžu.
„Som presvedčený, že väčšina bude ochotná spolupracovať. Ja som nikdy predtým netorpédoval uznesenia, ktoré predkladal župan. Snažil som sa byť v konštruktívnej opozícii. Verím, že zvolení poslanci budú racionálne uvažovať a budú chcieť spolupracovať na rozvoji kraja,“ povedal.
Potrebuje viac ako 100 dní
Obyvatelia kraja si však na väčšie zmeny, ktoré by priamo pocítili, musia počkať. „Pre veľké veci potrebujem viac ako 100 dní,“ vysvetlil Majerský.
Chce sa zamerať na cesty, prácu a rodinu, ako to deklaroval aj v kampani.
Chce vynaložiť úsilie na výstavbu kvalitnej infraštruktúry, ktorá by mala pomôcť prilákať investorov a zvýšiť tak zamestnanosť v kraji.
Prvé kroky v oblasti dopravy a výstavby R4 už stihol iniciovať. „Už som podnikol aj prvé kroky v komunikácii s kompetentnými orgánmi a ministerstvami, už som nejaké veci rozbehol,“ povedal Majerský, ktorý to však zatiaľ nechcel bližšie konkretizovať.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš