Dávid Buc. Proti Piešťanom berie iba víťazstvo.
Dávid Buc. Proti Piešťanom berie iba víťazstvo. (Autor: riso)
Sportnet|17. nov 2017 o 19:33

Skóre duelu otvorila čerstvá posila domácich Dávid Buc.

POPRAD. Dukla Trenčín uspela na ľade Popradu 2:1 v piatkovom stretnutí 20. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy.

Trenčín uspel v treťom zápase po sebe a je na čele ligovej tabuľky, Poprad nebodoval prvýkrát po štyroch dueloch.

Priebeh stretnutia

Popradčania proti "vojakom" z Trenčína vykorčuľovali aj s navrátilcom Bucom v útoku. A bol to práve on, kto otvoril v 13. minúte skóre zápasu.

Hosťujúca obrana k nemu neskoro pristúpila a na pohotovú strelu z prvej Valent nestihol zareagovať - 1:0.

V závere tretiny hrali Trenčania dve presilové hry.

Napriek početnej streľbe a tlaku neprekonali pozorného Ivanova v bránke Popradu.

Líder tabuľky mal v druhom dejstve viac vyložených šancí, tesné vedenie domácich však udržiaval fantastickými zákrokmi ruský brankár Ivanov.

Postupne si na ňom vylámali zuby Bezúch, Bulík i Sojčík.

Kľúčový moment prišiel na konci 38. minúty. Najprv v dobrej príležitosti vyhorel Bezúch, vzápätí si v strednom pásme "podal" Krotáka.

Ten po jeho zákroku zostal ležať na ľade a trenčiansky útočník putoval na trestnú lavici i s osobným trestom na desať minút.

"Kamzíci" však presilovku zahrali katastrofálne a po chybe Buca vymietol pavučiny Ivanovovej bránky hosťujúci D. Hudec, ktorý strieľal z ostrého uhla - 1:1.

Hostia z Trenčína domácich v tretej tretine k ničomu nepustili.

Rozhodujúci úder Popradčania inkasovali počas vlastného oslabeniav 49. minúte.

K odrazenému puku sa dostal Radivojevič, ten ho posunul na Sojčíka, ktorý už nemal problém trafiť odkrytú časť bránky - 1:2.

Na tesnom víťazstve Dukly pod Tatrami už nič nezmenila ani hra Popradu bez brankára v úplnom závere stretnutia.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Chcem pochváliť chlapcov za to, ako v piatok pristúpili k zápasu. Jedna maličká chyba nás stála všetky body. Bolo to pre nás kruté, ale ideme ďalej. Snaha a odhodlanie boli na veľmi dobrej úrovni."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "V piatok to bola práca celého tímu. Takéto víťazstvo nás posúva ďalej."

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 20. kolo - piatok:

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Buc (Š. Fabian, Mlynarovič) - 39. D. Hudec (Švec), 49. Sojčík (O. Mikula)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Bezúch (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, Lauff - Bogdaň, Gajan, 2158 divákov

Zostavy:

Poprad: A. Ivanov - P. König, Š. Fabian, Ježek, I. Davydov, Dinda, Jáchym, Česánek, D. Brejčák - Svitana, Mlynarovič, Buc - Šitikov, Heizer, L. Hvila - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Matúš Paločko, Matej Paločko, Kroták

Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Sojčík, Bulík, T. Varga - O. Mikula, J. Pardavý ml., M. Hecl - D. Hudec, Švec, Špankovič

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po piatkových stretnutiach 20. kola:

HK Orange "20" 16 3 0 1 1 1 10 32:70 13

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.