Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|24. nov 2017 o 20:04

Pod Tatrami padlo spolu až dvanásť gólov.

POPRAD. Úvod zápasu poznačilo zranenie popradskej brankárskej jednotkyIvanova, ktoré medzi tromi žrďami vystriedal debutant Gavalier.

Pri prvej vážnejšej šanci domácich mal prsty hosťujúci útočník Štumpf.

Ten najprv pri prečíslení neprekonal Gavaliera a následne sa po jeho zrážke so spoluhráčom v strednom pásme rútili "kamzíci" v trojici naKováča. Svitana ale medzeru v jeho výstroji napokon nenašiel.

Diváci preto čakali na úvodný gól do 17. minúty počas presilovej hry Nových Zámkov.

Hostia ju hrali o poznanie lepšie ako pred nimi Popradčania,ale po ich fatálnej chybe v rozohrávke na modrej čiare unikol osamotený Lichanec.

Jeho strela nad Kováčovu lapačku skončila nechytateľne v sieti - 1:0.

Desať sekúnd pred odchodom na prvú prestávku mohol ten istý hráč po prihrávke Fabiana zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Proti bola najprv konštrukcia bránky a po nej reflexívny zákrok brankára Nových Zámkov.

Plodná druhá tretina

V druhej tretine padlo až osem gólov, po štyri na každej strane.Najprv sa v 25. minúte parádne trafil Paločko a Poprad viedol 2:0.

U žo pár sekúnd ale hostia znížili zásluhou Štěpána Novotného. Dvojgólové vedenie na domáce hokejky vrátil Svitana, ktorý profitoval z nezištnej bekhendovej prihrávky z medzikružia od Daniela Brejčáka. V 31. minúte ale hostia znova znížili.

Strela Marisa Jassa sa od brániaceho hráča odrazila na hokejku Dubeca a pred ním už stála iba prázdna bránka domácich.

O necelú minútu si ale Popradčania opäť navýšili náskok o dva góly, keď Svitana znova za Kováčov chrbát usmernil bekhendovú prihrávku od Brejčáka -4:2.

Po štvrtom góle Popradu sa z ľadu vypýtal Kováč, ktorého nahradil Romančík. Prestrelka pritom pokračovala ďalej. V polovici 33. minúty sa parádne do šibenice z ostrého uhla trafil hosťujúci Plašil - 4:3.

Na zníženie tréner Nových Zámkov reagoval oddychovým časom, čo sa Mikešovým zverencom vyplatilo.

Na začiatku 36. minúty dostali hostia na trikrát puk poskakujúci pred prázdnou bránkou Popradu za bránkovú čiaru, šťastným strelcom bol už dvojgólový strelec Plašil.

Misku váh napokon pred druhou prestávkou naklonil na domácu stranu Štrauch po nariadenom trestnom strieľaní.

Posledný do prázdnej bránky

Na začiatku tretej tretiny fauloval Maris Jass a počas jeho signalizovaného vylúčenia sa Novozámčania dopustili ďalšieho faulu.

Poprad tak dostal dvojminútovú výhodu presilovej hry 5 na 3. Počas nej sa presadil Brejčák a "kamzíci" už po štvrtý raz vyhrávali rozdielom dvoch gólov.

Hostia kontrovali na konci 47. minúty. V početnej výhode sa presadil Zbořil a vykresal pre Nové Zámky nádej na bodový zisk.

Tú definitívne zhasol popradský obranca McDowell, keď 13 sekúnd pred koncom stretnutia poslal lobom puk do opustenej brány hostí.

Povedali po zápase

František Štolc, asistent trénera Popradu: "My sme radi za tri body. Bolo to veľmi ofenzívne predstavenie z oboch strán. Zápas ovplyvnilo zranenie prvého brankára Ivanova, do zápasu musel naskočiť mladý Gavalier, čo pre neho vôbec nebolo jednoduché. Dali sme ale góly a konečne sme sa presadili v presilovke 5 na 3, čo u nás nie je zvykom. Dúfam, že nám to vydrží. Súper sa stále doťahoval, my sme ale vždy vedeli odpovedať a zvýšiť vedenie. Tak to šlo až do konca zápasu."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Čo k takémuto zápasu dodať. My sme začali štandardne a sami sme si strelili prvý gól. Bola to individuálna chyba v presilovej hre na modrej čiare a je z toho gól. V druhej tretine pre mňa nepochopiteľných 4:4, minimálne tri góly sme pritom dostali z predbránkového priestoru. Uchyľovali sme sa v obrane na bránenie jedného na jedného, čo vôbec nemáme v našom repertoári a z toho sme inkasovali. Bohužiaľ, po vyrovnaní na 4:4 urobíme faul na trestné strieľanie. V situácii, keď hrá súper 6 na 5, mu zdupľujeme presilovku, to nemá ani význam komentovať. Som z výsledku veľmi smutný. Bolo v našich silách bodovať."

HK Poprad - HC Micron Nové Zámky 7:5 (1:0, 4:4, 2:1)

Góly: 17. Lichanec, 25. Paločko (Lichanec, Brejčák), 29. Svitana (Brejčák, Mlynarovič), 32. Svitana (Brejčák, Štrauch), 38. Štrauch (t.s.), 44. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 60. McDowell (Brejčák, Mlynarovič) - 25. Novotný (Cetkovský), 31. Dubec (M. Jass), 33. Plašil (Šimun), 36. Plašil (Lantoši, R. Varga), 47. Zbořil (Hruška, Cetkovský).

Rozhodovali: Novák, Lokšík - Výleta, Gavalier,

vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1118 divákov.

zostavy:

Poprad: Ivanov (6. Gavalier) - Brejčák, McDowell, Fabian, Jáchym, Davydov, König, Ježek, Dinda - Štrauch, Mlynarovič, Svitana - Buc, Heizer, R. Rapáč - Bondra, Vartovník, Abdul - Kroták, Lichanec,Paločko

Nové Zámky: Kováč (32. Romančík) - Salija, M. Jass, Plašil, Novák, Hruška, Šimek, Trška - Cetkovský, Novotný, Zbořil - K. Jass, Škoda, Štumpf - Lantoši, Šimun, Varga - Dubec, Rehák, Fábry