Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Kežmarčania sa tešili z cenných a vydretých víťazstiev

Extraligoví hokejbalisti odohrali kvarteto majstrovských stretnutí s náročnými súpermi.

Kežmarčania vyhrali tri z posledných štyroch duelov.(Zdroj: archív)

KEŽMAROK. Extraligoví hokejbalisti z Kežmarku odohrali v posledných novembrových týždňoch kvarteto majstrovských stretnutí s náročnými súpermi, v ktorých sa im až na jedno nešťastné zaváhanie v dohrávke s Martinom podarilo uspieť.

Zásluhou týchto úspešných výsledkov a potrebného zisku bodov si upevnili svoju pozíciu v prvej polovici tabuľky.

13. kolo

Třinec – Kežmarok 5:9, góly hostí: Libor Teplický 3, Vladimír Gajan 2, Marek Bednár, Denis Kundľa, Lukáš Bárč, Dávid Reľovský.

V prvom zápase sa MŠK predstavil až za slovenským hranicami na ihrisku trápiaceho sa nováčika súťaže Enviromu Třinec, s ktorým odohral dramatické meranie síl s bohatou gólovou nádielkou. Počas celého priebehu merania síl sa hralo príliš ofenzívnym spôsobom a často to vyzeralo, akoby tímy zabudli brániť. Napriek tomu, že domáce mužstvo vsietilo svoje presné zásahy po vylúčeniach Podtatrancov a niekoľkých ich zbytočných chybách, Kežmarčania predsa len dokázali viac potrestať veľké medzery hostiteľov v defenzíve a nasúkali im až deväť gólov, z ktorých až päť zaznamenali obrancovia a ostatné štyri po pekných akciách útočníci. Táto skutočnosť bola pre nich veľkou motiváciou do nastávajúcich súťažných duelov, ale pre ich priaznivcov aj inšpiráciou prísť si ich pozrieť na vlastnom ihrisku v Kežmarku.

Dohrávka 9. kola

Kežmarok – Martin 2:3 sn, góly domácich: Boris Kantorek, Dominik Glevaňák.

Stretnutie sa nieslo už od úvodných minút vo veľmi chladnom počasí, ale ako sa nakoniec ukázalo, celkovú kvalitu a samotný obraz tohto súboja to vôbec nenarušilo. Hostia nastúpili do zápasu s pozornou vyčkávacou taktikou a s jasným cieľom pokúsiť sa čo najskôr potrestať akékoľvek chyby hostiteľov. Tí sa však na súperov štýl nezameriavali a snažili sa o ofenzívnu nátlakovú hru, ktorá sa postarala aj o obojstranne zaujímavé meranie síl. Po vyrovnanej prvej tretine Kežmarčania po obrátke zvýšili svoje úsilie nakloniť misky váh na svoju stranu, pričom si aj dokázali vytvoriť množstvo sľubných príležitostí. Toho sa napokon predsa len dočkali a pred záverečnou časťou stretnutia mohli ísť do kabín spokojnejší ako ich súper. Pred poslednou tretinou ale bolo ešte všetko otvorené a diváci sa mohli ešte tešiť na dramatický zážitok v tomto dueli. Ako sa ukázalo, toho sa aj dočkali, no po napínavom závere z neho dobrý pocit vôbec nemali. Martinčania totiž zákonite potrestali neefektívnu koncovku domácich z prostrednej časti duelu po krásnom sóle jedného z ich obrancov na konečnú remízu v riadnom hracom čase. Keďže stretnutie nepoznalo v nastávajúcom priebehu víťaza ani po predĺžení, na rad museli prísť samostatné nájazdy. V nich sa napokon rozhodujúce šťastie naklonilo na stranu hostí z Martina, ktorí po nepremenených šanciach Reného Svitanu, Libora Teplického a Dominika Glevaňáka zvíťazili po presnom zásahu Tomku.

14. kolo

Kežmarok – Pruské 2:1 pp, góly domácich: Dominik Glevaňák, Marek Bednár.

Pruské prišlo pod Tatry v plnej zostave, čo bolo i tvrdým orieškom pre kežmarský tím. Svoju prepracovanú a účelnú hru založili najmä na pozornom bránení, s ktorým si hostitelia častokrát nevedeli poradiť. Potvrdil to i vedúci gól hostí, ktorí si po dorážke vytvorili tesný náskok. Do konca prvej tretiny ale ešte Kežmarčania predsa len dokázali vďaka aktívnej hre vyrovnať stav duelu po ukážkovej strele D. Glevaňáka. Po zmene strán prebrali réžiu zápasu domáci, ale ich márna snaha dostať sa do vedenia bola vodou na mlyn súpera, ktorý neraz nebezpečne pohrozil. Tá sa postupom času aj v poslednej tretine čoraz viac stupňovala, pričom aj útočné opory zasypali domácu defenzívu hlavne veľmi nepríjemnými pokusmi z každého uhla ihriska, na ktoré kežmarskí zadáci ani nestačili reagovať. Svoj deň mal však našťastie gólman M. Glevaňák, ktorý dokázal vynikajúco podržať svoj tím. Neustále čelil viacerým perfektným strelám, ktoré ale skvelými zákrokmi zneškodnil a udržal mužstvo až do konca hlavného času stále v hre. V meraní síl dvoch reprezentačných brankárov M. Glevaňáka a Mišovca, prišlo rozhodujúce rozuzlenie so šťastným koncom až v predĺžení. V ňom sa v plnej paráde predviedol obranca Bednár, ktorý z dobrej pozície prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

15. kolo

Kežmarok – HBC Košice 2:1, góly Kežmarku: Sebastian Ugray, Marek Bednár.

Mladý tím z metropoly východného Slovenska prišiel pod Tatry v odhodlanej nálade v krajskom derby pokúsiť sa zdolať domáci tím. Samotný priebeh viacerých prítomných priaznivcov presvedčil, že od naplnenia cieľa nebol vôbec ďaleko a po prípadnej deľbe bodov si mohol odniesť domov aj cenný bod. Kolektív z Košíc sa od samého začiatku súboja predviedol na ihrisku síce dravým entuziazmom, no nakoniec sa presvedčil, že na akési potrebné prekvapenie si musí ešte počkať. Oveľa lepšie ale začali hostitelia. V presilovej hre po umnej kombinačnej akcii poslal Svitana krásnu prihrávku na dobre postaveného Ugraya a ten bez problémov nechytateľnou strelou prekvapil zadákov a gólmana hostí, čím zároveň zaznamenal svoj prvý gól v extralige seniorov. V druhej tretine diktovali tempo hry naďalej Kežmarčania a po ďalšej početnej prevahe hráčov na ihrisku dokázali svoje tesné vedenie ešte poistiť, keď Bednár nahodil loptičku pred bránu hostí a tá skončila až za chrbtom hosťujúceho brankára. Po tomto okamihu ale súper predsa len zdvihol hlavu a až do samého záveru zápasu dokázal ešte prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň. Neustále sa snažili dobýjať kežmarskú svätyňu a odmenou im bol napokon aj kontaktný gól. Po skorigovaní náskoku domáceho tímu v samom finiši súboja v túžbe vsietiť vyrovnávajúci presný zásah vehementne dobýjali zadné rady Kežmarčanov, ale tí aj vďaka svojmu pozornému brankárovi si svoj tesný náskok udržali a mohli sa tak tešiť z ďalšieho dôležitého triumfu.

Téma: Hokejbal