Andrej Farkaš vo svojej kategórii získal striebro.
Andrej Farkaš vo svojej kategórii získal striebro. (Autor: ik)
Sportnet|6. dec 2017 o 00:00

Uskutočnilo sa tu 1. kolo Žiackej ligy karate.

POPRAD. Sobota 18. november patrila v Košiciach karatistom.

Uskutočnilo sa tu 1. kolo Žiackej ligy karate, kde si v konkurencii vyše 250 karatistov z 22 klubov zo Slovenska vybojoval Central karate klub Poprad 14 medailí, z toho 3 zlaté, 5 strieborných a 6 bronzových, a stal sa tak ôsmim najúspešnejším klubom súťaže.

Súťaž sa začala vyhlásením najúspešnejších pretekárov za minulú sezónu, kde si centralisti odniesli 3 umiestnenia, a to za karate agility 5-ročné Linda Klempová a Laura Klempová a za kategóriu kata dievčatá 8 a 9 rokov si cenu prevzala Lea Kucová.

Následne sa pokračovalo súťažnými disciplínami karate agility, kde si Alexandra Lajošová v karate agility dievčatá 6-ročné odniesla striebornú medailu.

Súťaž pokračovala kategóriami kata, kde si ďalšiu bronzovú medailu do zbierky vybojovala Alexandra Lajošová v kategórii kata dievčatá 5 až 7 rokov. V kategórii kata mladšie žiačky sa na 3. mieste umiestnila Lea Kucová. A takisto 3. miesto si vybojovali Alexandra Janíková v kategórii kata staršie žiačky a Zuzana Nedoroščíková v kategórii kata kadetky. Suverénne zlato si vybojovali Marek Tropp z kategórie kata chlapci 5 až 7 rokov a Daniel Nedoroščík v kategórii kata chlapci 8 a 9 rokov.

Poobedie patrilo súťažnej disciplíne kumite. Na stupienku víťazov sme opäť videli Alexandru Lajošovú, ktorá si v kategórii kumite dievčatá 5 až 7 rokov nad 24 kg vybojovala 2. miesto. Na 3. mieste sa umiestnila Daniela Hocková v kategórii kumite dievčatá 8 a 9-ročné nad 30 kg. V kategórii kumite dievčatá 10 a 11 rokov do 35 kg sa na 3. mieste umiestnila Lea Kucová a do finále sa prebojovala Tamara Mečárová a umiestnila sa nakoniec na 2. mieste. Zlato si odniesla Alexandra Janíková z kategórie kumite staršie žiačky do 40 kg. Striebro si do Popradu odniesol Andrej Farkaš v kategórii kumite mladší žiaci do 35 kg. O posledné medailové umiestnenie sa postaral Štefan Hudáč v kategórii kumite starší žiaci nad 50 kg, kde si vybojoval 2. miesto.

V súťažnej disciplíne kumite družstvá dievčatá 8 a 9 rokov Daniela Hocková súťažila za klub ŠKM Stará Ľubovňa, kde si aj vďaka jej pomoci dievčatá vybojovali striebro.