Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Tucet medailí pre karatistov Shihanu Poprad z Kachikan Cupu

Karate klub Shihan Poprad priniesol spod Zobora tucet medailí.

Druhá sprava na 3. mieste je Barbora Glatzová.(Zdroj: jgz)

POPRAD. Mestská športová hala v Klokočine v Nitre privítala v sobotu 18. novembra karatistov na 14. ročníku medzinárodného turnaja Kachikan Cup 2017. Karate klub Shihan Poprad priniesol spod Zobora tucet medailí.

O prvú sa v dopoludňajšom programe v súbornom cvičení kata postarala Nelly Martonová, ktorá medzi 5-7-ročnými dievčatami skončila bronzová. Karolína Kiššková v tejto kategórii skončila v eliminácii.

Rovnako bez medailí ostali aj Tadeáš Krakovský a Andrej Tapfer v kategórií kata 5-7-ročných chlapcov a Benjamín Hyben v kategórii mladších žiakov.

Druhý bronz do popradského tábora priniesol v kategórii starších žiakov Hugo Hyben. Blízko k medailovému zápisu mala medzi staršími žiačkami aj Barbora Glatzová, avšak zápas o tretie miesto prehrala a ostala za pódiovým umiestnením.

Medzi mladšími kadetkami si cestu do finále razila Simona Bednarčíková. Finálový duel s domácou pretekárkou jej však nevyšiel a skončila nakoniec strieborná. Navlas rovnako sa darilo medzi kadetkami aj striebornej Vanese Jankurovej.

V zmiešanej juniorskej a seniorskej kategórii sa darilo Samuelovi Bednarčíkovi, ktorý nenašiel premožiteľ a skončil zlatý.

V športovom zápase kumite sa ako prví predstavili medzi 5-7-ročnými chlapcami nad 25 kg Andrej Tapfer a Tadeáš Krakovský, ktorí z eliminačných bojov nepostúpili.

Rovnako skončili aj Nelly Martonová a Karolína Kiššková medzi 5-7-ročnými dievčatami a Benjamín Hyben medzi mladšími žiakmi do 28 kg.

Veľmi dobre si počínal medzi staršími žiakmi nad 35 kg Martin Stříž, ktorého od zlatej medaile, tesne pred koncom zápasu, vo vedení, rozhodca pre vystúpenie zo zápasiska vylúčil.

V kategórii starších žiačok do 35 kg si Veronika Jalowiczorová vybojovala striebro a Ema Zacharová bronz.

Bronzová skončila aj Barbora Glatzová v kategórii nad 35 kg. Bronzový skončil aj Filip Chudík medzi mladšími kadetmi do 45 kg.

Matúš Duda v tejto kategórii ostal v eliminačných bojoch. V eliminácii skončil medzi mladšími kadetmi nad 45 kg aj Adam Chudík.

O posledné medaily pre popradské farby sa postarali Marko Jalowiczor medzi kadetmi do 57 kg a Kristína Tapferová medzi kadetkami do 54 kg, ktorí skončili bronzoví.

Téma: Karate