Sportnet|10. dec 2017 o 19:55

Pre zranenia a chorobu v nej zaskakovali prvoligoví obrancovia.

Tipsport liga: Poprad - Banská Bystrica: fotogaléria

11.12.2017

POPRAD. Poprad prehral s Banskou Bystricou 1:2 v nedeľňajšom súboji 27. kola hokejovej Tipsport ligy.

Banská Bystrica je v tabuľke štvrtá, Poprad zostal šiesty.

Priebeh stretnutia

Popradčania vykorčuľovali proti obhajcovi titulu s improvizovanou zostavou v zadných radoch.

Pre zranenia a chorobu v nej totiž zaskakovali prvoligoví obrancovia Korenko zo Spišskej Novej Vsi a Kolba z Michaloviec.

"Kamzíci" sa do súpera zahryzli od prvej sekundy, ale v úvodnej minúte nedokázali ani na trikrát prekonať ležiaceho Lassilu v bráne Banskej Bystrice.

Následne mali viac z hry i streleckých príležitostí hostia, ale pozorného Corbeila neprekonali.

Záver prvej tretiny poznačila výmena tvrdeného skla na zadnom mantineli, ktoré nevydržalo náraz Jána Brejčáka.

Zostávajúcich štyri a pol minúty sa preto dohrávalo pred začiatkom druhého dejstva.

Počas nich došlo k ďalšej kurióznej situácii, keď sa po faule Hvilu zasekol v medzere medzi mantinelmi Vladimír Mihálik.

V úvode druhej časti hry zazvonil na konštrukciu hosťujúcej brány hneď po vhadzovaní Patrik Svitana. Potom už hru ovládli "barani", ktorí si z domácej brány miestami robili terč.

Skóre otvoril strelou do odkrytej časti brány počas presilovej hry Asselin.

Hostia totiž zahrali signál a po vyšachovaní brániacej štvorice mu parádne nabil Faille.

Po druhý raz udrela Banská Bystrica v 38. minúte. Po buly skončil puk na prekvapenie všetkých v Corbeilovej sieti. Z ostrého uhla pálil legionár Cason Hohmann - 0:2.

Hostia dostali v záverečnej časti hry puk za bránkovú čiaru po tretí raz.

Gól napokon po konzultácii s videorozhodcom uznaný nebol. Puk sa do brány dostal zboku pri jej posunutí Corbeilom.

Osem minút pred koncom zápasu získali Popradčania minútovú výhodu presilovej hry 5 na 3.

Na jej konci sa po odraze puku od zadného mantinelu presadil Andreas Štrauch - 1:2.

V závere si hostia napriek tlaku domácich postrážili tesné vedenie a po dvoch mesiacoch bodovali za tri body na ľade súpera.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Zápas mal svoju kvalitu. Nás mrzí, že sme nezískali minimálne bod. Remíza by stretnutia svedčala viac. Naši hráči podali veľmi dobý výkon. V koncovke sme nemali šťastie, brankári zachytali fantasticky. Naša výkonnosť stúpa smerom hore. Cez prestávku si oddýchneme a veríme, že do tabuľky prehovoríme výraznejším spôsobom."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice): "Myslím, že sme videli zaujímavé stretnutie, aj keď padli iba tri góly. Brankári podali vynikajúce výkony, hralo sa hore-dole. Pre nás to je dôležité víťazstvo. My sme dlho vonku nevyhrali a nebodovali, chlapcom aj fanklubu preto patrí vďaka. Výhra nám prinesie viac pokoja do práce."

HK Poprad - HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 53. Štrauch (Kolba, Fabian) - 24. Asselin (Faille, Rosandič). 38. Hohmann.

Rozhodovali: Lokšík, Novák - Smrek, Jobbágy, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1215 divákov

Poprad: Corbeil - D. Brejčák, McDowell, Fabian, Česánek, Ježek, Dinda, Kolba, Korenko - Štrauch, Mlynarovič, Svitana - Buc, Lichanec, Abdul - Paločko st., Vartovník, Bondra - Hvila, Heizer, R. Rapáč .

B. Bystrica: Lassila - Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, Delisle, Mihálik, Rosandič, Kupec - Brittain, Surový, Lamper - Bartánus, Bubela, Hohmann - Asselin, Faille, Giľak - Andrisík, Češík, Kabáč - Róth.

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po nedeľňajšom 27. kole:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci s improvizovanou zostavou na Bystricu nestačili