Korzár logo Korzár Spiš
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Kulturisti a fitnesky zo Starej Ľubovne majú za sebou famózny rok

KŠK Stará Ľubovňa má za sebou už tridsiatu prvú sezónu.

STARÁ ĽUBOVŇA. Staroľubovňania odštartovali svoje súťažné obdobie v úvode apríla, ktorý bol bohatý na súťaže mužov i žien, na medzinárodnom podujatí EXTRIFITSLOVAKIA CUP, ktoré sa konalo v Michalovciach. Na ňom sa zúčastnilo až 142 pretekárov zo Slovenska a Česka, medzi ktorými nechýbalo ani osem pretekárov a pretekárok spod Ľubovnianskeho hradu. Tí si síce cenné kovy domov nedoniesli, no s ich konečnými umiestneniami boli v KŠK spokojní. V klasickej kulturistike skončil Peter Salák na skvelom 5. mieste, Jaroslav Bednár sa musel uspokojiť s konečným 9. miestom a Peter Peklanský hneď za ním s 10. priečkou. Kulturisti zo Starej Ľubovne v kategórii Mens physique predviedli suverénnymi výkonmi, keď do 173 cm sa Henrik Mruz v nej tešil zo zisku prvenstva a do 179 cm skončil Jakub Fabišík medzi trojicou najlepších na 3. mieste. Výkonnostne nesklamala ani Silvia Fialková, ktorá sa v kategórii nad 163 cm radovala zo striebornej medaily a Nikol Klimová v kategórii bikiny fitnes skončila celkovo na 7. mieste. Po štvorročnej pauze sa na tejto súťaži predstavil Tomáš Grib, ktorý v skupine do 90 kg svojich konkurentov predvedeným výkonom nečakane prekvapil, keď sa mu podarilo po dlhšej prestávke okamžite obhájiť prvenstvo.

Skryť Vypnúť reklamu

V druhej polovici toho istého mesiaca sa v Žiari nad Hronom konali majstrovstvá Slovenska žien. V kategórii bikiny fitnes nad 172 cm dosiahla Jana Karnišová cenný úspech ziskom strieborného kovu a Jana Kovaľová sa musela uspokojiť až s 9. miestom. V ďalšej kategórii bikiny fitnes do 164 cm príjemne prekvapila Nikola Klimová zo ziskom bronzu. Najpresvedčivejším výkonom sa znova predstavila Silvia Fialková, ktorej kvality sa naplno prejavili obhajobou titulu.

O deň neskôr sa v Púchove uskutočnila podobná súťaž mužov. Na nej sa kulturistom KŠK Stará Ľubovňa darilo striedavo. V kategórii kulturistika do 90 kg skončil Richard Pomietlo na 7. mieste, i keď určite očakával presadiť sa ešte viac. V triede physique mužov do 173 cm potešil ziskom triumfu Henrik Mruz, v jednej z ďalších tried tentokrát do 176 cm bol Peter Gladiš celkovo šiesty. V kategórii klasickej kulturistiky do 180 cm nechýbal na stupni pre víťazov ani Peter Salák, ktorý dosiahol bronz, a nad 180 cm skončil Martin Hyben na 5. mieste. V triede do 182 cm bol v konečnom účtovaní Jakub Fabišík siedmy a nad 182 cm Pavol Namešpetra až ôsmy. V poslednej kategórii fitnes mužov dominoval medzi súťažnou elitou mužov Dávid Bulko ziskom zaslúženého prvenstva.

Skryť Vypnúť reklamu

V predposledný aprílový deň dostal vynikajúcu príležitosť usporiadať atraktívne kulturistické podujatie aj KŠK Stará Ľubovňa. Boli to majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek, na ktorých sa zišlo množstvo obdivovateľov kulturistiky a fitnes, zainteresovaných osôb ako aj samotných vekovo mladších pretekárov. V súťažnom kolotoči najprv v triede bikiny fitnes do 166 cm skončila Michaela Gľabová na 12. priečke, Nikola Ivanková skončila až na 14. mieste a nad 166 cm skončila Klaudia Rusnáková na 13. priečke. V kulturistike juniorov do 70 kg bol talentovaný Martin Rezničák siedmy. V ďalšej kategórii klasická kulturistika do 175 cm potešil fanúšikov kulturistiky Jaroslav Bodnár ziskom 5. miesta a nad 175 cm bol Matúš Miženko celkovo šiesty. Trieda Physique do 178 cm vyšla domácim asi najlepšie, keďže Jakub Fabišík sa radoval z bronzovej medaily. Nadšenie domácich prevládalo aj v kategórii fitnes juniorov a junioriek, keď David Michal Bulko siahol na zisk cenného bronzu a u body fitnes junioriek Silvia Fialková dosiahla taktiež bronzovú medailu a s ňou spojenú nomináciu na nadchádzajúce majstrovstvá Európy v Španielsku.

Skryť Vypnúť reklamu

Samotný záver apríla vyvrcholil pohárovou súťažou AMIX Patriot Cup 2017, ktorá sa konala vo Vranove nad Topľou. Na nej sa zúčastnilo viacero staroľubovnianskych pretekárov a pretekárok, ktorých cieľom bolo siahnuť na cenné triumfy a kovy. V kategórii bikiny fitnes junioriek nad 166 cm sa Michaela Gľabová musela uspokojiť s 9. priečkou a v triede bikiny fitnes žien nad 166 cm, v ktorej štartovali dve fitnesky z KŠK, siahla Jana Karnišová na striebro a Jana Kovalčíková skončila na 6. priečke. V kategórii physique do 174 cm Jaroslav Bodnár zaostal za očakávaním, keď získal len 7. miesto a v kategórii physique juniorov do 174 cm ziskom striebra nadchol Jakub Fabišík, no naopak výsledkovo sa prepadol David Michal Bulko, ktorý skončil až na 16. mieste. V triede physique mužov open vynikajúco zvýraznil vlastné prednosti Peter Salák výborným umiestnením na 2. priečke. Naopak v nej sa vôbec nedarilo Petrovi Gladíšovi, čo potvrdil rovnako ako David Michal Bulko 16. priečkou. V kategórii kulturistika mužov open jeden z najpoprednejších kulturistov KŠK Marek Leder sa umiestnil na konečnom 6. mieste, čím sa mu v triede masters do 80 kg podarilo získať nomináciu na najvýznamnejší európsky šampionát – ME v Španielsku.

Na tie sa z jedného z najpoprednejších slovenských klubov KŠK Stará Ľubovňa pripravovali až štyria pretekári a pretekárky, z ktorých nadobudli nomináciu až traja, keď z majstrovstiev Slovenska mužov v kategórii klasická kulturistika mužov sa nenominoval Martin Hyben. ME sa uskutočnili ihneď v úvode mája (2. – 9. mája) v španielskej Santa Susane. Na nich sa súťažilo aj v novej kategórii Welnes fitnes, na ktorej sa predstavila z reprezentácie Slovenska Nikol Klimová a dosiahla v nej 10. miesto. Slovenský tím ale potešila a svojim vynikajúco predvedeným výkonom nadchla v kategórii Body fitnes junioriek Silvia Fialková, ktorá nechala za sebou viacero popredných európskych fitnesiek, keďže na stupni pre víťazov si zaslúžene prevzala striebornú medailu. V kategórii kulturistika masters (nad 40 rokov) do 80 kg urobil ešte výraznejšiu radosť slovenskému tímu kulturistov a fitnesiek Marek Leder. Ten sa predstavil medzi európskou elitou pretekárov tejto triedy viac než suverénnym výkonom, vďaka ktorému získal pre klub už v poradí tretí titul majstra Európy.

Títo poprední staroľubovnianski pretekári boli vďaka týmto triumfom zároveň predbežne nominovaní aj na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnili na jeseň v tomto roku. Kategória juniorov sa predstavila v Rumunsku, ženy vo Francúzsku a muži opäť v Španielsku.

V druhej polovici mája sa pretekári z KŠK Stará Ľubovňa zúčastnili aj majstrovstiev Slovenska dorastencov a masters. V súťažnej triede kulturistika do 80 kg obsadil Matúš Koneval konečné 8. miesto a v klasickej kulturistike až desiate. V kategórii kulturistika dorastencov nad 80 kg skončil Patrik Juhás tesne za trojicou najlepších konkurentov a v kategórii bikiny fitnes dorasteniek skončila Klaudia Rusnáková taktiež štvrtá. Ďalšiu obhajobu majstra Slovenska pre KŠK pridal v kategórii masters profesionál z KŠK Marek Leder, ktorý jednu z ďalších svojich zlatých medailí obhájil v kategórii masters do 50 rokov bez rozdielu váh.

Na prvom jesennom podujatí sa kulturisti a fitnesky spod ľubovnianskeho hradu predstavili 21. októbra v Dolnom Kubíne, kde sa konala jedna z ďalších pohárových súťaží mužov a žien, kde sa pretekárom KŠK veľmi nedarilo, pretože len v triede bikiny fitnes nad 165 cm obsadila Elena Rišová konečné 16. miesto.

Na prvej nominačnej súťaži, Tatranskom pohári štartovalo sedem pretekárov z KŠK. V kategórii Bikiny A Michaela Kanuščáková získala prvenstvo, v kategórii Bikiny B sa musela uspokojiť Michaela Gľabová iba s 11. priečkou a Miroslava Čičráková so 14. priečkou a v kategórii C skončili Jana Karnišová siedma a Elena Rišová až v druhej desiatke na 15. mieste. Azda najväčšiu radosť pre Staroľubovňanov na tomto podujatí urobila Silvia Fialková, ktorá v triede body fitnes, ktorá si odniesla jeden z ďalších cenných kovov pre seba v tomto roku a to bronzovú medailu. Veľmi veľké potešenie prežíval na tomto podujatí aj Tomáš Smrek, ktorý v klasickej kulturistike získal striebro, čím sa dokázal aj nominovať na Majstrovstvá sveta do španielskeho Beridoru.

O týždeň neskôr sa v ďalšej tohtoročnej súťaži na Považí tentokrát však v Dubnici nad Váhom konala nominačná súťaž juniorov na majstrovstvá sveta juniorov a masters, ktoré sa konali 10. – 13. novembra v rumunskej Bistrici. Tohto nesmierne významného podujatia sa zúčastni traja staroľubovnianski pretekári. V triede bikiny fitnes do 167 cm sa darilo Michaele Gľabovej už omnoho lepšie ako na Tatranskom pohári, keď medzi svetovou elitou takmer siahla na bronzovú medailu, ale nakoniec sa musela uspokojiť len so 4. priečkou. Fantastickým výkonom sa predviedol v kategórii physigue juniorov do 182 cm David Hmeľár, ktorý nesmierne pre-kvapivo prebojoval až na stupne víťazov, kde si prevzal striebornú medailu, zásluhou ktorej taktiež získal postup na svet v kategórii do 171 cm. V zlúčenej triede masters absolútne nezaostal za očakávaním ani Marek Leder, ktorý obsadil konečné skvelé umiestnenie medzi trojicou najlepších pretekárov, čím taktiež získal nomináciu na svet v kategórii masters do 80 kg. V triede body fitnes zvýraznila nielen svoje meno, ale aj samotného KŠK Stará Ľubovňa Silvia Fialková ziskom významného prvenstva, ktoré jej pridalo aj nomináciu na MS v kategórii body fitnes do 167 cm. Nesmiernym a milým prekvapením pre samotný klub bola aj nominácia hlavného predsedu tohto populárneho kulturistického klubu Andreja Hlinka, ktorý získal nomináciu na pozíciu rozhodcu tejto súťaže.

Záver tohto mimoriadne vydareného a úspešného roka vyvrcholil spomínaným najvýznamnejším MS mužov, ktoré sa uskutočnili začiatkom novembra (2. – 6. 11.) v španielskom Beridore, na ktorých pre Slovensko a predovšetkým staroľubovniansku kulturistiku urobil Tomáš Smrek, ktorý v kategórii klasická kulturistika do 175 cm získal striebornú medailu.

Na MS juniorov a masters, ktoré sa konali 10. – 13. novembra v rumunskej Bistrici, v kategórii masters do 80 kg obhajoba medaily Marekovi Lederovi napokon nevyšla, keďže skončil len najtesnejšie za trojicou najlepších a v kategórii body fitnes junioriek sa Silvia Fialková musela uspokojiť tiež len s konečnou 4-tou priečkou. Ich menší smútok, ale zakryl David Hmeľár, ktorý po zodpovednej osobnej príprave prekonal všetky možné obavy, keď si v triede physique juniorov odniesol domov jednu zo svojich najcennejších medailí, bronzovú.

Nomináciu na MS mali v polovici novembra ženy v Detve, na ktorej sa zúčastnila Elena Rišová, ktorej sa v kategórii body fitnes nad 169 cm podarilo obhájiť 8. miesto a v kategórii welness fitnes druhú priečku. Nomináciu na tomto podujatí absolvovala aj Michaela Kanuščáková, ktorá vo svojej kategórii bikiny fitnes do 160 cm získala zlatú medailu, čím dosiahla nomináciu na MS, ktoré sa konali hneď začiatkom tohto mesiaca (1. – 4. 12.) vo francúzskom Biarritzi. Na tomto svetovom šampionáte nebola ďaleko od dosiahnutia vzácneho úspechu, keď nakoniec obsadila 4. miesto.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 2. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 3. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 4. Aj matematika sa dá skrotiť
 5. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 6. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 7. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 4. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 5. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
 6. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 7. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 9. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 27 304
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 22 102
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 335
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 948
 5. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 465
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 393
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 978
 8. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 7 897
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 715
 10. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 616
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Most na Škultétyho ulici v Prešove.

Ochranári prišli o polovicu oviec na Senianskych rybníkoch

Prírodné kosačky sa pásli na hrádzi. Zmizli aj fotopasce.

Prírodné kosačky na Senianskych rybníkoch.

Polaček stráca podporu poslancov. Odišiel už aj Saxa

Rusnák: Nie sme hlasovacie stroje. Špak nevylučuje nový klub.

Saxa (vľavo) odchádza z klubu Fungujúce Košice, Rusnák (vpravo) hovorí, že poslanci nie sú hlasovacie stroje na želanie.
Strojný vidí chybu aj v tom, že podpora primátora bola v počiatkoch samozrejmá.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Ako sa vyhnúť vzniku domácich teroristických skupín (píše Michal Havran)

Fanúšikovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia.

Demonštranti a policajti počas nepovoleného protivládneho protestu pred Úradom vlády.
Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi aj o Zoroslavovi Kollárovi.

Moniku Jankovskú odvážajú z NAKA v Nitre.
Testovanie na nový koronavírus.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop