Dávid Buc. Proti Piešťanom berie iba víťazstvo.
Dávid Buc. Proti Piešťanom berie iba víťazstvo. (Autor: riso)
Sportnet|19. jan 2018 o 19:45

Duel plný zvratov dotiahli do víťazného konca domáci hokejisti.

POPRAD. Piatkový duel 38. kola hokejovej Tipsport ligy plný zvratov na ľade HK Poprad dotiahli do víťazného konca domáci hokejisti.

Popradčania sú stále na 6. pozícii tipsportligovej tabuľky, Trenčanom patrí štvrtá priečka.

Oba tímy po piatku delí osem bodov.

Priebeh stretnutia

Ako prví v Poprade udreli hostia prakticky z prvej súvislejšej akcie. Frühaufovo nahodenie Corbeil iba vyrazil pred seba, dorážku Vargu síce zastavila žrď, ale Sojčík už puk upratal do siete - 0:1.

Gól ešte musel potvrdiť videorozhodca. Trenčania sa z jednogólového vedenia netešili dlho. Už o minútu totiž so šťastím vyrovnal Matúš Paločko a v Poprade sa opäť telefonovalo.

I tento zásah však videorozhodca odobril a bolo vyrovnané.

Na konci 8. minúty putoval na trestnú lavicu Ölvecký. Ponúknutú presilovku "kamzíci" využili už po šiestich sekundách, keď po buly vypálil od modrej McDowell - 2:1.

Medzi súpermi to miestami poriadne iskrilo. Po jednom z nešetrných zákrokov zostal na ľade ležať domáci Heizer.

Domácich čakala v druhej tretine studená sprcha. Najprv sa po chybnej rozohrávke Corbeila ocitol vo výhodnej palebnej pozícii Dlouhý, popradský brankár však svoju chybu pohotovým zákrokom napravil.

Trest prišiel v 26. minúte, keď Popradčania prepadli v útoku. Po Ölveckého zakončení sa puk odrazil k osamotenému Gašparovičovi, ktorý už nemal problém skórovať.

O necelú minútu už hostia viedli. V neprehľadnej situácii sa puk ideálne dostal do jazdy Švecovi a "vojaci" otočili skóre vo svoj prospech.

Domácich vývoj stretnutia zaskočil a na ľade sa iba hľadali. Zo strany hostí to navyše nebolo všetko. Po ďalšej neprehľadnej situácii sa pred bránkoviskom najlepšie zorientoval Mikula - 2:4.

"Kamzíci" sa zmohli na odpoveď tesne pred odchodom na druhú prestávku. Autorom tretieho gólu Popradu sa stal obranca Petrán.

Späť do hry dostal domácich na konci 46. minúty Matej Paločko pri hre 4 na 4, keď trafil odkrytú časť Valentovej bránky - 4:4.

V následnej presilovej hre zazvonil na Corbeilovu konštrukciu bránky Gašparovič. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času prišla Dukla o Ölveckého, ktorý po protestoch predčasne putoval pod sprchy.

Ponúknutú početnú výhodu Poprad dokonale zužitkoval. Buc z pravého kruhu prepálil Valenta a vrátil domácim vedenie - 5:4.

Hosťujúca lavička na obrat skóre zareagovala oddychovým časom.

Z optického tlaku "vojaci" už pre obetavosť popradských hráčov nič nevyťažili.

Trenčínu nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Prvé dve tretiny sme hrali veľmi zle, bol to katastrofálny výkon. Najmä štvorminútovka v druhej tretine, keď sme trikrát inkasovali. Do tretej tretiny chlapci nastúpili s vôľou vyhrať. Pre hráčov je to obrovský príliv síl a emócií, že otočili a vyhrali takýto zápas. Tri body sú pozitívne, ale musíme sa vyvarovať takým fázam hry, ktoré v piatok zdramatizovali vývoj stretnutia."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Dve tretiny z našej strany boli také, ako sme si predstavovali. V tretej tretine sa rozhodlo v nášneprospech. Poprad nás zatlačil. Keď chceme byť úspešní, musíme hrať60 minút, nielen 40. Popradu gratulujem k víťazstvu."

Tipsport liga 2017/2018 - 38. kolo - piatok:

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 5:4 (2:1, 1:3, 2:0)

Góly: 3. Matúš Paločko, 8. McDowell (Buc, Svitana), 40. Petran (McDowell), 46. Matej Paločko (Abdul), 51. Buc (McDowell, Svitana) - 2. Sojčík (T. Varga, Fruhauf), 26. Gašparovič (™lvecký), 27. Starosta (Pardavý ml.), 29. O. Mikula

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: ™lvecký (Trenčín) 10+DKZ za bitku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina (SR), Holm (Švéd.) - Bogdaň, Smrek (obaja SR)

Zostavy:

Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Ježek, Krempaský, Fabian - Hvila, Mlynarovič, Svitana - Buc, Heizer, Abdul - D. Bondra, Vartovník, Lichanec - Matúš Paločko, Kundrik, Matej Paločko

Trenčín: M. Valent - Starosta, Romančík, Frhauf, Bohunický, Holenda, Pač, Smolka, Adam Themár - Gašparovič, Olvecký, Bezúch - T. Varga, Marek Ružička, Sojčík - O. Mikula, Dlouhý, Deveaux - J. Švec, Pardavý ml., D. Hudec

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenske jhokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po zápasoch piatkového 38. kola:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.