Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Kamzíci doma deklasovali majstrovskú Banskú Bystricu

Jednoznačným víťazstvom Popradčanov sa skončilo piatkové stretnutie.

(Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš)

POPRAD. Jednoznačným víťazstvom hokejistov HK Poprad 6:1 nad hráčmi majstrovskej Banskej Bystrice sa skončilo piatkové stretnutie 45. kola Tipsport ligy 2017/2018.

Poprad zostáva v tabuľke na 6. mieste so ziskom 77 bodov.

Priebeh stretnutia

S debutantom Miškovcom v zostave nastúpili "kamzíci" proti obhajcovi titulu z Banskej Bystrice, ktorý mal pre olympijské povinnosti na lavičke zaskakujúcich trénerov na čele s Michalom Handzušom.

Popradčania sa pred bránku hostí dostali až v 3. minúte a hneď z toho bol gól. Matej Paločko našiel prihrávkou Abdula a prvá strela na Lukáša tak znamenala vedenie Popradu 1:0.

Situácia bola kuriózna, pretože sa z gólu nikto netešil. To, že puk prešiel za bránkovú čiaru, potvrdil až videorozhodca.

Na opačnej strane mal vyrovnanie na hokejke Bartánus. Situáciu 2 na 1 riešil individuálne, pozorný Kováč v bráne Popradu ale nekapituloval.

Raketový nástup domácich do zápasu tak pokračoval ďalej. V presilovej hre udrel nečakane Dávid Buc, keď jeho strela z ostrého uhla preletela ponad rameno Lukáša do horného rohu brány - 2:0.

Pred odchodom na prvú prestávku mohol šikovným tečom znížiť Kabáč, skóre sa ale nemenilo.

Prečítajte si tiež: Športový piatok východniarov - servis výsledkov a faktov Čítajte

V druhom dejstve sa "barani" do domácich poriadne zahryzli. Kľúčový okamih prišiel na začiatku 25. minúty. Na konci biliardovej akcie bol Tamáši, ktorého zakončenie do odkrytej časti bránky Kováč reflexívne betónom vykopol z bránkovej čiary.

O chvíľu na to už Poprad viedol rozdielom troch gólov. Štrauchovu zadovku spoza bránky si do siete zrazil zmätený Lukáš. I naďalej platilo pravidlo, že Banská Bystrica hrala, ale góly dávali iba domáci.

Počas presilovky sa v 37. minúte strelou švihom presadil Patrik Svitana a vyhnal hosťujúceho brankára na striedačku.

Za stavu 4:0 pre Poprad sa dve minúty pred odchodom na druhú prestávku parádne do šibenice trafil Brittain, čím odklial nepriestrelnosť domáceho gólmana.

Hosťom nepomohla ani výmena brankárov. Lassila popradským útokom odolával iba do 47. minúty, keď sa v početnej výhode strelecky pripomenul Matúš Paločko - 5:1.

V súboji jedného proti všetkým držal brankár Popradu Vladimír Kováč svojich spoluhráčov v hre o vysokévíťazstvo nad "baranmi".

Postupne si na ňom vo vyložených pozíciách vylámali zuby snáď všetci útočníci Bystrice. Kováč svoj výkon podčiarkol aj pri úniku Giľaka.

V rovnakej situácii sa na opačnej strane nemýlil Patrik Svitana a svojim druhým gólom v zápase pečatilvíťazstvo Popradu v pomere 6:1.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom. Najmä tým, ktorí fandia v dobrom aj v zlom, keď sa mužstvu nedarí. Máme naozaj najlepších fanúšikov v lige. Dnes chlapci plnili všetko, čo sme si povedali. Nebolo to len o bojovnosti, ale aj o umení. Vychádzalo nám všetko - dávali sme góly z presiloviek, aj zo štandardných situácií. Mužstvu patrí veľká pochvala."

Rastislav Paľov, zastupujúci tréner Banskej Bystrice: "Zápas sa mi hodnotí ťažko. Stav 6:1 je odraz našej hry v posledných zápasoch, ako hráme vonku. Chýbalo mi tam väčšie nasadenie, najmä dravosť smerom do bránky. Dostali sme tri góly v oslabení. Snaha síce bola vidieť, ale tímový duch chýbal. Poprad chcel viac vyhrať ako my."