Kamzíci zdolali Žilinu po predĺžení. Pred zápasom sa blahoželalo mecenášovi

Daniel Brejčák.
Daniel Brejčák. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Sportnet|11. feb 2018 o 19:53

Popradu patrí v tabuľke 6. priečka.

POPRAD. Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina v zápase nedeľňajšieho 46. kola slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

Žilina figuruje v tabuľke na 7. mieste, Popradu patrí 6. priečka.

Priebeh stretnutia

Pred zápasom domáci klub zablahoželal svojmu mecenášovi a donorovi Janovi Telenskému k jubilejným 70. narodeninám.

Hokejisti sa ale ku gratulácii nepridali.

Fanúšikom na vyprázdnených tribúnach zimného štadióna totiž predvedenou hrou dali veľmi rýchlo zabudnúť na víťazstvo nad Banskou Bystricou.

Prvé dejstvo zdobilo plno nepresností z oboch strán, namiesto plynulých akcií sa hra kúskovala častými zakázanými uvoľnenia.

Mierne navrch ale mali hostia, ktorí boli nebezpečnejší.

Skóre zápasu mohol otvoriť Jurík, ktorý zachytil nepresnú rozohrávku Königa. Jeho blafáku ale chýbal dôraz.

V ideálnej palebnej pozícii sa ocitol po odraze puku aj Holovič. Jeho strelu z medzikružia zrazila domáca obrana obetavým zákrokom na ochrannú sieť.

Na začiatku 16. minúty sa pred Tomeka preštrikoval Abdul. Na gólové zakončenie mu už ale neostali sily. Keď pred Corbeilom neuspel v nájazde ani Klimenta, na prvú prestávku sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Upracovaný hokej plný osobných súbojov pokračoval aj v druhej tretine, v ktorej padli aspoň dva góly. Najprv v 36. minúte zapadol za Tomekov chrbát nahodený puk z hokejky Daniela Brejčáka.

Domáci sa z chudobného vedenia netešili dlho. O necelú minútu a pol sa v presilovej hre presadil Švihálek, ktorý do siete dorazil Konečného strelu od modrej čiary.

V 45. minúte strhol vedenie na stranu Poprad Patrik Svitana, ktorý sa šikovne natlačil pred bránu hostí a pohodlne skóroval do prázdnej brány.

Domáci pridali aj tretí gól.

Heizerovi ho napokon rozhodcovia neuznali pre kopnutie. Necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby fauloval Dinda a hostia získali výhodu presilovej hry. Tú napokon premenili na vyrovnávajúci gól.

Šťastným strelcom bol Konečný a zápas šiel do predĺženia.

V ňom po minúte hry rozhodol o víťazstve "kamzíkov" dvojgólový Daniel Brejčák.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Naši chlapci prvú tretinu asi oslavovali víťazstvo nad Banskou Bystricou. Zabrali až od druhej tretiny. Dvakrát sme viedli, dvakrát v oslabení sme dostali gól po našej chybe. Vážime si tieto dva body. Treba povedať, že rozhodujúci gól bol po nacvičenej akcii pri hre troch na troch."

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Ja si myslím, že vstup do zápasu sme mali dobrý. Prvú tretinu sme domácich značne prestrieľali, ale naša strelecká produktivita je strašná. Dva razy sme dokázali vyrovnať náskok súpera. Vlastnou chybou pri striedaní sme domácim v predĺžení ponúkli bod navyše."

HK Poprad - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 36. Brejčák (Štrauch, König), 45. Svitana (König, Štrauch), 61. Brejčák (Svitana) - 38. Švihálek (Konečný, Juraško), 59. Konečný (Holovič, Švihálek). Rozhodovali: Lauff, Lokšík - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Klimenta 10 min. za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 816 divákov.

Poprad: Corbeil - Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Krempaský - Štrauch, Mlynarovič, Svitana - Paločko, Heizer, Buc - Bondra, Paločko ml., Abdul - Miškovec, Ježek, Hvila.

Žilina: Tomek - Hatala, Kozák, Juraško, Roman, Andersons, Mikuš, Mazanec - Klimenta, Húževka, Tvrdoň - Konečný, Holovič, J. Jurík - Stupka, Švihálek, Rogoň - Dolinajec, Ondruš, Mendrej

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po 46. kole

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci zdolali Žilinu po predĺžení. Pred zápasom sa blahoželalo mecenášovi