Stanislava Lajčáková. (Autor: db)
Sportnet|22. feb 2018 o 00:00

Sviťanka sa predstavila vo skvelej forme.

Sviťanka Stanislava Lajčáková sa predstavila vo skvelej forme na medzinárodnom halovom atletickom mítingu v Ostrave.

Bývalá zverenkyňa svitského trénera Ladislava Potočného, v súčasnosti 22-ročná vysokoškolská študentka fyzioterapie v Banskej Bystrici trénujúca pod vedením Michala Škvarku absolvovala dve bežecké disciplíny.

V behu na 60 m prekážok najskôr zvíťazila v rozbehu časom 8,51 sek. a potom vybojovala prvenstvo vo finále výkonom 8,55 sek.

Vynikajúco bežala i 200 m. Dobehla v osobnom rekorde na druhej pozícii za českou reprezentantkou Janou Slaninovou.

Výkonom 24,64 sek. sa zaradila na šieste miesto slovenských historických tabuliek v tejto disciplíne.

Stanka zužitkovala kvalitnú trojtýždňovú prípravu na začiatku zimy, ktorú absolvovala vo vyhovujúcich poveternostných podmienkach na sústredení v Afrike.

Napriek tomu, že na vysokej škole má veľa študijných povinností a musí si nahrádzať i prax, ktorú kvôli atletickému sústredeniu vynechala, pokúša sa o skĺbenie štúdia s tréningovým procesom a následne o dosiahnutie čo najlepších výkonov i v atletických súťažiach.

Je obdivuhodné, ako si dokáže zadeliť čas a ísť za svojimi študijnými i športovými cieľmi.

Z výsledkov:

Beh na 200 m: 1. Slaninová (ČR) 24,02 sek., 2. Lajčáková 24,64 sek., 3. Zapletalová 24,95 sek. (obe SR).

Beh na 60 m prek.: 1. Lajčáková 8,55 (v rozbehu 8,51), 2. Šibová 8,80, 3. Takácsová 8,91 (všetky SR).

Domov»Sportnet na východe»Lajčáková si v Ostrave pripísala na konto prvenstvo a osobný rekord