Úspešní Popradčania.
Úspešní Popradčania. (Autor: jgz)
Sportnet|23. feb 2018 o 00:00

V konkurencii vyše 430 pretekárov vybojovali 8 medailí.

POPRAD. V nedeľu 4. februára sa vo Zvolene uskutočnila medzinárodná súťaž v karate pod názvom Zvolen cup 2018.

Tejto súťaže sa zúčastnilo aj 10 karatistov z Central karate klubu Poprad.

V konkurencii vyše 430 pretekárov zo 45 klubov zo Slovenska, Česka a Srbska si centralisti vybojovali 8 medailí.

Súťaž bola otvorená športovou disciplínou kata, kde sa do finále v kategórii mladších žiakov prebojoval Daniel Nedoroščík a umiestnil sa na 2. mieste, ďalšie medailové umiestnenie získal Matej Šuna v kategórii kata starší žiaci, kde obsadil 3. miesto.

V seniorských kategóriách si bronz odniesli Ferdinand Hudaček a Jana Kromková.

Ďalšia časť súťaže patrila športovému zápasu kumite. V kategórii kumite mladšie dorastenky -45 kg sa na 3. mieste umiestnila Alexandra Janíková.

V kategórii kumite seniorky do 55 kg sa na 3. mieste umiestnila Jana Kromková a striebro vybojovala Ivana Kucová.

O zlatú medailu sa postaral Ferdinand Hudaček v kategórii kumite juniori nad 76 kg.

Pod Pustým hradom sa predstavili aj bojovníci Karate klubu Shihan Poprad. V kategórii súborného cvičenia kata si medzi mužmi vybojoval titul majster Stredoslovenského zväzu karate pre rok 2018 Samuel Bednarčík.

Ďalšie zlato hneď pridala Vanesa Jankurová, ktorá medzi kadetkami nenašla premožiteľku. Súčasne sa na tatami postavili aj tí najmenší a ďalšie zlato pre popradské farby vybojovala v kategórii kata 5-ročných dievčat Hana Hybenová.

Medzi 6-7-ročnými dievčatami začiatočníčkami si to vo finále rozdali Popradčanky. Laura Klempová skončila zlatá a Nelly Martonová strieborná. V tejto kategórii sa predstavili aj Linda Klempová a Karolína Kiššková, avšak bez medailového zápisu.

Medzi 6-7-ročnými chlapcami začiatočníkmi sa predstavili Andrej Tapfer, ktorý vybojoval bronz a Tadeáš Krakovský, ktorý skončil v eliminačných bojoch.

Rovnako v eliminácii skončil medzi mladšími žiakmi aj Benjamín Hyben. Karin Kleinová medzi mladšími žiačkami začiatočníčkami vybojovala bronz. Bronzová skončila aj Simona Bednarčíková medzi mladšími kadetkami. Barbore Glatzovej sa medzi staršími žiačkami nedarilo a ostala v eliminačných bojoch.

V medailovom ťažení pokračovali Popradčania aj v športovom zápase kumite. Medzi 6-7-ročnými dievčatami do 24 kg si suverénne počínala Laura Klempová, ktorá kategóriu vyhrala. Karolína Kiššková a Hana Hybenová skončili v tejto kategórií bronzové.

V kategórii do 28 kg si to vo finále znova rozdali Popradčanky. Linda Klempová skončila zlatá a Nelly Martonová opäť strieborná.

Medzi 6-7-ročnými chlapcami do 30 kg si Andrej Tapfer a Tadeáš Krakovský vybojovali bronzové medaily. Bronzoví skončili aj Karin Kleinová medzi mladšími žiačkami nad 37 kg a Jozef Langa medzi mladšími žiakmi do 34 kg.

Benjamín Hyben medzi mladšími žiakmi do 30 kg ostal v eliminačných bojoch. Z eliminácií sa nepodarilo postúpiť ani Eme Zacharovej v kategórii starších žiačok do 35 kg.

Ďalšie zlato pre popradské farby medzi staršími žiačkami vybojovali v kategórii do 40 kg Barbora Glatzová a do 30 kg Veronika Jalowiczorová. Martin Stříž medzi staršími žiakmi do 40 kg vybojoval bronz. Matúš Duda medzi mladšími kadetmi do 40 kg a Filip Chudík do 45 kg ostali bez medailového zápisu. V kategórií kadetiek do 54 kg vybojovala Kristína Tapferová bronz.

O posledné medaily, tie najcennejšie, sa postarali v kategórii kadetov do 57 kg Marko Jalowiczor a medzi seniormi nad 84 kg František Smik, ktorí vo Zvolene nenašli premožiteľov. František Smik v tejto kategórii získal titul majster Stredoslovenského zväzu karate pre rok 2018.

V medailovej štatistike s desiatimi zlatými, dvoma striebornými a jedenástimi bronzovými medailami shihanisti turnaj suverénne vyhrali.

V Stredoslovenskom pohári mládeže sa po druhom kole shihanisti usadili na treťom mieste.