Dávid Bondra. Začína svoju druhú sezónu v Poprade.
Dávid Bondra. Začína svoju druhú sezónu v Poprade. (Autor: tasr)
Sportnet|2. mar 2018 o 20:58

Detvanci od Popradčanov inkasovali až poltucet gólov.

DETVA, POPRAD. Hokejisti Popradu pohodlne zvíťazili na ľade Detvy 6:3 v piatkovom zápase 51. kola Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Po vysokej prehre so Zvolenom nastúpila Detva do stretnutia s Popradom zdravo namotivovaná, keď si už v 7. minúte vypracovala možnosť hrať presilovú hru, ktorú aj využila. Belluš dostal dostatok priestoru a z ľavého kruhu postupne prešiel na os klziska, odkiaľ vystrelil a zakončil nechytatelne pod brvno.

Popradčania sa však z tohto inkasovania dokázali otriasť a rýchlo odpovedali. O necelú minútu neskôr zatiahol Paločko puk za bránu a peknou prihrávkou našiel Bondru, ktorý vyrovnal skóre stretnutia.

O ďalšiu minútu bolo už 1:2 pre Poprad, keď Hackett podcenil ľahké nahodenie od modrej čiary z hokejky Bdžocha a inkasoval.

Popradský gólový uragán pokračoval ďalej, o ďalšiu minútu neskôr vystrelil Svitana z diaľky, Hackett mal zakrytý výhľad a po tretíkrát inkasoval.

Studená sprcha pre Detvu pokračovala ďalej. V 12. minúte Poprad zatlačil Detvu v jej obrannom pásme a Heizer strelil štvrtý gól svojho mužstva.

Po prvej tretine sa tak išlo do kabín za jednoznačného stavu 1:4.

Po veľmi nevydarenej prvej tretine nastúpili domáci do tej druhej v lepšom rozpoložení. V 25. minúte sa do veľkej šance dostal Videlka, ktorý dostal výbornú krížnu prihrávku na pravý kruh, no prázdnu bránu sa mu trafiť nepodarilo.

Popradčania na túto šancu odpovedali svojou príležitosťou, z ktorej pramenil presný zásah.

Podtatranci sa dlho držali v útočnom pásme a svoj tlak dokázali zužitkovať. Svitana dostal veľa priestoru pred bránou a na dvakrát pretlačil puk za ležiaceho Hacketta.

O niekoľko sekúnd neskôr mohli hostia zvýšiť komfortný náskok, keď v prečíslení dvoch proti jednému zakončoval Hvila spoločne s Kokym, no ani jeden z nich nebol v zakončení úspešný.

Čo sa nepodarilo im sa však podarilo Ježekovi, ktorý získal odrazený puk a poslal ho za chrbát Hacketta.

V tretej tretine hral Poprad už len z rozumnej defenzívy a nepúšťal sa často do útoku. To sa hosťom vypomstilo, keď v 47. minúte ponechala obrana Popradu veľa priestoru Surovkovi, ktorý našiel voľného Belluša a ten strelil svoj druhý gól v stretnutí.

O pár sekúnd neskôr bolo znížené na rozdiel troch gólov, keď Videlka získal puk na pravom kruhu a strelou rozvlnil sieť hosťujúcej brány.

Hostí mohla benevolentná hra stáť náskok, pretože o pár sekúnd neskôr sa domáci ocitli v ďalšej obrovskej šanci. Videlka prenikol po pravom krídle a naservíroval puk Ščurkovi, ten však poloprázdnu bránu hostí netrafil.

Detvanci mali vzápätí k dispozícii aj presilovú hru o dvoch hráčov, no nepodarilo sa im ju využiť a tak sa stretnutie skončilo výsledkom 3:6.

Hlasy po zápase

Josef Turek, tréner Detvy: "My sme začali dobre, dali sme gól a viedli sme. Potom sme dostali tri zlepené góly, podobne ako minulý zápas proti Zvolenu. Prvá tretina nám nevyšla, no som rád, že tie ďalšie dve sme boli v podstate vyrovnaným súperom, akurát sme nepremenili šance. V závere sme ešte zdramatizovali stretnutie, ale už tam bol veľký gólový rozdiel."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme v úvode stretnutia dostali rýchly gól, no na ten sme dokázali odpovedať a odskočiť súperovi na tri góly. Mali sme veľmi dobrý pohyb a myslím si, že sme kontrolovali hru. Súperovi sme dali šancu len v tretej tretine, kde sme mali slabšie tri minúty. Chalani si dnes schuti zahrali, zastrielali si. Zápas mal svoj náboj, aj keď v podstate o nič nešlo."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 51. kolo - piatok:

HC 07 Orin Detva - HK Poprad 3:6 (1:4, 0:2, 2:0)

Góly: 7. Belluš (Martin Chovan. Surovka), 47. Belluš (Surovka), 47. Videlka (Murček) - 8. D. Bondra (Matej Paločko, Š. Fabian), 9. Bdžoch (Štrauch, Svitana), 11. Svitana, 12. Heizer (Buc, Davydov), 30. Svitana (Abdul), 34. Ježek (Hvila, Česánek)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Lauff - Jobbágy, Rojík, 250 divákov

Zostavy:

Detva: Hackett (34. A. Nagy) - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec.- Belluš, Surovka, Sitnikov - Milý, Gašpar, Žilka - Videlka, Murček, Ščurko - Jakubík, M. Surový, Róth - Jendroľ

Poprad: Corbeil - König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Bdžoch, Česánek - Svitana, M. Nagy, Štrauch - Buc, Heizer, Vartovník - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Hvíla, Ježek, Koky

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po piatkových zápasoch 51. kola:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.