Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia

Hokejisti Popradu si vezú z Banskej Bystrice všetky body

Odolali aj záverečnej hre domácich bez brankára.

Sprava: Josh Brittain z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Ilia Davydov z HK Poprad (Zdroj: SITA/Jakub Julény)

BANSKÝ BYSTRICA. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný, prvá vážnejšia príležitosť sa naskytla domácim až v siedmej minúte, ale teč Hrnku sa neujal. Na opačnej strane sa ocitol sám pred gólmanom Lassilom Abdul, ale miesto puku skončil v bránke on sám.

Následne Bystričan Pretnar dostal puk za Ivanova, no ten ho ešte stihol na čiare zachytiť, čo potvrdil i videorozhodca. Poprad ťažil hneď z prvej presilovky, od modrej sa presadil tvrdou strelou do vinkla Petrán.

Banskobystričania si v závere tretiny vytvorili mierny tlak, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Viedli o tri góly

V strednom dejstve mali sprvu 'barani' početnú výhodu, ale dve strely od modrej Ivanovovi problém nenarobili. Ako sa má hrať presilovka ukázali znovu 'kamzíci'.

Najprv v nej však čelili úniku Skalického, ktorý sa nepresadil, no potom predviedli peknú kombinačnú akciu, Buc sa neulakomil na koncovku, prihral voľnému Heizerovi a ten nemal problém poslať puk do odkrytej bránky - 0:2.

Znížiť mohol v polovici zápasu po buly Bortňák, sám pred gólmanom hostí však stroskotal. A prišiel trest. Abdul si totiž pekne narazil puk s Bondrom a peknou strelou z medzikružia vyhnal Lassilu z bránky.

Putoval do nej Lukáš. Bystričania pritvrdili, na ľade i mimo neho sa viackrát iskrilo, no podstatné bolo, že stav sa už nemenil, hoci najbližšie ku gólu mal Skalický, ale pálil do žŕdky.

Víťazstvo udržali

Tretiu tretinu začali domáci náporom a podarilo sa im znížiť. Po strele Skalického z uhla sa v bránkovisku presadil Hohmann a zadovku Surového zužitkoval pred bránkou pohotový Bortňák - 2:3.

Poprad sa bránil, ale v 49. minúte predviedol peknú útočnú akciu so šancou Nagya.

Ocitol sa sám pri pravej žrdi, no puk za Lukáša nedostal. Vyrovnanie mal potom na hokejke Hohmann. Zakončoval bez prípravy z dvoch metrov, Ivanov aj so šťastím zasahoval. V 56. minúte to vyzeralo pre hostí priaznivo.

Z brejku zvýšili náskok, keď si vysoký puk spracoval pred odkrytou svätyňou Lukáša Hvila a poslal ho medzi žrde. Prešlo iba 16 sekúnd a Bystričania opäť znížili na rozdiel gólu. Strelu Pretnara od modrej tečoval totiž účinne Faille - 3:4.

V závere si zobral domáci kouč oddychový čas, jeho zverenci hrali v šestici bez brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo, najbližšie mal k tomu iba aktívny Skalický.

Povedali po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Mne sa tento zápas hodnotí dobre, pretože sme tento rok vyhrali v Banskej Bystrici všetky stretnutia. Pripisujem to jedine kolektívnemu výkonu, zomknutiu celej partie. Dnes nás bolo na ľade menej, ale podporil nás kvalitným výkonom brankár Ivanov. Pred play-off je to veľmi dobrý prílev emócií a síl. Verím, že do prvého zápasu s Trenčínom sa dajú dohromady aj ďalší kľúčoví hráči a vstúpime do nadstavbovej súťaže s dobrou náladou a správnou nohou."

Lukáš Hvila, autor víťazného gólu Popradu: "Prišli sme sem uhrať čo najlepší výsledok, nemali sme čo stratiť. Chceli sme si nacvičiť rôzne veci pred play-off a navyše ukázalo sa aj naše srdiečko. Podali sme tímový výkon. Potešilo ma, že som duel rozhodol, ale dobre nám zachytal brankár a všetci sme bojovali na ľade, takže i preto sme vyhrali."