Kamzíci prehrali v Trenčíne, jediný gól zápasu padol v poslednej minúte

TASR|17. mar 2018 o 20:46

V sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú 0:1.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad : fotogaléria

20.3.2018

TRENČÍN, POPRAD. Hokejisti domáceho HK Dukla Trenčín vyhrali v prvom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy nad HK Poprad 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Priebeh stretnutia

Dukla vstúpila do zápasu aktívne. Druhá formácia Trenčanov pohrozila už v úvode. Hossa prekorčuľoval Petrana. Gólmana Ivanova prekonal, ale jeho pokus zastavila žrdka popradskej bránky. V 5. minúte zakončil Paľočko.

Puk sa odrazil k Bucovi. Ten mohol zakončovať do prázdnej bránky, no v poslednej chvíli domáca obrana puk zrazila do bezpečia.

Hral sa vyrovnaný hokej z jednej strany klziska na druhú.

Popradčanom pomohlo vylúčenie Starostu.

V presilovej hre si síce šance nevytvorili, avšak získali väčšiu sebaistotu a tlačili sa pred Valenta.

Päť minút pred prvou sirénou vystihol rozohrávku súpera Ölvecký, jeho strela z medzikružia našla pripraveného Ivanova.

Vyrovnaná partia pokračovala aj v druhej tretine. Šancí bolo na oboch stranách klziska málo. V 25. minúte Ölvecký preváhal vhodný moment na strelu alebo prihrávku.

O chvíľu na to Mikula netrafil v dobrej pozícii na kruhu puk ideálne a Ivanov ho pokryl. V polovici zápasu sa snažil uvoľniť Bohunický, ale bol faulovaný a nemohol dobre zakončiť.

V 35. min sa osmelili hostia. Svitana prenechal puk Štrauchovi a Valent s námahou vyrazil puk. O pár sekúnd Svitana z uhla nastrelil ľavú žŕdku trenčianskej bránky.

Záverečná tretina patrila domácim. V 43. minúte chybu v zadných radoch kamzíkov nevyužil Radivojevič, ktorý sa snažil ešte ponúknuť puk pred odkrytú bránku Bezúchovi. Ten však bol pokrytý.

O štyri minúty neskôr Frühaufova tvrdá strela šla tesne vedľa. V 48. minúte Mikulova strela poriadne natiahla Ivanova. V polovici záverečnej tretiny neuspel Hecl a po ňom z prvej nevyzrel na Ivanova ani Hudec.

Záverečný tlak Dukla pretavila do gólu, keď sa 34 sekúnd pred koncom presadil Mikula.

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Trenčína: Každý zápas série je dôležitý, najmä ten prvý. Preto sme radi, že sa nám ho podarilo zvládnuť. V našej hre prevýšili kladné veci nad zápornými, najmä zodpovednosť v defenzíve bola spoľahlivá. Musíme takto pokračovať aj v ďalšom priebehu.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: Zápas mal veľmi dobrú kvalitu, šance boli na oboch stranách. Bolo to prakticky o jedinom góle, o jednej chybe skórovať sa podarilo súperovi. Máme na čom stavať a verím, že Trenčínu túto prehru vrátime."

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 60. Mikula (Varga). Rozhodovali: Müllner, Novák - J. Tvrdoň, Synek, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 4645 divákov

- na zápasy 1:0

Trenčín: Valent - Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík - Radivojevič, Sojčík, Bezúch - Hecl, Sádecký, Marcel Hossa - T. Varga, Ölvecký, O. Mikula - Gašparovič, R.Dlouhý, D. Hudec - Deveaux

Poprad: Ivanov - Petran, Davydov, D.Brejčák, P.König, Ježek, Fabian, MacDowell, Bdžoch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Matej Paločko, D.Bondra - Hvila, M.Nagy, Vartovník

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci prehrali v Trenčíne, jediný gól zápasu padol v poslednej minúte