Kamzíci opäť prehrali, v štvrťfinálovej sérii vedie Trenčín

(Autor: ilustračné - SITA/Tomáš Somr)
Sportnet|18. mar 2018 o 21:11

V početnej výhode ich mohol vrátiť naspäť do hry Štrauch. Nevyšlo.

TRENČÍN, POPRAD. Hokejisti Trenčína zdolali hráčov Popradu 3:1 v nedeľňajšom druhom zápase štvrťfinále play-off slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

V sérii hranej na štyri víťazstvá "vojaci" vedú 2:0.

Séria bude pokračovať pod Tatrami v stredu 21. marca.

Priebeh stretnutia

Trenčania začali druhý štvrťfinálový zápas zostra. Pri hre 4 na 4 zatlačili súpera, ale zakončenie v podaní Radivojeviča úvodný presný zásah neprinieslo.

V 5. minúte neuspel ani Gašparovič, ktorý sa natlačil pred Ivanova, no zblízka už nedokázal puk zasunúť do siete. O tri minúty Sojčíkovo zakončenie gólman hostí vyrazil.

V 10. min sa hostia vymanili z tlaku. Svitana našiel nekrytého Buca, no tomu puk skĺzol z čepele v najnevhodnejšiu chvíľu. Aktivitu Dukla pretavila do prvého gólu v 12. min. Gašparovič vystrelil spoza obrancu a bolo 1:0.

Poprad nakopla presilová hra a vyrovnať mohol Bondra, ale jeho dva pokusy gólové neboli.

V druhej časti zápasu sa hra zmenila na šachovú partiu. Ani jeden tím nechcel urobiť chybu a inkasovať gól. Napokon zmenu skóre priniesla 29. minúta, kedy Gašparovič zakončil a puk do odkrytej bránky dotlačil Dlouhý.

O minútu neskôr Bezúch našiel kapitána Radivojeviča, no ten na Ivanova nevyzrel, pretože sa dokázal rýchlo presunúť k žŕdke. V tých momentoch sa začalo na ľade viac iskriť a nervozity pribúdalo. V oslabení sa presadil Sojčík, no jeho pokus sa iba odrazil od konštrukcie bránky, čo potvrdil aj videorozhodca.

Dvadsaťdva sekúnd pred koncom druhej tretiny sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól. Kapitán Fabian si položil Valenta a ponad jeho chrániče poslal puk do bránky.

V 44. minúte sa "vojakom" podarilo využiť prvú presilovú hru v zápase. Vargov pokus z uhla prekvapil Ivanova, ktorému puk na prekvapenie prepadol za bránkovú čiaru.

V početnej výhode mohol "kamzíkov" vrátiť naspäť do hry Štrauch. V dobrej pozícii Valenta neobstrelil.

V závere si už Trenčania víťazstvo postrážili a vyhrali aj druhý domáci zápas.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Každý zápas v play off je dôležitý, keďže ten prvý sme zvládli až na jeho samom konci. Na tento druhý sme sa museli ešte lepšie pripraviť. Sme také mužstvo, ktoré sa vie stále viac koncentrovať na ďalšie dôležité zápasy."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Bol to emotívny zápas, ale bez zákerností. Trenčín proti nám nastúpil s taktikou rozhodnúť stretnutie už v úvode. Potom sa duel vyrovnal, ale náš súper bol efektívnejší v koncovke. Hoci prehrávame 0:2, verím, že v domácom prostredí sériu vyrovnáme."

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play-off - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - nedeľa:

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

- stav série: 2:0

Góly: 12. J. Gašparovič (D. Hudec, Dlouhý), 29. Dlouhý (J. Gašparovič, D. Hudec), 44. T. Varga (Frühauf, Sádecký) - 40. Š. Fabian (Buc, Heizer)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Mikula (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Fridrich - Výleta, Šefčík, 4808 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - O. Mikula, Ölvecký, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, J. Gašparovič - Deveaux

Poprad: Ivanov - Petran, Davydov, D. Brejčák, P. König, Ježek, Š. Fabian, McDowell, Bdžoch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - L. Hvila, M. Nagy, Vartovník

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci opäť prehrali, v štvrťfinálovej sérii vedie Trenčín