Penalty sa ujal brankár. Vitko: Druhý gól nám strelil rozhodca

Rozhodujúci gól strelil brankár Duleba z penalty.
Rozhodujúci gól strelil brankár Duleba z penalty. (Autor: buk)
Sportnet|2. apr 2018 o 19:10

Aj dážď poznačil zápas V. ligy Podtatranskej Spišská Belá – Štrba.

SPIŠSKÁ BELÁ. Počasie futbalu opäť neprialo. Sychravo a hustý dážď sprevádzal hráčov v zápase V. ligy Podtatranskej Spišská Belá – Štrba (2:1), ktorý mal byť papierovo jednoznačne v réžii domácich.

Avšak nebola to pravda.

Už v 4. minúte totiž po pokutovom kope sa vedenia ujali hostia zo Štrby. Autorom úvodného gólu bol Peter Tkáč.

Domácich tento gól poriadne zaskočil. Dlho sa nedokázali naštartovať, chýbala im istota. Hostia mohli zvýšiť svoj náskok po strele Biskupa, ale reflexívny zákrok domáceho brankára Dulebu v 20. minúte im to znemožnil.

Aj v ďalších minútach to nebol pekný futbal, ale boj s množstvom tvrdých zákrokov, niekedy až na hrane.

Domáci futbalisti v 36. minúte boli blízko k vyrovnaniu, no Dunkovu tvrdú strelu ku pravej žrdi hosťujúci brankár Vaško vyrazil.

Do konca polčasu gól už nepadol a tak do šatní odchádzali spokojnejší hostia, ktorí viedli 1:0.

V úvode druhého polčasu boli opäť bližšie ku gólu hostia.

Nepríjemnú centrovanú loptu Duleba ešte vyrazil, ale potom sa už bezmocne pozeral ako hosťujúci Pitoňák hlavou netrafil domácu bránku.

V druhom polčase pokračoval futbal, v ktorom si súperi nič nedarovali. V 55. minúte po zahraní rukou v šestnástke hostí ostala píšťalka hlavného rozhodcu nemá a domáci sa cítili ukrivdení.

Napokon sa predsa dočkali gólov. Najprv vyrovnali a napokon sa tešili aj z víťazstva.

V 68. minúte po rohovom kope sa najlepšie zorientoval Slodičák a hlavou prekonal brankára Vaška. V 83. minúte za podrazenie v šestnástke hostí nariadil rozhodca Turcsányi pokutový kop.

Zodpovednosť zobral na svoje plecia brankár Maroš Duleba, ktorý prekonal hosťujúceho kolegu a upravil konečný stav zápasu na 2:1 pre domácich.

Poriadne to iskrilo

V bojovnom zápase to naozaj poriadne iskrilo. Na prílišnú tvrdosť doplatili dvaja domáci futbalisti, ktorí pre zranenie museli predčasne opustiť hraciu plochu.

Hlavný rozhodca udelil spolu sedem žltých a jednu červenú kartu.

„Pred prvým ostrým zápasom pod mojím vedením som mal troška obavy, ale chlapci ma milo prekvapili a bojovali od začiatku až do konca. Bol to bojovný zápas s bohužiaľ nešťastným koncom pre nás. V zápase sme mali 3-4 čisté šance, ktoré sme nepremenili a to sa nám vypomstilo. Domácich sme zaskočili aktivitou a aj úvodným gólom, čo ich dostalo pod tlak a hrali v kŕči. Vyrovnávajúci gól sme dostali po nezvládnutej štandardnej situácii a druhý gól nám strelil podľa môjho názoru rozhodca po vymyslenej jedenástke. Stalo sa, to už nezmeníme. Musíme zdvihnúť hlavy, otriasť sa a poctivou prácou dostať Štrbu tam kde patrí, na vyššie priečky v tabuľke,“ zhodnotil tréner ŠK Štrba Ján Vitko.

Tréner MŠK Spišská Belá Miroslav Barnáš uviedol: „Do stretnutia sme išli s cieľom zvíťaziť, preto sme do zostavy zaradili čo najviac ofenzívnych hráčov a tiež sme tomu prispôsobili taktiku. Naše predsavzatie dostalo vážnu trhlinu už v 4. minúte, keď sme po zbytočnej chybe a následnom faule dostali gól z pokutového kopu. Ako sa neskôr ukázalo, z tohto momentu sme sa nedokázali spamätať, aj keď snahu chlapcom nemožno uprieť. Predsa len priveľká zodpovednosť nám zväzovala ruky aj nohy. Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním zabojovať a otočiť výsledok. Hlavne zvýšeným dôrazom sa nám to podarilo. Druhý polčas bol dosť emotívny, nasadenie obidvoch mužstiev enormné a miestami to aj iskrilo. Myslím si však, že naši chlapci prejavili väčšiu snahu po víťazstve a zaslúžene vyhrali.“

Pri penalte pociťoval tlak

Autor víťazného gólu Spišskej Belej z pokutového kopu, brankár Maroš Duleba, poznamenal: „Zápas sme nezačali najlepšie. Rýchly gól hostí nás zaskočil. Treba povedať, že Štrba hrala takticky veľmi dobre a prvý polčas vyhrala zaslúžene. V druhom polčase sme zapli aj my a dokázali sme ho otočiť. Pri pokutovom kope som pociťoval zodpovednosť, ale na penaltu som si veril. Priznám, sa že tlak v tej chvíli bol na mňa enormný. Mužstvo mi verilo a ja som to splatil gólom. Sme radi, že sme zápas otočili a vyhrali.“

Domov»Sportnet na východe»Penalty sa ujal brankár. Vitko: Druhý gól nám strelil rozhodca