Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Sedem Slovenských pohárov pre popradských shihanistov

Bojovali aj o postupové miesta na májové majstrovstvá Slovenska.

Barbora Glatzová sa teší z prvého miesta.(Zdroj: jgz)

POPRAD. O posledné body do Slovenského pohára a postupové miesta na májové majstrovstvá Slovenska vycestoval Karate klub Shihan Poprad zabojovať do Starej Ľubovne, kde sa konalo posledné tretie kolo Slovenského pohára pre kategórie detí a žiakov.

Ľubovnianska Mestská športová hala privítala takmer tisícku štartujúcich.

Prvé medaily sa udeľovali v súťaži karate agility, zameranej na pohybové schopnosti detí. Zo shihanistov si ako prvá medzi 5-ročnými dievčatami vybojovala Karolína Bartková striebro.

V kategórii 6-ročných dievčat si Hana Hybenová zlatou medailou upevnila prvenstvo v celkovom poradí Slovenského pohára.

Rovnako zlatú medailu a celkové prvenstvo v Slovenskom pohári získala aj Laura Klempová medzi 7-ročnými dievčatami. Medzi 7-ročnými chlapcami si Tadeáš Krakovský vybojoval striebro.

Strieborná skončila aj Veronika Jalowiczorová medzi 11-ročnými dievčatami, čo jej stačilo aj na celkové víťazstvo v Slovenskom pohári.

O posledný medailový zápis v agility sa bronzovou medailou postarala Barbora Glatzová v kategórii 11-ročných dievčat.

V kategórii súborného cvičenia kata Karolína Bartková medzi 5-ročnými dievčatami skončila bronzová.

Medzi 6-7-ročnými dievčatami si Linda Klempová vybojovala zlato a zároveň celkové víťazstvo v Slovenskom pohári. Laura Klempová skončila v Ľubovni bronzová.

O ďalšie medaily sa bojovalo v športovom zápase kumite. Tu ešte 5-ročná Karolína Bartková medzi 6-7-ročnými dievčatami do 20 kg vybojovala bronz. Ďalší Slovenský pohár a zlato v Starej Ľubovni v kategórii do 24 kg vybojovala Laura Klempová. V kategórii do 28 kg skončila Nelly Martonová strieborná a Linda Klempová bronzová. Rovnako bronzoví skončili aj Tadeáš Krakovský medzi 6-7-ročnými chlapcami do 30 kg, Karolína Kiššková medzi mladšími žiačkami začiatočníčkami do 27 kg a Benjamín Hyben medzi mladšími žiakmi do 30 kg.

V kategórii starších žiačok do 30 kg Veronika Jalowiczorová vybojovala zlato a zároveň celkové prvenstvo v Slovenskom pohári. Ema Zacharová v kategórii do 35 kg skončila bronzová. O posledný Slovenský pohár pre popradské farby sa postarala Barbora Glatzová, ktorá v Ľubovni skončila zlatá.

Shihanisti v medailovej bilancii so šiestimi zlatými, štyrmi striebornými a deviatimi bronzovými medailami skončili v Ľubovni na piatom mieste. V celkovom hodnotení, po troch kolách Slovenského pohára, so ziskom devätnásť zlatých, šestnásť strieborných a dvadsať bronzových medailí patrí shihanistom štvrtá priečka.

Cez víkend 24. – 25. marca sa u našich východných susedov, v ukrajinskom Ľvove, konal medzinárodný turnaj International Open karate Cup Lviv 2018, na ktorý vycestoval aj výber štátnej reprezentácie Slovenského zväzu karate. Súčasťou výberu boli aj pretekári Karate klubu Shihan Poprad, ktorí sa v tvrdej konkurencii nestratili.

V kategórii súborného cvičenia kata juniorov si Samuel Bednarčík vybojoval striebro. Vanesa Jankurová sa medzi juniorkami dostala do zápasu o tretie miesto, kde sa jej ale nedarilo a ostala hneď za pódiovým umiestnením.

Veľmi dobre si počínal Marko Jalowiczor, ktorý v kategórii športového zápasu kumite kadetov do 57 kg vybojoval cenné striebro. Rovnako strieborný skončil aj Adam Chudík medzi mladšími kadetmi do 55 kg. Vo Ľvove štartovali medzi mladšími kadetmi aj ďalší dvaja shihanisti, Matúš Duda do 40 kg a Filip Chudík do 45 kg, ktorým sa z eliminačných bojov však nepodarilo postúpiť.