Popradskí hokejisti sa vracajú z Nitry naprázdno

Marek Slovák (uprostred) a Judd Blackwater (vpravo) z HK Nitra počas 3. zápasu Tipsport ligy medzi HK Nitra – HK Poprad. (Autor: SITA)
TASR|18. sep 2018 o 20:49

Na ľade súpera prehrali o tri góly.

HK Nitra - HK Poprad 4:1, 18.9.2018: fotogaléria

18.9.2018

NITRA. Úvod stretnutia zachytili lepšie domáci. Corgoňov poslal už v 4. minúte do vedenia Blackwater po peknej súhre prvého útoku.

Brankár Gračnar bol v prvej polovici tretiny obstrelovaný z každej strany.

V 8. minúte inkasoval znovu, tentokrát sa presadil strelou spomedzi kruhov Lantoši - 2:0.

Popradčania si zobrali oddychový čas, ktorý padol na úrodnú pôdu.

V 9. minúte napriahol od modrej Ťavoda a prepálil Šimbocha - 2:1.

Bez väčších šancí

V prvej desaťminútovke prostrednej tretiny sa hral hokej bez väčších šancí.

Hrozbu priniesli iba dve nebezpečné strely domáceho Morrisona, ale bez gólového efektu.

V 30. minúte tvrdo vypálil Blackwater, ale jeho strelu zastavilo brvno.

Kanadského útočníka to však dlho nemrzelo.

O pár sekúnd bol na konci peknej kombinácie a poslal Nitru do dvojgólového vedenia.

Znížiť sa pokúšal v 31. minúte bývalý hráč Nitry, Macík, ale jeho strelu zastavila žŕdka.

Kamzíci v závere bezzubí

V 47. minúte bol blízko presného zásahu hosťujúci Zagrapan, ale Šimbochovi pomohla druhýkrát v zápase žŕdka.

Kamzíci si nedokázali vytvoriť žiadny väčší tlak a čas hral s Nitrou.

Definitívu zápasu dal v 55. minúte presnou strelou v presilovej hre McCormack, ktorému výrazne pomohli cloniaci hráči - 4:1.

V 57. minúte mohol ešte pridať piaty gól Nitry Lantoši, ale puk z jeho hokejky sa pomaly dokĺzal iba do žrde.

Povedali po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Prvá formácia a Juraj Šimboch zariadili výsledok. Šimboch chytal veľmi spoľahlivo a mal veľa ťažkých zákrokov. Prvá formácia bola extrémne produktívna. Herný prejav a pohyb na ľade mali v tomto zápase skvelý a bola to radosť na nich pozerať."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Zhrniem to stručne. Rozhodli presilové hry, na ktoré má Nitra potrebné typy hráčov a vedia ich využiť. Opäť sme mali šance, rovnako ako aj v Trenčíne, ale s jedným gólom nemôžeme pomýšľať na výhru."

HK Nitra - HK Poprad 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Blackwater (Slovák, Lantoši), 8. Lantoši (Blackwater, Čaládi), 30. Blackwater (Slovák, Lantoši), 55. McCormack (Blackwater, Slovák) - 9. Ťavoda (Karlsson).

Rozhodovali: Novák, Fridrich - Valo, Šefčík,

presilovky: 2:0,

oslabenia: 0:0,