Kamzíci si hladko poradili so Žilinčanmi

Sportnet|21. sep 2018 o 19:39

Bjalončík skóroval dvakrát a pridal aj dve asistencie.

Hokej: Poprad - Žilina: fotogaléria

21.9.2018

POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili 6:3 nad hráčmi Žiliny v piatkovom stretnutí 4. kola slovenskej Tipsport ligy.

"Kamzíkov" najviac potiahol Peter Bjalončík, ktorý skóroval dvakrát a pridal aj dve asistencie.

Žilina vyšla bodovo naprázdno štvrtýkrát po sebe.

Priebeh stretnutia

Súboj tímov z chvosta tabuľky atraktívny hokej v prvej tretine nepriniesol.

Po zaspatom úvode z oboch strán zobudil divákov v 6.minúte gól domáceho mladíka Bjalončíka.

Zagrapan zamotal hlavu Žilinčanom kľučkami v rohu klziska, následne puk pred Horčičku zaviezol Abdul a z neprehľadnej situácie vyťažili "kamzíci" úvodný gól stretnutia.

Odpoveď hostí na seba ale nenechala dlho čakať. Popradčania v obrannom pásme zazmätkovali, nenápadnou strelou prekvapil Vošvrdu Jankovič a bolo vyrovnané.

V 13. minúte poslal Rudolf Huna do úniku Jenčíka a ten sa nemýlil - 1:2.

Vyrovnanie prišlo tesne pred odchodom na prvú prestávku. Bjalončíka našiel vtipnou zadovkou spoza bránky Matúš Paločko - 2:2.

Poprad mal raketový nástup do prostrednej časti hry. Na konci peknej kombinácie sa v ideálnej palebnej pozícii v medzikruží ocitol nádejný útočník Václav a so šancou si poradil ako starý rutinér - 3:2.

V tej istej 23. minúte udreli domáci znova. Pohotovou strelou sa prezentoval Macík a Popradčania viedli už o dva góly.

Hosťujúca lavička siahla po výmene brankárov, Horčičku nahradil Mikoláš.

Dvojgólové vedenie prinieslo na domáce hokejky potrebný pokoj a "kamzíci" predviedli niekoľko nápaditých útočných akcií.

Ujala sa však až presilovková delovka Patrika Svitanu na začiatku 38. minúty - 5:2.

V záverečnom dejstve postihol domácich herný výpadok, za čo pykali v 49. minúte.

Vošvrda Pieglovu strelu iba vyrazil pred seba a Beránek mu pohotovou dorážkou nedal šancu.

O tri minúty neskôr "vlci" takmer znížili na rozdiel jediného gólu. Puk z hokejky Baleja tancoval na bránkovej čiare, ale Vošvrda ho stihol zachytiť v poslednej chvíli.

Situácia sa následne konzultovala s videorozhodcom, podľa ktorého gól nepadol.

V samom závere si hostia vzali oddychový čas a skúsili i hru bez brankára.

Pätnásť sekúnd pred koncom riadnej hracej doby pečatil do prázdnej brány víťazstvo Popradu Patrik Svitana.

Hlasy trénerov

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "Súper bol v prvej tretine lepší, prestrieľal nás, boli sme zakríknutí, dostali sme hlúpe góly. Som rád, že chlapci to nezložili, v šatni sme si povedali, že to otočíme. V ich tretine sme potom boli silnejší na puku, vytvorili sme si šance, dali sme góly. Tretiu tretinu sme chceli už len ukorigovať, súper sa nevzdával, mal silné protiútoky. Nakoniec sme to zvládli a myslím si, že sú to cenné body, zápasy sú vyrovnané."

Pavel Paukovček, tréner MsHK Žilina: "Čo sa týka tohto zápasu, v prvej tretine sme boli lepší ako domáci. Do druhej tretiny sme vykorčuľovali nesústredení, čo zlomilo zápas. V prvých dvoch minútach sme dostali dva góly a mali sme tam viacero vylúčení. O výsledku rozhodli posledná minúta prvej a prvé dve minúty druhej tretiny. Skúšali sme powerplay, kde sme dostali gól. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 4. kolo - piatok:

HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:2, 3:0, 0:1)

Góly: 6. Bjalončík (Abdul), 20. Bjalončík (Matúš Palončík, J. Ťavoda), 23. R. Václav (Bjalončík, Petran), 23. Macík (Bjalončík), 38. Svitana (L. Paukovček), 60. Svitana (L. Kozák, P. Koyš) - 7. Jankovič (Húževka), 13. R. Jenčík (13. Rudolf Huna), 49. P. Beránek (Piegl, Hvila)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Adamec - M. Kollár, Rojik, 1005 divákov

Zostavy:

Poprad: Vošvrda - Fabian, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Salija, Erving, S. Karlsson, J. Ťavoda, - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - R. Václav, R. Heizer, S. Takáč - Abdul, L. Paukovček, Zagrapan - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Žilina: Horčička (23. Mikoláš) - Bagin, Kučný, Žilin, Jankovič, L. Matejka, Piegl, Mendrej - Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík - Balej, Húževka, Barta - Hvila, Ondruš, P. Beránek - Hrazdíra, Rehák, Síkela

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po piatkových zápasoch 4. kola:

HK Orange "20" 6 0 0 0 0 0 6 10:31 0

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.