Spišská Belá to rozbalila v druhom polčase.
Spišská Belá to rozbalila v druhom polčase. (Autor: František Bukovina)
Sportnet|23. sep 2018 o 15:10

Domáci aj v tomto zápase potvrdili pravidlo môj dom, môj hrad.

SPIŠSKÁ BELÁ. V piatej futbalovej lige sk. Podtatranská si Spišská Belá poradila poľahky s Olcnavou 6:0.

Po minulotýždňovom streleckom koncerte nastupovali domáci futbalisti do zápasu pozitívne naladení s odhodlaním pokračovať v streleckej efektivite.

Súperom im bola Olcnava, ktorá v tejto sezóne ešte nebodovala, no do Spišskej Belej prišla uhrať prijateľný výsledok.

Domáci v snahe streliť čím skôr úvodný gól hrali aktívnejšie smerom dopredu.

Hostia z Olcnavy sa snažili ich aktivitu brzdiť a hrať s nimi vyrovnanú partiu, čo sa im spočiatku aj darilo.

Beľania v úvode zápasu zahodili dve vyložené gólové príležitosti. Potom sa hra vyrovnala a prvý gól padol až v 35. minúte. Jeho autorom bol domáci Juraj Depta.

Do polčasu sa stav už nemenil.

V druhom polčase hostia pomaly fyzicky odchádzali. Domáci ovládli hru a bola len otázka času, kedy budú padať aj ďalšie góly.

Gólová smršť v ich podaní prišla od 61. minúty, keď v rozpätí 25 minút súperovi nastrieľali päť gólov.

Do listiny strelcov sa zapísali Mezey, Depta, Galschneider, Milaňák a Heutschy.

Domáci tak aj v tomto zápase potvrdili pravidlo môj dom, môj hrad.

Ťažko sa skladajú na zápasy

„Do zápasu sme išli s cieľom uhrať konečne nejaký pre nás prijateľný výsledok, pretože sa trápime už skoro celú jeseň. Ťažko sa skladáme na zápasy, chlapci majú stále nejaké povinnosti. Aj dnes sme neboli kompletní. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, úspešne sme bránili, ustáli sme tlak domácich. Po štandardnej situácii sme dostali trošku nešťastný gól. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom udržať čím dlhšie tento výsledok a streliť aj nejaký gól. To sa nám ale, žiaľbohu, nepodarilo. Viackrát sme inkasovali a zranil sa nám brankár aj kapitán, čo nás do ďalších zápasov neteší. Rozhodcom ďakujem za celkom dobrý výkon a domácim gratulujem k víťazstvu,“ zhodnotil Peter Ilčin, tréner FK Olcnava.

Polčasové pokyny dodržali

„Nakoľko súper v doterajšom priebehu súťaže nezískal ešte ani bod, náš cieľ bol v tomto zápase potvrdiť úlohu favorita a vyhrať. Že to nebude až také jednoduché, nám súper ukazoval od samého začiatku, keď obetavo a dobre bránil a spoliehal sa na rýchle protiútoky. My sme sa sčasti tomuto futbalu prispôsobili a preto príležitostí na našej strane nebolo až tak veľa. Nakoniec sa nám predsa len podarilo presadiť po štandardnej situácií a následnom biliarde v súperovej šestnástke streliť úvodný gól,“ skonštatoval na margo prvého polčasu tréner MŠK Spišská Belá Miroslav Barnáš.

Cez prestávku hráčom povedal, že musia viac držať loptu, presnejšie kombinovať, nevytvárať urastenému súperovi štandardné situácie a hlavne strelecky sa presadiť.

„Čo sme si povedali, to sme aj dodržali. Postupne sme sa začali presadzovať, tak herne ako aj strelecky. Súper po inkasovanom treťom góle rezignoval a šance na našej strane pribúdali. Nás tešilo, že pribúdali aj góly. Chlapci podali dobrý výkon a zaslúžene vyhrali,“ dodal M. Barnáš.