Popradskí hokejisti si poradili s dvadsiatkou

Dávid Bondra si aj naďalej bude obliekať dres Popradu. (Autor: TASR)
TASR|9. okt 2018 o 19:17

Výhru pečatil do prázdnej brány Dávid Bondra.

Správu aktualizujeme

PIEŠŤANY. Vo vloženom zápase 10. kola hokejovej Tipsport ligy vyhrali popradskí hokejisti v Piešťanoch s reprezentačnou dvadsiatkou 3:1.

V každej z tretín vsietili Popradčania po jednom góle, ten posledný zaznamenal pri power-play domácich do prázdnej brány Dávid Bondra.

Podtatranci si upevnili piatu pozíciu v tabuľke.

Hru mali v rukách

Slovenská 20-ka sa v Piešťanoch mohla rýchlo ujať vedenia, nevyužila však presilovku 5:3.

Popradčania postupne zvýšili aktivitu a v 15. minúte sa presadil D. Brejčák, keď zužitkoval prihrávku Paukovčeka.

V druhej tretine mali hostia miestami drvivú prevahu, využili ju v 34. minúte vďaka Salijovi, ktorý skóroval po akcii Kozáka a Paločkom.

Domácim sa štyri minúty pred koncom duelu podarilo znížiť po strele Giertla, no triumf hostí spečatil dve sekundy pred koncom gólom do prázdnej bránky Dávid Bondra.

HK Orange 20 - HK Poprad 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Giertl (Lunter) - 15. D. Brejčák (Paukovček), 34. Salija (Kozák, Matúš Paločko), 60. D. Bondra (Salija).

Rozhodovali: Adamec, Novák - Frimmel, Valo, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov

SR20: Sklenár - Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Romaňák,Boldižár, Brincko, Maňák - Slávik, Kollár, Fafrák - Havrila, Urbánek,Köver - Svitana, Čenka, Zahradník - Lunter, Giertl, Juščák.

Poprad: Vošvrda - Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving,Kozák, Česánek - Svitana, Mlynarovič, Belluš - Takáč, Paukovček, Bondra - Abdul, Zagrapan, Koyš - Paločko, Heizer, Macík.