ilustračné
ilustračné (Autor: SITA)
TASR|14. okt 2018 o 19:34

Doma nedokázali streliť ani jeden gól.

POPRAD. Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Poprad presvedčivo 3:0 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Tipsport ligy.

Trenčín triumfom prerušil sériu troch popradských víťazstiev.

Šok hneď v prvej tretine

Na začiatku 3. minúty získali hostia výhodu presilovej hry, v ktorej domácich nepustili z pásma.

Po strele Bartoviča vyrazil Gračnar puk iba pred seba, kde sa najlepšie zorientoval Hecl a po ľade poslal puk do siete.

Po krátkej hre v rovnovážnom stave vyhodnotili rozhodcovia zákrok Mlynaroviča ako napadnutie hlavy a krku, za čo okrem dvoch trestných minút inkasoval útočník Popradu aj osobný trest.

I druhú presilovku hostia pretavili na gól. Po biliardovej akcii sa puk dostal k T. Vargovi, ktorý ho upratal za chrbát brankára Popradu - 0:2.

V ďalšom priebehu sa "kamzíci" dostávali pred Valenta iba s veľkými ťažkosťami, defenzíva hostí ich vždy dokázala eliminovať.

V ideálnej palebnej pozícii sa v 15. minúte ocitol Zagrapan. S jeho koncovkou z bezprostrednej blízkosti si brankár "vojakov" poradil.

Tri sekundy pred odchodom na prvú prestávku zahodil nájazd 2 na 1 nepresnou strelou Paločko.

Prvú domácu prehru pečatil Radivojevič

V druhej dvadsaťminútovke boli aktívnejší Popradčania, vo vyložených streleckých pozíciách sa však ocitali iba zriedkavo.

V 30. minúte sa pred Petranom odkryla časť Valentovej bránky, bek domácich však nenamieril presne.

Na opačnej strene zase hostia na takmer dve minúty zavreli tretí útok "kamzíkov", ale tí sa s vypätím všetkých síl náporu ubránili.

Na začiatku tretej tretiny sa hráči Dukly previnili proti pravidlám, keď hrali v šestici. V ponúknutej početnej výhode sa však domáci nevedeli dostať ani do útočného pásma.

V 50. minúte unikla dvojica Radivojevič, Sojčík a druhý menovaný opečiatkoval žrď Gračnarovej bránky.

Pri signalizovanom vylúčení popradského beka Saliju sa hostia dostali do prečíslenia 3 na 1. Na konci kombinačnej akcie sa gólovo presadil Radivojevič a hostia viedli pod Tatrami 3:0.

Domáci už s výsledkom nič nespravili a Trenčín dosiahol druhý bodový zápis na klziskách súperov. Pre Poprad to bola prvá prehra na domácom ľade.

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner Popradu: "O výsledku rozhodol začiatok zápasu a dve presilovky hostí, ktorí ich využili a my naopak nie. S presilovkami sa stále boríme napriek tomu, že ich nacvičujeme. Na šance bol zápas vyrovnaný. Pre nás bol výsledok z tohto pohľadu katastrofálny."

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo. Vyhrali sme so skvelým súperom. V nedeľu nám vyšli presilovky. Dobre sme držali systém, hráči blokovali strely súpera. Brankár Valent si zaslúžil za výkon čisté konto."

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 4. M. Hecl (Bartovič, Holenda), 5. T. Varga, 51. Radivojevič (Špankovič, O. Mikula)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Samuel Mlynarovič (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Štefik - Synek, Výleta, 1 603 divákov.

Poprad: Gračnar - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian, Česánek - Belluš, Mlynarovič, P. Svitana - P. Koyš, L. Paukovček, S. Takáč - D. Bondra, Zagrapan, Abdul - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko.

Trenčín: M. Valent - Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Marek Hudec, T. Bokroš, Martiška, Špankovič - Sádecký, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, T. Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec.