Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|16. okt 2018 o 21:56

Po dvoch tretinách ešte vyhrávali o gól, napokon o jeden prehrali.

BUDAPEŠŤ. Stretnutie sa začalo opatrne na oboch stranách s veľkým množstvom nepresností v rozohrávke.

Ako prvý vyskúšal pozornosť brankára MAC Rajnu hosťujúci Brejčák. Poprad šiel do vedenia v 9. minúte.

Bekhendové zakončenie Paločka domáci brankár neprikryl lapačkou a puk poskakujúci v bránkovisku upratal do siete dôrazný Heizer - 0:1.

Hostia sa z vedúceho gólu netešili dlho.

Na konci 11. minúty sa z nenápadnej akcie presadil Brown, jeho puku švihom spoza obrancu pomohla do siete konštrukcia Vošvrdovej bránky.

V ďalšom priebehu mali hostia po fauloch Browna výhodu dvoch presilových hier, ale obrana MAC si s ich pokusmi s vypätím všetkých síl poradila.

Keď sa v ideálnych streleckých pozíciách ani na dvakrát nepresadil Takáč, mužstvá smerovali do kabín za rovnovážneho stavu.

Tesne pred koncom prvej tretiny nevyhodil puk pri vlasnom oslabení z obranného pásma Nagy.

Zachytil ho Mlynarovič a vystrelil nepresne na bránku. Puk sa odrazil od zadného mantinelu k osamotenému Svitanovi, ktorý puk upratal s klaksónom za chrbát Rajnu.

V Budapešti sa preto telefonovalo a gól arbitri neuznali, pretože padol po uplynutí času prvej tretiny.

Gól v oslabení

Popradčania si presilovú hru preniesli aj do druhej tretiny, ale nič v nej nevymysleli.

V 26. minúte putoval na trestnú lavicu Petran a domáci si zahrali prvú početnú výhodu v zápase. Zahrali ju však veľmi zle.

Ich rozohrávku za vlastntou bránou zachytil Takáč, ktorý prihral medzi kruhy Koyšovi a ten sa nepomýlil - 1:2.

Na konci vlastného oslabenia ešte ušiel Bondra, ale jeho blafák sa gólom neskončil.

Päť minút pred koncom druhej časti hry rozhodcovia vylúčili hosťujúceho Česánka a domáci druhú presilovku zahrali omnoho lepšie ako prvú.

Puk viackrát nebezpečne poskakoval v bránkovisku a "kamzíci" znova faulovali.

Dvadsaťsekundovú presilovku 5 na 3 síce hostia ubránili, ale následne sa v šanci ocitol aktívny Brown.

Chvíľu sa zdalo, že pretlačil puk za bránkovú čiaru a v Budapešti sa opäť telefonovalo.

Po posúdení situácie videorozhodcom gól neplatil.

Nosidlá v akcii

V treťom dejstve vážnejšiu akciu predviedol až v 51. minúte Langkow, ktorý to však prehnal s dôrazom v bránkovisko a bola z toho menšia šarvátka.

V 53. minúte spravili Popradčania hrubú chybu v rozohrávke vo vlastnom obrannom pásme. Tú domáci zachytili a Dansereau sa ocitol sám pred Vošvrdom, ktorého poľahky prekonal - 2:2.

O minútu nato už nováčik ligy viedol.

Hostia opäť chybovali, čo dokonale využil Langkow na vedúci gól MAC. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času inkasoval pri mantineli tvrdý úder Paločko a dlho sa nehralo.

Popradského útočníka odniesli z ľadu záchranári na nosidlách.

"Kamzíci" si vzali v závere stretnutia oddychový čas a siahli po hre bez brankára. Posledné dve minúty sa hrali v obrannom pásme Budapešti, ale Popradu sa prehru už nepodarilo odvrátiť.

Pre Budapešť to bola tretia výhra na domácom ľade.

MAC Budapešť - HK Poprad 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Brown (Klempa, Dudás), 53. Dansereau, 54. Langkow (Orban, Bodó) - 9. Heizer (Paločko, Macík), 26. Koyš (Takáč).

Rozhodovali: Fridrich, Novák - Synek, Orolin, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1,

450 divákov

Budapešť: Rajna - Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Szabad - Klempa, Brown, Dansereau - Odnoga, Nagy, Terbócs - Orban, Langkow, Bodó - Majoross, Kreisz, Szigeti

Poprad: Vošvrda - Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek, Fabian - Svitana, Mlynarovič, Belluš - Takáč, Paukovček, Koyš - Abdul, Zagrapan, Bondra - Paločko, Heizer, Macík

Domov»Sportnet na východe»Popradskí hokejisti sa z Budapešti vracajú bez jediného bodu