Poprad rozhodol derby v druhej tretine

TASR|14. nov 2018 o 19:17

V 21. kole Tipsport ligy porazil Liptovský Mikuláš.

POPRAD. V 21. kole hokejovej Tisport ligy sa v Poprade hralo podtatranské derby.

Domáci o výsledku rozhodli výborným nástupom do druhej tretiny, keď za 81 sekúnd strelili tri góly.

Rozhodla druhá tretina

V prvej tretine sa toho na ľade veľa neudialo. Hostia profitovali najmä z prihrávok skúseného Krišku.

Po jeho prihrávke Támašimu sa v 16. minúte efektným zákrokom zaskvel domáci brankár Vošvrda.

V závere prvej tretiny mohol domácich poslať do vedenia Mlynarovič, ale v predbránkovom priestore sa nepresadil.

Všetko podstatné sa v Poprade udialo krátko po začiatku prostrednej časti hry.

Už v 21. minúte šikovne tečoval Salijovu strelu Abdul, ktorý sa do zostavy domácich vrátil po zranení.

O necelú minútu bolo 2:0. Žiakovu rozhrávku zachytil na útočnej modrej rozbehnutý Zagrapan a švihom prekvapil brankára hostí Hollého, ktorému puk prepadol pomedzi betóny.

Tréner Liptákov Anton Tomko zareagoval oddychovým časom. Ten však nepomohol, pretože iba pár sekúnd po vhadzovaní po druhom góle hostia inkasovali tretíkrát z hokejky Bondru.

V ďalšom priebehu mali Liptáci niekoľko sľubných príležitostí, ktoré nepremenili.

V 33. minúte napriahol od modrej Ťavoda a Poprad viedol 4:0. Zníženie mal na hokejke v 38. minúte počas presilovky Piatka, ale neprehľadnú situáciu Vošvrda vyriešil.

Hostia gól v početnej výhode predsa len dosiahli. Macík ľahko stratil puk na polovici ihriska, Kriška ho zaviezol do pásma, prihral Richardovi Hunovi a ten ho poslal do šibenice popradskej bránky - 4:1.

Poprad náskok ubránil

V tretej tretine domáci umne bránili stredné pásmo a zápas sa preto iba dohrával.

V 54. minúte sa po Macíkovom priťuknutí ocitol v úniku Koyš, ktorý namieril len do masky Hollého.

Na konci 56. minúty Liptáci zakombinovali na malom priestore a po koncovke Richarda Hunu hostia znížili na rozdiel dvoch gólov.

Necelé dve minúty pred záverečnou sirénou putoval na trestnú lavicu Svitana a Liptáci siahli po presilovkovom formáte 6 na 4. Presilovku však prekombinovali a konečný výsledok sa už nezmenil.

HK Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)

Góly: 21. Abdul (Salija, Mlynarovič), 22. Zagrapan, 23. D. Bondra (Svitana, Ťavoda), 33. Ťavoda (D. Bondra, Svitana) - 38. Richard Huna (Róbert Huna), 56. Richard Huna (Kriška, Suchý).

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Štefik, Müllner - Stanzel, Krajčík, 1 044 divákov

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, K.Karalahti, Erving, Š. Fabian - Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč- P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana -Macík, L. Paukovček, Belluš

Liptovský Mikuláš: J. Hollý - Nádašdi, M. Bača, J. Nemec, P.Horváth, R. Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký - L. Žiak, A.Tamáši, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Róbert Huna,Richard Huna, Nechaj - Uhrík, Piatka, A. Lištiak