Hokejisti Popradu zvíťazili gólom v predĺžení

Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|9. dec 2018 o 19:15

Paukovček v závere na ľade v Nových Zámkoch vyrovnal aj rozhodol.

NOVÉ ZÁMKY/POPRAD. Zápas sa hral od úvodných minút v rýchlom tempe.

Ako prví dostali možnosť hrať presilovú hru hostia, no Košarišťana výrazne neohrozili.

Na strane Novozámčanov, posilnených o Slobodu zo Slovana Bratislava, pohrozil švihom Ondrušek. V 18. minúte si na ľavom kruhu pripravil dobrú streleckú pozíciu Belluš, ale Košarišťan bol na mieste.

Vo výbornej príležitosti sa ocitol aj domáci Rogoň, ale spomedzi kruhov neuspel.

To sa však podarilo už o niekoľko sekúnd Urbanovi, ktorý úspešne zakončil svoj únik.

Trestné strieľanie

V úvode druhej časti hry mohol vyrovnať Zagrapan, z uhla však neuspel a rovnako pochodil na opačnej strane Jakúbek.

V 24. minúte už bolo vyrovnané. Z pravej strany sa švihom presadil Macík.

V presilovke Popradčanov mieril dobre k žrdi Svitana, ale betón domáceho gólmana bol rýchlejší.

Necelých šesť minút pred koncom druhého dejstva odpískal rozhodca za faul na unikajúceho Slávika trestné strieľanie v prospech domácich, ktoré Urban premenil.

Prešlo len 74 sekúnd a domáci viedli už o dva góly.

K strele sa dostal Rogoň a aj vďaka Juríkovmu cloneniu skončil puk v pravom hornom rohu Vošvrdovej svätyne.

Rozhodol Paukovček

Popradčanom sa nakoniec vo vlastnom oslabení podarilo vykresať iskierku nádeje vďaka Macíkovi, ktorý svojím druhým gólom v dueli znížil na rozdiel jediného gólu.

Vzápätí však prišla domáca presilovková odpoveď - z miernej skrumáže dorazil puk do súperovej siete Fábry.

Štyri a pol minúty pred koncom stiahol popradský tréner gólmana na lavičku, čo využil Belluš.

Hostia opäť stiahli Vošvrdu z brány a vyplatilo sa - druhým gólom v power play sa im podarilo vyrovnať na 4:4.

Tentoraz bol úspešným strelcom Salija.

Domáci sa však nevzdali a opäť sa dostali do vedenia a opäť vďaka Urbanovi, ktorý tak zavŕšil svoj hetrik.

Ani to však nebolo všetko, 42 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby využili hostia po tretí raz hru bez brankára, gól si pripísal Paukovček.

Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom dokonal popradský obrat Paukovček.

Povedali po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Z našej strany to bol vynikajúci zápas. Boli sme lepší a zaslúžene sme viedli 3:1. Neskôr sme po hrubej chybe inkasovali. A veci, ktoré sa následne udiali, sú z ríše rozprávok. Som strašne naštvaný, strašným spôsobom, že sa také dačo vôbec môže udiať. V zápase, v ktorom sme boli jasne lepší, nám ušli tri body pomedzi prsty."

František Štolc, asistent trénera Popradu: "Prvú tretinu sme začali, no nedali sme v presilovke gól a vzápätí sme inkasovali. V druhej tretine sme sa snažili hrať aktívne, no dali sme len jeden gól a po našich chybách sme dostali ďalšie dva góly. Do tretej tretiny sme išli s cieľom otočiť to, hru sme stiahli na tri formácie. Za stavu 2:4 sme to riskli a štyri minúty pred koncom sme odvolali brankára. Ani vo sne by nás nenapadlo, že sa nám to podarí otočiť hneď niekoľkokrát. Pre trénerské lavičky to bol infarktový zápas ale divákom sa to asi takto páči."

HC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 5:6 pp (1:0, 2:1, 2:4 - 0:1)

Góly: 20. Urban (Kudla, Jurík), 35. Urban, 36. Rogoň (Dundáček), 53. Fábry (Jakúbek), 59. Urban - 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (Svitana, Paukovček), 60. Paukovček (Svitana, Bondra), 62. Paukovček (Erving).

Rozhodcovia: Baluška, Kova, Synek, D.Konc ml.,

vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1,