Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Nitra vrátila popradských hokejistov do reality

Pod Tatrami sa zrodil výprask domáceho tímu.

(Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš)

POPRAD. V šlágri 36. kola hokejovej Tipsport ligy privítali pod Tatrami Nitru, proti druhému sa postavil štvrtý tím tabuľky.

Popradčania sa za istých okolností mohli dostať na čelom tabuľky, ale realita bola úplne iná.

Nitra domácich rozstrieľala a pri rovnosti bodov a lepšom skóre sa dostala pred Poprad.

Hostia sa ujali vedenia

Popradčania mali Nitre čo vracať. Do zápasu vstúpili sériou niekoľkých sľubných šancí, z ktorých ale zásluhou pozorného Foltána nič nevyťažili. Dravými prienikmi sa blysol najmä Abdul.

V 6. minúte zastavila Scheidlov teč žrď popradskej bránky. Hostia postupne aktivitu domácich utlmili.

V polovici prvej tretiny najprv rozhodcom ušiel faul domácich i následné oplácanie Morrisona, ktorý trafil Abdula do hlavy.

Následne na trestnú lavicu putoval Belluš za nečakané napadnutie. S pribúdajúcimi minútami sa množili i vylúčenia.

Nitra sa gólovo po prvýkrát presadila v 18. minúte pri hre 4 na 4. Po Morissonovej delovke sa puk od zadného mantinelu odrazil rovno medzi kruhy, kde si prevzal Marek Slovák a po blafáku skóroval - 0:1.

Studená sprcha v druhej tretine

Dve minúty po prvom návrate zo šatní šli hostia do dvojgólového vedenia.

Prakticky sa zopakovala situácia zo záveru prvej tretiny. Bučekova nepresná strela sa odrazila späť pred bránu, kde ju pohotovo dorážkou do siete upratal Hrušík.

V 25. minúte už Nitrančania vyhrávali na ľade Popradu o tri góly. Bellušove vylúčenie potrestal Scheidl pohotovým bekhendovým blafákom pri dorážke McCormackovej strely.

Studená sprcha pre domácich pokračovala ďalej. V polovicu zápasu bol už rozdiel skóre štvorgólový. Slovák unikol vo vlastnom oslabení a ideálne uvoľnil Bučeka, ktorý si položil bezmocného Vošvrdu a s prehľadom skóroval.

Iskru nádeje pre Poprad vykresal v 33. minúte Patrik Svitana, keď našiel z medzikružia medzeru medzi Foltánovými betónmi.

Na 1:5 zvyšoval v 38. minúte Pätoprstý po tom, čo sa k nemu od Vošvrdu ideálne odrazila Vesteegova delovka.

Pre popradského brankára znamenal piaty gól v jeho sieti koniec v zápase. Medzi tri žrde domácej brány sa postavil striedajúci Nechvátal.

Už sa len dohrávalo

V tretej tretine sa zápas za rozhodnutého stavu dohrával. V 45. minúte zazvonilo v ušiach Nechvátalovi po zakončení Lantošiho.

Možnosť korigovať nepriaznivý výsledok mali domáci pri trištvrte minúty trvajúcej presilovke 5 na 3. Okrem tvrdých striel Petrana na pripraveného Foltána z nich ale Popradčania nič nevyťažili.

Päť minút pred koncom riadnej hracej doby narazil Ťavoda hosťujúceho útočníka Majdana na mantinel tak nešťastne, že sa pre nitrianskeho hráča zápas predčasne skončil.

V 56. minúte už bolo 1:6 z pohľadu Popradu. Versteeg strelou od modrej zaskočil nepripraveného Nechvátala, ktorý si puk zrazil lapačkou do vlastnej siete.

O minútu neskôr mohol Pätoprstý pridať svoj druhý gól v zápase, proti bola ale konštrukcia bránky Popradu.

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner Popradu: "My sme čakali slušnú návštevu, čo sa aj potvrdilo. Chceli sme si napraviť pošramotenú povesť z posledného domáceho zápasu a spraviť lepší výsledok, ale opäť nám to nevyšlo. Začiatok sme mali výborný, ale nevyťažili sme z neho žiadny gól. Druhú tretinu sme úplne prepadli z taktiky. Spravili sme hrozné chyby a Nitra vie takéto chyby potrestať a aj ich trestala."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "My sme posledné zápasy mali obrovské problémy s produktivitou. Domáci to mali ťažké, obaja ich brankári si vybrali slabší deň. Ich výkony zdecimovali hru Popradu. V búrlivej diváckej atmosfére sa potom hralo našim hráčom veľmi ľahko."