Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|30. dec 2018 o 19:42

Poslednú tretinu prehrali, no víťazstvo o gól si udržali.

ŽILINA. Domáci aj hostia nastúpili v zostave s tromi juniormi, pričom u domácich Surána a Gálika išlo o premiérové štarty v najvyššej mužskej súťaži.

Úvodná desaťminútovka bola vyrovnaná, každý z tímov nevyužil po jednej presilovej hre.

Žilinčania potom neuspeli ani v ďalšej presilovke a hostia ich za to vytrestali prečíslením a gólom obrancu Ťavodu, ktorý si šikovne nakorčuľoval pred bránku na Bondrovu prihrávku.

Hostia po góle prevzali iniciatívu, boli častejšie pred Mikolášom a niekoľkokrát mu i nebezpečne pohrozili, ale skóre sa nemenilo.

Zvýšili vedenie

Druhú časť hry otvorili "vlci" presilovkou, ale ani po tretí raz v zápase sa v nej nepresadili.

Podtatranci postupne preberali iniciatívu, viac sa tlačili do zakončenia a Mikoláš v bránke sa musel obracať, aby uchránil domácich od gólov.

V 35. minúte však ani on nezastavil Takáča, ktorý dostal veľa priestoru a vlastnú strelu dorazil popri ľavej žrdi za žilinského brankára.

O chvíľu neskôr mohol Beránek spomedzi kruhov znížiť, ale jeho bekhendové zakončenie skončilo iba na pravej žŕdke Nechvátalovej bránky.

Nezložili zbrane

Žilinčania nezložili zbrane a v úvode tretej tretiny hostí zatlačili.

Nakoniec sa im podarilo aj skórovať, keď strelu Dubeňa od modrej tečoval za Nechvátala v 43. minúte Beránek.

Dubeň šiel o chvíľu neskôr na trestnú lavicu, jeho prehrešok však zostal nepotrestaný.

Naopak, na druhej strane sa Popradčania s dvojicou Žilinčanov pred bránkou pretláčali o puk, ten sa dostal k voľnému Podešvovi a český center v 47. minúte vyrovnal.

Domáci pritlačili, zásluhou vyššieho počtu hostí na ľade získali aj presilovku, ale nevedeli ju využiť.

Popradčania sa v závere 56. minúty dostali do pásma Žilinčanov, Tákačovu strelu Mikoláš vyrazil na zadný mantinel, ale popradský útočník puk spracoval a od Mikoláša ho poslal so šťastím do bránky.

Domácim nezostávalo veľa času na vyrovnanie, ale pokúsili sa oň v hre bez brankára, ktorú začali 79 sekúnd pred koncom zápasu.

"Vlkom" sa však napriek enormnej snahe už skórovať nepodarilo a "kamzíkom" nakoniec podľahli 2:3.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 43. Beránek (Dubeň), 47. Podešva (Beránek, Bárta) - 12. Ťavoda (Bondra), 35. Takáč (Zagrapan), 56. Takáč.

Rozhodovali: Müllner, Sóos - Soltész (obaja Maď.), O. Durmis, vylúčení: 2:4 na 2 min.,

presilovky a oslabenia: 0:0,