Kamzíci v Miškovci na svojich súperov nestačili

Bývalý tréner Popradu Roman Stantien momentálne nemá chuť na hokej.
Bývalý tréner Popradu Roman Stantien momentálne nemá chuť na hokej. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Sportnet|11. jan 2019 o 20:42

S maďarským tímom prehrali štyri z piatich zápasov.

MIŠKOVEC, POPRAD. Hokejisti maďarského Miškovca zvíťazili v piatkovom zápase 41. kola Tipsport ligy 2018/2019 nad hráčmi Popradu 3:2.

V závere sa presadil Lada Balázs, ktorý zariadil štvrté víťazstvo Miškovca nad Popradom z piatich vzájomných zápasov.

Priebeh stretnutia

Popradčania nezačali v Miškovci dobre, už po 17 sekundách putoval na trestnú lavicu Salija, domáci sa však v útoku nepresadili.

Slabá disciplína sprevádzala Popradčanov celú úvodnú 20-minútovku, rozhodcovia vylúčili štyroch hráčov hostí, Miškovec nevyužil ani jednu presilovku.

To sa podarilo Popradu hneď na prvý pokus. V 27. minúte sa presadil Zagrapan.

Radosť "kamzíkov" netrvala ani päť minút. V 32. minúte potrestal laxnú obranu Kiss, o necelé tri minúty otočil priebežný stav Vas.

Poprad mohol vyrovnať na začiatku tretej tretiny, Paukovčekova strela trafila iba žrď a neuspel ani Zagrapan.

Slovenský tím sa dočkal vyrovnania, v 50. minúte opäť využil presilovku zásluhou Brejčáka.

Ani tentoraz nerozhodný stav nevydržal dlho, o sto sekúnd strelil rozhodujúci gól Lada Balázs.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Poprad 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 32. Kiss (Magosi, Loiseau), 34. Vas (Milam, Pance), 52.Láda - 27. Zagrapan (Brejčák, Takáč), Brejčák (Svitana, Takáč).

Rozhodovali: Fridrich, Štefik - Kacej, Synek, vylúčení: 5:8 na 2 min,navyše: Harrison 10 min OT - Mlynarovič 10 min OT, presilovky: 0:2,oslabenia: 0:0, 1215 divákov

DVTK Miškovec: Vay Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, Milam,G”z, Láda Kulmala, Vas, Pance Magosi, Louiseau, Harrison Somogyi,Galanisz, Miskolczi - Vojtkó

HK Poprad: Nechvátal - Salija, Petran, Erving, Fabian, Brincko,Brejčák, Česánek - Abdul, Zagrapan, Takáč - Svitana, Mlynarovič,Olejník - Lichanec, Heizer, Bondra - Macík, Paukovček, Belluš- Kundrik

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po piatkových stretnutiach 41. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.