Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Kamzíci doma nestačili na Nové Zámky

Viac ako samotný hokej pútali pozornosť verdikty rozhodcov.

Patrik Svitana.Patrik Svitana.(Zdroj: SITA)

POPRAD. Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade Popradu 5:2.

Prerušili tak sériu piatich prehier a udržali sa pred Trenčínom na šiestom mieste tabuľky.

Priebeh stretnutia

Popradčanov po prehre v maďarskom Miškovci čakal ťažký zápas s Novými Zámkami, čo sa potvrdzovalo od úvodných minút. Viac ako samotný hokej pútali pozornosť verdikty rozhodcov.

Počas pobytu Saliju na trestnej lavici trafil jeho spoluhráč Paukovček hosťujúceho Zbořila hokejkou do tváre a dlho sa nehralo.

Faul napokon rozhodcovia nepotrestali. Do prvej gólovej šance zápasu sa dostal v 8. minúte nikým nekrytým Jakúbek, ktorý ale svoje zakončenie podcenil.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov - servis výsledkov a faktov

V ďalšom priebehu sa hra kúskovala najmä vďaka vzájomným vylúčeniam. Skóre zápasu otvoril v 19. minúte nechytateľnou strelou Šimun pri hre 4 na 4.

Na začiatku druhej tretiny boli hostia pohyblivejší a ťažili z vyhratých osobných súbojov. V 23. min výbornú prihrávku od Jakúbeka zúžitkoval na dvakrát Pospíšil.

Novozámčania sa radovali aj v 26. minúte, keď v presilovke zvýšil na 3:0 tečom Bajtek.

Späť do hry sa dostal Poprad v 33. minúte, keď presne zakončil Svitana.

Tretie dejstvo začali lepšie domáci, ktorí si vybojovali dve početné výhody za sebou.

Okrem dvoch streleckých pokusov Zagrapana z ních ale nič nevyťažili.

Hostia po štvrtý raz udreli v 49. minúte pri presilovke 4 na 3, keď dôraztný Ručkay prepasíroval puk cez padajúceho domáceho gólmana.

Vzápätí mali rovnakú presilovkovú možnosť k dispozícii aj Popradčania.

Domáca lavička si vzala aj oddychový čas, ale Popradčania aj tak nič nevymysleli a z tribún sa ozýval ohlušujúci piskot.

Pred piatym gólom Nových Zámkov popradský brankár vychytal sólo tiesneného Juríka, no v 53. minúte už kapituloval. Pospíšil tvrdo vypálil, k odrazenému puku sa dostal Jakúbek a po blafáku zvýšil už na 1:5.

Konečnú podobu skóre súboja tabuľkových susedov dal v 57. minúte Patrik Svitana, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase.

Hlasy trénerov

František Štolc ml., asistent trénera HK Poprad: "My sme do zápasu vstúpili s tým, že budeme tlačiť súpera. Nepremieňame však šance. Potom nám dali góly a opäť to malo rovnaký priebeh ako v predošlých zápasoch. Nové Zámky si to potom už postrážili takticky."

Milan Jančuška, tréner MHC Mikron Nové Zámky: "Teší nás toto víťazstvo, sme radi za výhru v Poprade. Herne aj takticky sme hrali dobre, zvládli sme aj oslabovky a tiež presilovky. Verím, že toto víťazstvo nám pomôže do ďalších zápasov, a že to nakopne hráčov k lepšej forme."