Lukáš Paukovček.
Lukáš Paukovček. (Autor: ilustračné - Richard Hudeček)
SITA|15. jan 2019 o 19:27

Popradčania aj štvrtýkrát v sezóne zdolali Liptákov.

POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili v úvodnom zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 1:0.

V Spišskej Novej Vsi, ktorá je prechodným domovom Liptákov, čakali diváci na gól až do záverečnej tretiny.

V 45. min skóroval Lukáš Paukovček, pre ktorého to bol deviaty gól v aktuálnom ročníku.

Dobre sa zorientoval pred bránkou súpera a šikovným tečom prekonal Juraja Hollého.

Domáci sa následne snažili o vyrovnanie, necelé dve minúty pred koncom Anton Tomko odvolal brankára, ale hostia si víťazstvo postrážili.

Český brankár Tomáš Vošvrda zaznamenal piate čisté konto a "kamzíci" aj štvrtýkrát v sezóne zdolali Liptákov.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 43. kolo - utorok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

- hralo sa v Spišskej Novej Vsi

Gól: 45. Paukovček (D. Bondra, Ťavoda)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Valach - Durmis, Krajčík, 410 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Hollý - J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - P. Števuliak, M. Piatka, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Nechaj - Oško

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník - R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Lichanec

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po utorkových stretnutiach 43. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.