TASR|27. jan 2019 o 18:24

V Banskej Bystrici prehral 2:3.

Hokejová Tipsport liga: Banská Bystrica - Poprad: fotogaléria

27.1.2019

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HK Poprad sa v 44. kole Tipsport ligy predstavili na ľade favorizovanej Banskej Bystrice.

Hoci sa im v priebehu druhej tretiny podarilo vsietiť kontaktný gól, ďalší už nepadol a Bystričania uhájili tesnú výhru 3:2.

Rušná prvá tretina priniesla dva góly

Už v 28. sekunde mohli ísť do vedenia hostia, keď sa pred brankára Williamsa dostal Abdul, ale zočivoči nemu pohorel.

Obidva tímy potom nevyužili presilovku. Domáci mali dobrú príležitosť až v 6. minúte, keď sa neujal Asselinov bekhend zblízka.

Majster napokon otvoril skóre stretnutia v početnej výhode po strele Marshalla a účinnom teči Sellecka.

Hostia následne zapli na vyššie obrátky a mali možnosti na vyrovnanie. Miller sa šikovne predral dopredu, ale v koncovke neuspel a ani dve strely Minera v presilovke z ľavej strany stav nezmenili.

Bystričania potom nevyužili 104-sekundovú výhodu o dvoch hráčov a pykali za to.

Belluš naskočil z trestnej lavice na ľad, prihral Buzzeovi, ten pálil z kruhu a Bondra napokon šikovne vsunul do jeho strely hokejku, čím zmenil smer puku a pokoril Williamsa.

Tomu ešte pár sekúnd pred prestávkou pomohla horná žrdka po koncovke Mlynaroviča.

Presilovka, na ktorú treba zabudnúť

Druhú tretinu začali domáci náporom, ale Podtatranci sa dobre bránili.

Inkasovali paradoxne počas presilovky, keď Bartánus vystihol prihrávku Abdula na Ervinga, unikol týmto dvom hokejistom a pred Vošvrdom nezaváhal - 2:1.

O 83 sekúnd neskôr vyšiel z trestnej lavice domáci Gabor, dostal sa k puku v strednom pásme a aj on svoje sólo zavŕšil gólom - 3:1.

Popradčania sa však vzchopili a už v ďalšej presilovke skórovali. Od modrej vystrelil Brejčák a v medzikruží úspešne tečoval puk Miller na 3:2.

Vyrovnanie mali potom na hokejkách Abdul aj Belluš z dorážok, a hráči spod Urpína nevyužili až dve presilovky za sebou. Po nich mal šancu Bartánus, ale z dvoch metrov Vošvrdu neprekonal.

V 39. minúte po chybe Slobodu išiel sám na Williamsa Bondra, ani on však nevyrovnal. Na opačnej strane predviedol peknú individuálnu akciu Kubka, popradský brankár však svoj tím podržal.

Nevyrovnali ani pri power-play

V tretej tretine mohol zvýšiť bystrické vedenie vo dvoch dobrých príležitostiach Higgs. Nestalo sa tak a na ťahu boli teda hostia.

Po faule Kubku hrali presilovku, ale počas nej nevyslali na bránku ani jednu strelu. Domáci hrali umne, nepúšťali súpera pred vlastnú bránku, naopak, často hrozili vpredu a Vošvrda mal viac práce. Ten sa zapotil najmä pri koncovkách Sellecka a Asselina.

V samom závere Popradčania odvolali brankára, ale v šestici sa im už nepodarilo dosiahnuť vytúžený vyrovnávajúci gól.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "V Poprade sme mali problém s rýchlosťou súpera a jeho protiútokmi, v tomto zápase sme si dali na to pozor. Od začiatku mali moji zverenci patričnú energiu, vytvorili si šance, hrali ofenzívne. Brankár Popradu predviedol zopár dobrých zákrokov a držal tak neustále svoj tím v hre. Neskôr začali hrať hostia lepšie v strednom pásme, ktoré prehusťovali, ale my sme si s tým vedeli poradiť. Dôležité bolo, že sme boli stále agresívni. V tretej tretine sme hrali veľa v útočnej tretine. Som rád, že i napriek zníženiu sme boli pokojní a dodržiavali stanovený herný plán. Týmto sme dosiahli víťazstvo za tri body."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Bol to ťažký zápas. Predtým sme hrali s Bystricou zápasy doma, ktoré sme zvládli, no dnes sa nám to nepodarilo. Ubránili sme v prvej tretine oslabenie v trojici proti piatim, ale v druhej tretine sme inkasovali počas našej presilovky, respektíve tesne po nej dva góly, a to nás stálo body. V tretej tretine sme mali znovu presilovku, ale Bystrica veľmi dobre bránila, celú tretiu tretinu bola aktívna, prestrieľala nás. Naše fauly v určitých momentoch boli zbytočné. Zápasy s Banskou Bystricou sú veľmi fyzické, prispôsobili sme sa v tomto smere súperovi, no o našej prehre rozhodli chyby pri našej presilovke v druhej tretine."

HC iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 8. Selleck (Marshall), 24. M. Bartánus, 26. Gabor - 19. D. Bondra (Belluš, Buzzeo), 29. Miller (D. Brejčák, Miner).

Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0,rozhodovali: Müllner, Korba - Šefčík, Smrek, 2 488 divákov.

Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda,Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, Šoltés - Matoušek, Koper,Kabáč - L. Lunter, Gabor, T. Török - Sojka.

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Erving, Karalahti,Miner, Ťavoda, Salija - Abdul, Zagrapan, Takáč - P. Svitana,Heizer, D. Bondra - Kevin Miller, Mlynarovič, Buzzeo -Macík, Kundrik, Belluš.