Kamzíci zdolali poslednú Žilinu až v predĺžení

(Autor: ilustračné - SITA/Peter Rusko)
Sportnet|1. feb 2019 o 19:53

Diváci si užili zápas plný gólov.

POPRAD. Beznádejne posledná Žilina udrela na ľade "kamzíkov" hneď v úvodných minútach.

Po návrate z trestnej lavice vyslal Matejku do samostatného úniku Kučný a Vošvrda lovil puk zo siete hneď z prvej strely.

Šumy v hľadisku ešte neutíchli a domáci inkasovali po druhý raz. Na červenej čiare chyboval v rozohrávke fínsky legionár Erving a na popradského brankára sa rútila dvojica hosťujúcich útočník.

Za hrubicu domáci tréneri chybujúceho Fína posadili až do konca zápasu na lavičku.

Zodpovednosť za zakončenie na seba vzal najproduktívnejší hráč Žiliny Lukáš Hvila a druhá strela hostí na bránku Popradu znamenala pre "vlkov" vedenie o dva góly.

Popradčania sa zo šoku spamätávali až do polovice prvého dejstva. Z optického tlaku ale do prvej prestávky nič nevyťažili.

V druhej tretine sa v Poprade diali veci. Najprv v 28. minúte zlyhal v čistej šanci Buzzeo, ktorého Mikoláš vygumoval fantastickým zákrokom.

Vzápätí udreli hostia. Jankovič napálil puk z polovice ihriska a nekoncentrovaný Vošvrda si ho nešikovným zákrokom lapačkou zrazil do vlastnej siete - 0:3.

Domáca lavička preto siahla po výmene brankárov. Vošvrdu vymenil jeho krajan z Česka Nechvátal.

Naštartovať obrat sa snažil Zagrapan, ktorý tvrdou ranou precedil puk cez Mikoláša, ten sa ale od konštrukcie bránky odrazil mimo troch žrdí.

V 32. minúte sa hostia vyfaulovali do trojice. Presilovku 5 na 3 už po 10 sekundách pretavil na prvý gól Popradu nekompromisnou strelou obranca Miner - 1:3.

Na druhej strane neuspel v úniku faulovaný Rudolf Huna. Na rozdiel gólu znížil v 34. minúte vo vlastnom oslabení Dávid Bondra, ktorý poslal puk do siete popod padajúceho Mikoláša.

"Kamzíkov" bol plný ľad. Vyrovnanie prišlo v 36. minúte po krásnej akcii Millera, ktorý sa preštrikoval cez niekoľko brániacich hráčov a výbornou prihrávkou posadil gól na hokejku Heizera.

Tretia tretina mala infarktový priebeh. V 50. minúte po teči Podešvu zazvonila horná žrď.

Poslední Žilinčania sa predsalen dočkali gólu na začiatku 58. minúty.

Jankovičovi zakončenie síce nesadlo, ale aj tak skončilo za chrbtom bezmocného Nechvátala - 3:4.

Domáca lavička siahla po hre v šestici a vyplatilo sa.

Tentokrát sa Zagrapan do odkrytej časti Mikolášovej bránky trafil a bolo vyrovnané.

Tréner Stantien si vzal oddychový čas, ale zápas išiel aj tak do predĺženia.

V ňom sa presnou strelou švihom prezentoval Buzzeo a zabezpečil Popradu proti poslednej Žiline zisk extra bodu navyše.

Hlasy po zápase

František Štolc ml., asistent trénera Popradu: "My sme vedeli, že Žilina k nám príde v zlepšujúcej sa forme. Začiatok zápasu sme mali ako zo zlého sna. Chlapci bojovali, ale nevedeli dať gól. Každým striedaním sme však verili, že to zlomíme. Potom prišiel ten nešťastný gól z polovice. Ale aj napriek tomu sme verili, že to otočíme. Potom ako sme vyrovnali, sme chceli rozhodnúť v tretej tretine. Žilina potom dala šťastný gól a som rád, že sme vyrovnali a potom v predĺžení rozhodli."

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Bol to zápas ako na hojdačke, boli sme dvakrát vo vedení. Niektoré góly boli aj z kategórie šťastných. Za kľúčový moment považujem, keď Poprad strelil dva góly a dostal sa do zápasu. Tento zápas sme stratili vďaka nekoncentrovanosti. Chalanom aj tak ďakujem za bojovnosť, ale strata bodov mrzí."

HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 32. Miner (Zagrapan, Svitana), 34. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo - 3. Matejka (Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Hvila, Dubeň), 58. Jankovič (Hvila, Podešva).

Rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) - Jobbágy, Muzsik (Maď.), vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1180 divákov

Poprad: Vošvrda (28. Nechvátal) - Miner, Brejčák, Ťavoda, Salija, Erving, Karalahti, Petran - Bondra, Heizer, Miller - Takáč, Zagrapan, Svitana - Buzzeo, Belluš, Abdul - Olejník, Kundrik, Macík

Žilina: Mikoláš - Klučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Dlugoš, Turian, Mendrej - Jenčík, Húževka, Huna - Hvila, Podešva, Beránek - Balej, Surovka, Milý - Rehák, Ondruš, Síkela

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po piatkových stretnutiach 48. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.