Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Kamzíci na domácom ľade opäť zvládli súperov z Detvy

Podpoľanci doposiaľ nezískali proti nim v tejto sezóne ani bod.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Radovan Stoklasa)

POPRAD . Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Popradčania triumfovali aj v štvrtom dueli s Detvou v aktuálnom ročníku, "Podpoľanci" doposiaľ nezískali proti "kamzíkom" v sezóne 2018/2019 ani bod.

Priebeh stretnutia

Poprad potvrdzoval herný prepad aj v stretnutí proti zlepšujúcej sa Detve. Prvá tretina patrila hosťom strelecky i herne.

"Kamzíci" sa na ľade iba hľadali a ich hra bola plná nepresností. V popradskej bránke stojaceho Nechvátala zamestnávala najmä druhá útočná formácia Detvy, gól však z viacerých sľubných príležitostí nedala.

Mierne kvalitnejší hokej okorenený gólmi ponúkla prostredná časť zápasu. Ako prví šli do vedenia Podpoľanci. Strelu Martina Chovana z uhla vyrazil Nechvátal ideálne do jazdy Královi a ten už nemal problém trafiť odkrytú časť bránky - 0:1.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov - servis výsledkov a faktov Čítajte

Domáci zvýšili obrátky a v 27. minúte sa dočkali vyrovnania. Takáč na dvakrát dostal puk cez ležiaceho Zalivina.

V 31. minúte sa skóre opäť menilo. Puku sa v útočnej tretine zmocnil Zagrapan a po oblúku z rohu klziska ho poslal z medzikružia smerom na bránu. Brankár Detvy ho kvôli cloniacim hráčom nevidel a Poprad viedol 2:1.

V závere sa faulom pripomenul Petran a od rozhodcov si za to okrem dvojminútového trestu vyslúžil aj desať minút navyše.

Detva mohla vyrovnať prakticky ihneď po návrate z druhej prestávky. Nechvátal ale vytiahol fantastický zákrok a v bránkovisku priľahol strelu Hodgsona.

Na konci 47. minúty vo vlastnom oslabení unikla dvojica Popradčanov. Svitana puk naservíroval Bondrovi a bolo 3:1.

Desať minút pred koncom riadnej hracej doby mali hostia takmer dvojminútovú výhodu presilovky 5 na 3. Dokopy v nej však nič nevymysleli.

Dvojgólové vedenie si už "kamzíci" postrážili a po kostrbatom výkone získali tri body.

Hlasy po zápase

Dušan Brincko, asistent trénera HK Poprad: "Prvá tretina bola z našej strany taká ľahkovážna, v druhej tretine sme zvýšili aktivitu, tlačili sme sa do bránky, dali sme tam dva góly. Chlapci veľmi dobre zahrali oslabenia a tiež aj Patrik Nechvátal si zaslúži za dnešný výkon pochvalu. V tretej tretine sme veľmi dobre zahrali takticky. Teraz chlapcov čaká dva dni oddych."

Josef Turek, tréner HC 07 Detva) "My sme tu zahrali veľmi dobre prvú tretinu, nedostali sme gól. O výsledku rozhodli naše nevyužité presilové hry, mali sme ich dosť. Vonku sme mali 40 striel, čo je tiež dosť, ale strelili sme iba gól a súper nás porazil."