Kamzíci na domácom ľade opäť zvládli súperov z Detvy

(Autor: ilustračné - TASR/Radovan Stoklasa)
Sportnet|3. feb 2019 o 19:39

Podpoľanci doposiaľ nezískali proti nim v tejto sezóne ani bod.

POPRAD . Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Popradčania triumfovali aj v štvrtom dueli s Detvou v aktuálnom ročníku, "Podpoľanci" doposiaľ nezískali proti "kamzíkom" v sezóne 2018/2019 ani bod.

Priebeh stretnutia

Poprad potvrdzoval herný prepad aj v stretnutí proti zlepšujúcej sa Detve. Prvá tretina patrila hosťom strelecky i herne.

"Kamzíci" sa na ľade iba hľadali a ich hra bola plná nepresností. V popradskej bránke stojaceho Nechvátala zamestnávala najmä druhá útočná formácia Detvy, gól však z viacerých sľubných príležitostí nedala.

Mierne kvalitnejší hokej okorenený gólmi ponúkla prostredná časť zápasu. Ako prví šli do vedenia Podpoľanci. Strelu Martina Chovana z uhla vyrazil Nechvátal ideálne do jazdy Královi a ten už nemal problém trafiť odkrytú časť bránky - 0:1.

Domáci zvýšili obrátky a v 27. minúte sa dočkali vyrovnania. Takáč na dvakrát dostal puk cez ležiaceho Zalivina.

V 31. minúte sa skóre opäť menilo. Puku sa v útočnej tretine zmocnil Zagrapan a po oblúku z rohu klziska ho poslal z medzikružia smerom na bránu. Brankár Detvy ho kvôli cloniacim hráčom nevidel a Poprad viedol 2:1.

V závere sa faulom pripomenul Petran a od rozhodcov si za to okrem dvojminútového trestu vyslúžil aj desať minút navyše.

Detva mohla vyrovnať prakticky ihneď po návrate z druhej prestávky. Nechvátal ale vytiahol fantastický zákrok a v bránkovisku priľahol strelu Hodgsona.

Na konci 47. minúty vo vlastnom oslabení unikla dvojica Popradčanov. Svitana puk naservíroval Bondrovi a bolo 3:1.

Desať minút pred koncom riadnej hracej doby mali hostia takmer dvojminútovú výhodu presilovky 5 na 3. Dokopy v nej však nič nevymysleli.

Dvojgólové vedenie si už "kamzíci" postrážili a po kostrbatom výkone získali tri body.

Hlasy po zápase

Dušan Brincko, asistent trénera HK Poprad: "Prvá tretina bola z našej strany taká ľahkovážna, v druhej tretine sme zvýšili aktivitu, tlačili sme sa do bránky, dali sme tam dva góly. Chlapci veľmi dobre zahrali oslabenia a tiež aj Patrik Nechvátal si zaslúži za dnešný výkon pochvalu. V tretej tretine sme veľmi dobre zahrali takticky. Teraz chlapcov čaká dva dni oddych."

Josef Turek, tréner HC 07 Detva) "My sme tu zahrali veľmi dobre prvú tretinu, nedostali sme gól. O výsledku rozhodli naše nevyužité presilové hry, mali sme ich dosť. Vonku sme mali 40 striel, čo je tiež dosť, ale strelili sme iba gól a súper nás porazil."

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 40. kolo - nedeľa:

HK Poprad - HC 07 Detva 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 27. Takáč (P. Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (P. Svitana, Takáč), 47. D. Bondra (P. Svitana) - 22. Král (Martin Chovan)

Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Petran (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Müllner - Rojík, D. Konc ml., 1080 divákov

Zostavy:

Poprad: Nechvátal - D. Brejčák, Miner, Fabian, Ťavoda, Karalahti, Petran, Erving - Kevin Miller, Heizer, D. Bondra - P. Svitana, Zagrapan, Takáč - Macík, Belluš, Buzzeo - Abdul, Kundrik, Olejník

Detva: Zalivin - Golian, Martin Chovan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ - Puliš, Murček, Török - Žilka, McLean, Hodgson - Gašpar, Matúš Chovan, Král - Tibenský, V. Fekiač, M. Surový - Martin Ďaloga

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.