TASR|16. mar 2019 o 20:52

Vo štvrťfinálovej sérii hokejovej Tipsport ligy je stav 3:1 pre Poprad.

Hokejová Tipsport liga, štvrťfinále: Poprad - Košice (4. zápas): fotogaléria

17.3.2019

POPRAD. Košickí hokejisti odvrátili prvú šancu popradských súperov na ukončenie štvrťfinálovej série Tipsport ligy.

Za stavu 0:3 na zápasy vyšla Košičanom v štvrtom dueli skvele prvá tretina, v ktorej prakticky rozhodli o svojej prvej výhre v sérii.

Piaty duel série sa bude hrať v pondelok v Košiciach.

Košický koncert v prvej tretine

Košičania si po piatkovej prehre najrýchlejší možný koniec v play off nepripúšťali a vo štvrtom zápase série pripravili pre domácich studenú sprchu hneď v prvej tretine.

Tú domáci začali veľmi zle. Už v úvodných minútach sa vyfaulovali do trojice. Košice dlhú presilovku 5 na 3 ale nedokázali využiť.

Trestali až štvorminútové vylúčenie Buzzea. Najprv skončilo v sieti Pulliho nahodenie, aby počas plynutia druhého dvojminútového trestu poslal Košice do dvojgólového vedenia Haščák.

Rovnaký hráč sa presadil aj v 14. minúte, keď do siete poslal puk z milimetrovej prihrávky od Šerbatova.

Domáca lavička reagovala výmenou brankárov, Vošvrdu nahradil Nechvátal.

Ten sa v bránke poriadne nestihol ani rozcvičiť a hostia viedli už o štyri góly. V 18. minúte totiž namieril pod hornú žrď Ladislav Nagy.

Hostia si náskok postrážili, na záver bola aj bitka

Druhá tretina sa poriadne natiahla. Už v 21. minúte totiž po zrážke Millera so Slovákom nevydržalo plexisklo a nastala jeho výmena.

Hostia Popradčanov k ničomu nepustili a naopak udreli gólom do šatne.

Na zdrvujúcich 0:5 zvýšil v 40. minúte počas presilovej hry, keď domáci predtým hrali v šestici, presnou strelou Ján Sýkora.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával, Košice kontrolovali jej priebeh. Zvýšenie vedenia mal na hokejku Suja, ale Nechvátal ho vychytal. Z

áverečné minúty boli už len o tom, či si brankár Košíc Ján Laco udrží čisté konto. Radosť z nuly mu v 52. minúte zmaril Mlynarovič - 1:5.

Záver duelu okorenila šarvátka, ktorej hlavnými aktérmi boli domáci obranca Ťavoda a hosťujúci Dudáš.

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "My sme si zápas prehrali už v prvých 10 minútach, keď sme osem minút hrali v oslabení. Proti takému kvalitnému mužstvu ako Košice si to nemôžeme dovoliť, čo sa nám aj kruto vypomstilo. Tretia tretina nám vyšla, ukázali sme, že vieme hrať s Košicami vyrovnanú partiu. Ideme ďalej, séria pokračuje. Stále v nej vedieme 3:1 na zápasy. V pondelok sa vidíme v Košiciach."

Roman Šimíček, asistent trénera HC Košice: "Ja si myslím, že diváci videli kvalitný hokej z oboch strán. Nám sa konečne podarilo dať nejaké góly už v prvej tretine. Poprad sme tým zaskočili, ale súper bojoval až do konca. Aj keď to vyzerá na ľahký výsledkový zápas, museli sme sa o výsledok pobiť až do konca. Stačia maličkosti a mohli sme mať problémy. Bojovali sme vo všetkých vzájomných stretnutiach, ale dnes prišla pridaná hodnota v podobe gólov."

HK Poprad - HC Košice 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

stav série 3:1

Góly: 52. Mlynarovič (P. Svitana, D. Bondra) - 7. Pulli (J. Sýkora), 8. M. Haščák (J. Sýkora, Pulli), 14. M. Haščák (Ignatuškin), 18. L. Nagy (Spilar), 40. J. Sýkora (Pulli, M. Haščák).

Rozhodovali: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek, vylúčení: 9:8, navyše: Ťavoda 5+DKZ za bitku - Sýkora 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Dudáš 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 4323 divákov (vypredané).

HK Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák, Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš.

HC Košice: Laco – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar, Suja, Nagy – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš.