V prvom semifinálovom zápase Poprad podľahol Banskej Bystrici

Na snímke zľava Marek Bartánus (Banská Bystrica) a Arturs Salija (Poprad) (Autor: TASR/Dušan Hein)
Sportnet|23. mar 2019 o 21:05

Po tesnom víťazstve domácich je stav 1:0 na zápasy.

Banská Bystrica - Poprad, 23.3.2019: fotogaléria

23.3.2019

BANSKÁ BYSTRICA/POPRAD. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi HK Poprad 5:4 v sobotňajšom úvodnom stretnutí semifinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Domáci "barani" viedli v 11. min už 3:0 zásluhou Érica Failleho, Brocka Higgsa a Mária Luntera a vyzeralo to na ich jednoznačný triumf, avšak Popradčania dokázali vyrovnať na 3:3.

Postupne sa presadili Patrik Svitana, Jindřich Abdul a Martin Belluš.

V 38. min vrátil domácim vedenie M. Lunter svojím druhým gólom v dueli, ale aj na jeho zásah dokázali "kamzíci" odpovedať.

V 42. min vyrovnal na 4:4 rovnako dvojgólový Abdul.

Rozhodujúci moment súboja prišiel v 54. min, keď domáci zužitkovali hneď svoju prvú presilovku v zápase a Marek Bartánus potrestal vylúčenie Martina Belluša.

Úradujúci majster sa vďaka jeho zásahu ujal v sérii vedenia 1:0.

Hlasy trénerov

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Začiatok sme mali podľa predstáv, hrali sme dobre fyzicky, Poprad mal s tým problémy. Išli sme do vedenia 3:0, ale potom sme boli príliš sebavedomí, začali sme vracať puky do tretiny, čo nahrávalo hosťom. Práve v tom sú výborní, že puky hneď vedia zobrať a využiť to. Našli sme však na súpera určitú cestu, dokázali sme ich zastaviť v protiútokoch, ale nastali na našej strane aj chyby. Musíme zlepšiť defenzívu. Napokon sme našli aj cestu na strelenie víťazného gólu pri jedinej našej presilovke. V nedeľu je však nový deň, musíme sa zregenerovať a hrať ešte lepšie."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Vedeli sme, čo nás tu čaká, teda silný a fyzický hokej zo strany Banskej Bystrice. To sa aj potvrdilo. Chystali sme sa na to, ale asi sme si v podvedomí mysleli, že to tak nebude. Prvých desať až trinásť minút sme nezvládli. Bystrica nás zatlačila a my sme nevedeli, čo s tým. Nerozumiem, prečo sa tak stalo, pretože sme sa na to chystali. Nemám na to vysvetlenie. Našťastie sme dali kontaktný gól a povedali sme si v druhej tretine, že na nich zatlačíme my. To sa aj podarilo a v prostrednom dejstve sme mohli vyťažiť zo šancí viac, i z tých presiloviek. Do vedenia sme však nešli a paradoxne v tretej tretine sme inkasovali gól z jedinej presilovky súpera. Bystrica si to v závere už potom ustrážila."

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - semifinále play-off - prvý zápas (na štyri víťazstvá) - sobota:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 5:4 (3:1, 1:2, 1:1) - stav série: 1:0

Góly: 6. Faille (Southorn, K. Sloboda), 8. Higgs (Bartánus, K. Sloboda), 11. M. Lunter (Selleck, K. Sloboda), 38. M. Lunter (Faille, Mihálik), 54. Bartánus (Faille, Marshall) - 17. P. Svitana (Mlynarovič, Matúš Paločko), 25. Abdul (Zagrapan, Salija), 31. Belluš (Buzzeo, Zagrapan), 42. Abdul (Petran, Mlynarovič)

Vylúčenia: 4:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Stano, Štefik - Tvrdoň, Výleta,

2627 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Williams - Mihálik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Selleck, Faille, M. Lunter - Bartánus, Higgs, Zigo - Lamper, A. Šťastný, Šoltés - Koper, Češík, Matoušek

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Miner, Salija, Karalahti, Erving, Ťavoda, Fabian - P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko - Abdul, Zagrapan, Takáč - Buzzeo, Heizer, D. Bondra - Belluš, Paukovček, Kundrik

Domov»Sportnet na východe»V prvom semifinálovom zápase Poprad podľahol Banskej Bystrici